ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 2008 - Fórum téma

szeptember 28

Hány pixel a font size=1?

zoliky · 2008. Szep. 27. (Szo), 23.42
Meg tudna valaki mondani, hogy a kovetkezo font meret:

<font size="1">

hany pixel (px)?
 

Külső PHP billesztése az oldalba

konda · 2008. Szep. 27. (Szo), 22.29
Hello!

include -s módszerrel szeretnék külső tartalmat beilleszteni a honlapba...az lenne a legjobb ha valaki felvenne msn-re aki ért hozzá Nem szól szám nagyon fontos lenne Határozatlan konda-12##kukac##hotmail.com
 

JW player (scroll és betűméret)

Joles · 2008. Szep. 27. (Szo), 00.05
Üdv!


Két kérdésem lenne ezzel a lejátszóval kapcsolatban:

Több mp3-at gyűjtöttem össze egy playlistbe, és megadtam a lejátszó magasságát, így megjelent a görgetősáv jobb oldalt. Viszont láttam már olyat, hogy alul van egy sáv és abban van egy nyíl! Azt hogyan tudom elővarázsolni?

A másik kérdés: Lehet olyat, hogy a playlist betűtípusát ill. méretét megváltoztassam?

<script type="text/javascript" src="/embed/swfobject.js"></script>
<div id="player2">This text will be replaced</div>
  <script type="text/javascript">
    var s2 = new SWFObject("/embed/mediaplayer.swf", "playlist", "150", "135", "1");
    s2.addParam('allowscriptaccess','always');
    s2.addParam('allowfullscreen','true');
    s2.addVariable("file","embed/playlist.dat");
    s2.addVariable('backcolor','0xeaebe6');
    s2.addVariable('frontcolor','0x333333');
    s2.addVariable('lightcolor','0xb02623');
    s2.addVariable('screencolor','0x000000');
    s2.addVariable("displayheight","0");
    s2.addVariable("width","150");
    s2.addVariable("height","135");
    s2.addVariable('searchbar','false');
    s2.addVariable('showdownload','false');
	s2.addVariable('showstop','true');
    s2.addVariable('autoscroll','false');
    s2.addVariable('usefullscreen','false');
    s2.addVariable('thumbsinplaylist','false');
    s2.addVariable('autostart','false');
    s2.addVariable('repeat','list');
    s2.write("player2");
  </script>
Köszi előre is!
 

szeptember 26

symfony

aspirany · 2008. Szep. 26. (P), 16.29
Sziasztok!

ismerkednék a symfony keretrendszerrel,de a telepítés nem igazán sikerül.

Apache 2.2 + mysql 5.x.y.

A weblabor leírás alapján próbltam telepíteni.

Szóval elindítom a go-pear.bat-ot a pear telepítéshez.alapértelmezetten hagyom a beállításokat.
beállítom a pear symfony elérést,majd letöltöm pear-on keresztül.
Beállítom az apcahe configot....

A lényeg hogy a http://localhost/testproject/web/ nem tölti be a képeket.

köszönöm a segítségeket.
 

Dátum-tól Dátum-ig

aspirany · 2008. Szep. 26. (P), 16.09
Sziasztok!

Adott egy akcio tábla amiben az akció egyedi azonosítója, megnevezése és az akció érvényessége szerepel datumtol datumig formában
tehát:

ID 1
megnev AW1234
ervenyestol 2008.08.22
ervenyesig 2008.09.29

Olyan lekérdezést szeretnék késziteni ami az aznapi fátum alapján lekérdezi hogy az adott akció benne van-e még az akció időszakába.

Az én lekérdezésem ami nem működik:

SELECT
COUNT(*)
FROM
akciok
WHERE
akcioszam = 'AWH002' AND datumtol>=2008-09-27 AND datumig<=2008-09-27

A segítségeket köszönöm.
 

MAC Shell Script helper

carstepPCE · 2008. Szep. 26. (P), 14.51
Udv Mindenkinek,

mivel tartos kereses utan sem talaltam ilyen alkalmazast google meg mac forum, hozzatok fordulok tanacsert. Mostanaban ultettek le egy mac melle, eddig Windowst hasznaltam es olyasmit keresek, hogy parameteresen meghivni egy shell scriptet, maga a shell scriptet megirtam, de nem akarok mindig terminal ablakban vacakolni.

A cel igazabol FLEX SDK-val compilelolni, csak tobb project meg faj eseten nehez lesz a terminalos kereses, gondoltam csinalok egy normalis scriptet, ami megcsinalja ezt nekem.

Tudtok valami hasonlo alkalmazasrol vagy egyeb lehetosegrol?

Gondolom paran hasznaltok mac-et.

Udv
Sanyi

Errol lenne szo, nincs idom colorerzni :-)

#!/bin/sh
cd /Users/bollasandor/Documents/FlexApp/$1
/Users/bollasandor/Documents/FLEX/bin/mxmlc /Users/bollasandor/Documents/FlexApp/$1/$2.mxml -services "services-config.xml"
 

szeptember 25

MySQL sorok összeszámoltatása

haho · 2008. Szep. 25. (Cs), 17.54
Sziasztok!
Hogy egy táblában összesen hány sor van, ezt eddig úgy oldottam meg, hogy kiirattam az utolsó ID-t. Na most ez többek között ugye azért sem jó, mert ha letörlöm mondjuk a 3-as ID-jű sort, akkor az utolsó ID 20,de igazából csak 19 sorom van.

A lényeg: hogyan kell összeszámolni azokat a soroka, amelyeket egy adott feltétel szerint lekérdezek.
Például: ki iratom azokat a kommentárokat egy adott hírhez, ahol a "kommentarok" tábla "naviid" mezőjében az adott a hír ID-je szerepel.
És ki szeretném iratni, méág a hírhez, mielőtt megjelennek a kommentárok, hogy eddig hány kommentár tartozik az adott hírhez, azaz hány olyan sor van a "kommentarok" táblában, ahol a "naviid" megegyezik az adott hír ID-jével.

Mivel erre vonatkozó MySQL utasítást nem találtam, így gondolom ezt PHP segítségével lehet csak megoldani. De hogyan?
Remélem a példa segít abban, hogy érthető legyen a kérdésem. Előre is köszönöm a válaszokat!
 

Gallery2 kép feltöltés utáni megjelenítés hiba

mephi02 · 2008. Szep. 25. (Cs), 16.33
Sziasztok!

Egy általam üzemeltetett oldalon működik egy eddig teljesen jól működő gallery2 rendszer.
A minap próbáltam feltölteni egy új albumot. A feltöltés hiba nélkül le is zajlott, nem volt hibaüzenet.
A probléma az, hogy a képek nem jelennek meg, helyettük minden méretben ez a kép jelenik meg:


"A fénykép letöltése eredeti formában"-t kiválasztva megjelenik a teljes méretű kép, tehát a feltöltés sikeresen lezajlott.

Próbáltam keresni, de eddig nem találtam semmit, esetleg aki már találkozott a problémával, annak a kép alapján hátha gyorsan beugrik...



u.i.: nem tudom, hogy van-e összefüggés, de a phpmyadmin felületen belépve kapok egy üzenetet, ami eddig nem volt:
"Your PHP MySQL library version 5.0.45 differs from your MySQL server version 4.1.22. This may cause unpredictable behavior."
 

Csoportos DIV nyitás

rokkok · 2008. Szep. 25. (Cs), 13.28
Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy valaki találkozott-e már (vagy csinált) onclickre többszörös div nyitást? De természetesen nem ragaszkodom a javascriptes megoldáshoz viszont az fontos hogy egy adott kattintásra több divet is meg tudjak nyitni egyszerre. Ezek a divek absolute elhelyezkedésűek, és más más tartalommal bírnak. Az azonos id-re hívást próbáltam persze összeakadtak.

Előre is köszi: rokkok
 

optimalizálás mobilra

rrd · 2008. Szep. 25. (Cs), 09.22
Hari,

Jövő év elején beindítunk egy új weblapot aminek egy részét várhatóan jó páran fogják mobiltelefonokkal is használni. Eddig nem igazán foglalkoztam a témával, de most aktuális egy kis infó. Ha valakinek van valami tapasztalat, akkor legyen kedves megosztani, hogy hogyan, mire kell figyelni, stb.