ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 2010 - Fórum téma

november 23

MySQL lekérdezési probléma

NZol · 2010. Nov. 22. (H), 23.59
Sziasztok!

Adott egy tábla latin1_swedish_ci karakterkódolással. Lekérdezésnél ékezet érzéketlen, én viszont szeretném, ha csak a pontos ékezethelyes találatokat adná vissza. Ezt hogyan lehet megoldani?

pl:
SELECT * FROM tabla WHERE nev='Bela'
(ez a lekérdezés ne listázza a Béla nevű sorokat)

Úgy sejtem(de lehet tévedek) collation -el kellene megoldani, de nem igazán sikerült.
Előre is köszi a segítséget.
 

Regexp kérdés

reagenross · 2010. Nov. 22. (H), 21.06
Sziasztok,

adott a következő ellenőrzés:

preg_match ('^[0-9]{1,2}$^', $változó)

Ha jól értelmeztem a regexet akkor a { } -el azt lehet beállítani, hogy a megelőző csoportból mennyit engedjen át tehát a fenti példának 2 0-9 is terjedő számjegyet kellene átengednie. Nálam viszont 3 számjegyet is átenged. Mi lehet ennek az oka?
 

Hogy titkosíthatok egy aldomain oldalt?

Meli · 2010. Nov. 22. (H), 15.19
Van egy fő domain es, és van egy aldomaines honlap.

Azt szeretném elérni hogy aki a googleba beírja a fődomain nevet, vagy arra a honlapra keres, ne adja ki neki az adott aldomain es oldalon lévő képeket, és egyéb tartalmat.

Van egy php scriptem amivel az aldomaines oldal index.php ját jelszavazni tudom, ez arra elég hogy a szöveges tartalom csak belépve legyen elérhető, de ettől még az oldalon lévő képeket kiadja a google...

hogyan tudom a képi és egyéb tartalmat is elzárni? hogy aki a fő domain névre keres rá annak ne adja ki ezen az aldomaines honlapon megjelenített képeket?
 

november 20

A témát jogi okokból meg kell szüntessem!

aerodesign · 2010. Nov. 20. (Szo), 20.22
A témát jogi okokból meg kell szüntessem!
 

php osztalyok es az adatbazis kapcsolat

juhasztibi · 2010. Nov. 20. (Szo), 13.23
Sziasztok!

Szeretnem megkerdezni toletek, hogy milyen megoldast javasolnatok a kovetkezo problemamra.
Van egy db.class.php osztalyom aminek a konstruktoraban bealltigatok minden kapcsolodashoz szukseges erteket. Peldanyositasnal adom meg a szukseges ertekeket.
Ezzel nincs is gond. Csak amikor egy masik osztaly metodusaval szeretnek adatbazis muveletet vegezni akkor ujra peldanyositanom kell az adott asztalyban a db class-t, hogy tudjak kommunikalni az adatbazissal.
Kerdes tehat az lenne, hogy milyen modon lehetne inicializalni az objektumot, hogy ugymond globalisan elerheto legyen es ne kelljen ujra peldanyositani.
Vagy tenyleg mindig letre kell hoznom egy peldanyt az adott muvelehez? Ha igen akkor nyilvan egyszerubb lenne a konstruktorban default parameternek megadni a kapcsolodasi inormaciokat. PDO-t hasznalok mysql driverrel.

Elore is koszonom a valaszokat!

udv,
Tibi
 

php ellenorzo kod segitseg

lacaaa · 2010. Nov. 20. (Szo), 09.20
Sziasztok lenne egy olyan kerdesem hogy szeretnek egy weboldalra kitenni egy ellenorzo kodot amikor regisztral a felhasznalo akkor beirja a kodot es csak ugy tud regisztralni. En megirtam a kodot ami egy kepre kitesz veletlen szamokat csak az a gondom hogy amikor bepitem a weboldalra akkor vagy a php kod jelenik meg vagy a kep jelenik meg de nem kerul a kep a helyere es van olyan amikor hibaval ter vissza a php hogy a php kod hibat tartalmaz es megall.

Gondolom a hiba a header hivas miatt van amikor kepet talal akkor kiteszi es megjelenik a kep es megall de ezt a problemat hogy lehetne kikuszobolni esetleg ha nem az a gond akkor mi lehet a baj.
mellekelem a kodot is hatha igy konnyeben kaphatnek valaszt a kerdesemre.

$img=imagecreate(120,40);
$hatter=imagecolorallocate($img,200,200,200);
$szoveg=imagecolorallocate($img,255,255,255);

$szoveg2=imagecolorallocate($img,0,0,0);

$val=rand(100000,999999);
$leptek=8;
$t=str_split($val);

imagettftext($img,20,29,10,30,$szoveg2,"BaroqueScript.ttf",$t[0]);
imagettftext($img,20,12,25,30,$szoveg2,"BaroqueScript.ttf",$t[1]);
imagettftext($img,20,-12,35,30,$szoveg2,"BaroqueScript.ttf",$t[2]);
imagettftext($img,20,-10,46,30,$szoveg2,"BaroqueScript.ttf",$t[3]);
imagettftext($img,20,-20,56,30,$szoveg2,"BaroqueScript.ttf",$t[4]);
imagettftext($img,20,-36,66,30,$szoveg2,"BaroqueScript.ttf",$t[5]);

for($i=0;$i<imagesx($img);$i=$i+$leptek)
imageline($img,$i,0,$i,imagesy($img),$szoveg);
for($j=0;$j<imagesy($img);$j=$j+$leptek)
imageline($img,0,$j,imagesx($img),$j,$szoveg);

header("Content-type: image/png");
imagepng($img);
imagedestroy($img);
 

november 20

PDF Számla - Időbélyeg

simisoma · 2010. Nov. 19. (P), 23.08
Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, hogy én generálok php-ben egy PDF számlát, de ha jól tudom érvényességéhez el kell látni időbélyeggel. (Ezt megbízható szolgáltató kell hogy biztosítsa? Kiket ajánlotok, ha így van ez.)

Kérlek írjátok meg nekem, hogy ezt miként, hogyan kell elhelyezni...

Nagyon köszönöm.
 

A PHP-ban tapasztalt feltétel hiba

plit · 2010. Nov. 19. (P), 15.46
Sziasztok

Lenne itt egy érdekesség amit nemrég vettem észre a feltételek kapcsán.
teszt:

<?php
var_dump(0 == '');   // bool(true)
var_dump(0 == "");   // bool(true)
var_dump(0 == "a");  // bool(true)
var_dump(0 == "aa"); // bool(true)
var_dump(0 == "b");  // bool(true)
var_dump(0 == 'a');  // bool(true)
var_dump(0 == 'b');  // bool(true)
var_dump(0 == '0');  // bool(true)
var_dump(0 == "1");  // bool(false)
var_dump(0 == 1);    // bool(false)
var_dump(0 == 0);    // bool(true)
?>
Az eredmény kicsit meglepő volt.

Felmerült kérdések:
- Hogyan vizsgálja a php a feltételeket
- Esetleg kasztolás megy végbe
- Hogyan tud összehasonlítani különböző típusú változókat
Ez valójában egy kérdésnek is vehető sőt az is csak kicsit boncolgattam.

Lehet hogy ezek triviális kérdés, de nem vagyok tisztába velük azért kérdezem őket.

Maga a php működése érdekelne.

Előre is kösz
 

scroll jquery-vel

perretz · 2010. Nov. 19. (P), 12.48
Hogyan lehet elkapni egy scroll esemenyt egy olyan document-en, amin nincs scrollbar?
a $(document).scroll(); csak akkor mukodik, ha a documentumban van scrollbar, mihely az eltunik vege az esemenyek elkapasanak. Hogyan lehetne megis elocsalogatni?
 

november 18

Kezdö php-s erdes

Gaspi · 2010. Nov. 18. (Cs), 17.44
Most ismerkedem a php-vel. Van XAMPP a gépen, Apachban, modosítottam a httpd.conf file, php.ini ben is amit irnak (short_open_tag, display_error, stb. Miért nem megy
ez az egyszerü helloword kod ???

<?php
print ("Helló, én egy PHP szkript vagyok!");
?>

Az oldal forrásaként látom, de amúgy nagy üresség van a képernyőn!