ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 28, 2010 - Fórum téma

Facebook "Tetszik" gomb

hpatrick · 2010. Nov. 28. (V), 21.26
Van egy oldalam ahol recepteket gyűjtök. Amikor rákatt egy receptre, akkor kiírja a recept adatait. Na most ide raktam egy facebookos "Tetszik" gombot és szuperül működik, és kirakja a hírfalamra is, hogy lájkoltam valamelyik receptet. Szeretném megoldani, hogy amikor kilistázza az oldal a recepteket, mondjuk keresésnél, akkor minden egyes recept mellett legyen egy "Tetszik" gomb és lehessen lájkoli úgy, hogy kirakja ugyan úgy a facebook hírfalamra, a recept nevével az oldalt. Pár napja próbálok ennek a dolognak utánanézni neten, de nem vagyok előrébb sajnos :(.
Írják, hogy van valami amit valahonnan le is lehet tölteni, de semmi. Igazából azt sem értem, hogy mi alapján azonosítja az adott "Tetszik" gomb az adott receptet, mivel a receptek saját lapján lévő meta tegekben van mindig, hogy mit írjon ki a hírfalra. Mivel itt több ID szám van ugye, így nem értem, hogy hogyan értelemezi.
Kérem aki tud segítsen.
Köszönöm!
 

php-html form hiba

Pisti20 · 2010. Nov. 28. (V), 17.48
Hali!

Akadt egy kis problémám, nem látom hol a hiba, pls segítsetek.
Annyi a gond hogy van egy formom amiben egy file feltöltés, de a $_FILE[] üres.
<form method="POST" enctype="multipart/form-data" action="<?php echo($_SERVER['PHP_SELF']); ?>">

<tr><td>Termék képe:</td><td><input type="file" name="kep" /></td></tr>

<?php
if (isset($_POST[submit])){
$cim=$_POST[cim];
$leiras=$_POST[leiras];
$kategoria=$_POST[kategoria];
$file=$_FILES['kep']['name'];
print("kép:".$file);
}
?>

a gond az, hogy a $_FILE[]-n kívül, minden megkapja az értékét.

ha van valami 5let pls írjátok meg.
a táblázat minden sorát nem raktam be, formaság, csak azt ami érintett lehet a dologban.

A form
"http://localhost/oazis/admin_panel/index.php?page=felvitel"
ezen a linken kerül includolásra egy dobozban.
így nem megy, de ha a file elérési útját írom, teát nem includeal, hanem "http://localhost/oazis/admin_panel/felvitel.php" kerül meghívásra, akkor működik.

Előre is köszönöm a segítséget.
 

Fix dátum módosítása

lotanujo · 2010. Nov. 28. (V), 17.41
Sziasztok!

A problémám az, hogy adatbázisban elmentve vannak fix dátumok.
Például: 2010-10-11 14:10:10

Ezt a PHP-ben hogyan tudom módosítani úgy, hogy hozzáadhassak vagy kivonhassak belőle x időt.

Ezt a módszert próbáltam, hogy behelyettesítettem a dátumot a "Y-m-d H:i:s" helyére, de nem lett jó.
date("Y-m-d H:i:s",time()+7776000);


Mi lenne a jó megoldás?
 

InnoDB idegen kulcs + ondelete trigger MyISAM táblával

ppshungary · 2010. Nov. 28. (V), 14.38
Sziasztok!

A problémám a következő:

Táblák:
news Innodb - PK = news_id
news_comment Innodb - PK = comment_id; FK=news.news_id
news_comment_content MyISAM - K=comment_id , FT=comment_text

Van egy táblám (news), aminek van egy child táblája (news_comment).
Az első tábla híreket, a második a hírekhez kapcsolódó hozzászólásokat tárolja.
Mivel InnoDB-ben nincs fulltext index, ezért a hozzászólások szövegét külön
MyISAM táblában (news_comment_content) tárolom.

A news_comment tábla az alábbi kikötést tartalmazza:

ADD CONSTRAINT `news_comment_ibfk_1` FOREIGN KEY (`news_id`) REFERENCES `news` (`news_id`) ON DELETE CASCADE ON UPDATE CASCADE
A kikötés értelmében, ha törlök egy hírt (news), akkor törli a hozzátartozó hozzászólásokat (news_comment).

Mivel az InnoDB engine nem enged fulltext indexet használni a hozzászólások szövegét egy külön (MyISAM) táblában (news_comment_content) tárolom. A tényleges szövegeket meg akarom jelölni, ha a hozzászólást törölték így az alábbi triggert hoztam létre a news_comment táblán:

CREATE TRIGGER `delete_comment` BEFORE DELETE ON `news_comment` FOR EACH ROW update news_comment_content set flag=10 where news_comment_content.comment_id=OLD.comment_id
Ez tökéletesen működik, ha törlök egy rekordot a news_comment táblából, de nem működik, ha a hírt törlöm (news) és életbe lép a fent említett kikötés.

Gondolom a probléma ott van, hogy a trigger eseménye nem következik be.
Azt is gondolom, hogy erre van magyarázat...

Kérek segítséget,
Előre is köszönöm!
 

Hiba üzenet.HELP

benoke · 2010. Nov. 28. (V), 12.52
Warning: session_start() [function.session-start]: open(/tmp/sess_3a497e0b5c60f75652ca5e8b97ef34f6, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /index.php on line 2

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /index.php:2) in /index.php on line 2

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /index.php:2) in /index.php on line 2

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /index.php:2) in /index.php on line 6

Ezt a hiba üzenetet kaptam a weboldalamon és nem tudok sehogy kijavítani segítsetek léci. Köszi előre.