ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 2008 - Fórum téma

szeptember 10

Jogi kérdés

lorko · 2008. Szep. 10. (Sze), 14.10
Sziasztok,

egy ügyfélregisztrációs rendszeren dolgozunk éppen.
A rendszer lényege, hogy egy cég különböző irodáiba betérő ügyfelek kérdéseit, illetve nekik tett árajánlatot rögzítse.

Így az irodák tudják, hogy az épp odatévedt ügyfél járt-e aznap a másik irodában, ott esetleg milyen árajánlatot kapott.

Ezzel kapcsolatban merült fel egy kérdés bennünk.

Vajon tájékoztatni kell-e az ügyfelet arról, hogy az érdeklődését rögzítik, (valamint minden adatot róla amit kiejt a száján,) és az adatait megőrzik két évig?
Illetve elég-e tájékoztatni, vagy beleegyező nyilatkozatot is kell aláíratni vele?
Milyen adatok rögzíthetőek ily módon?

És egyáltalán: mennyi ideig szabad megőrizni a tárolt adatokat?

Fontos: az adatok csak cégen belül kerülhetnek felhasználásra.

Mi a helyzet, ha a rögzített e-mail címre hírlevelet is küldene a cég?

Válaszaitokat előre is köszönjük.
 

Email cím küldése Mailan proginak

mezofi · 2008. Szep. 10. (Sze), 12.50
Sziasztok!
A kérdésem a Mailman programmal kapcsolatos. Van egy különálló netes felületem, ahol egy formba kell beírni a hírlevélre feliratkozni szándékozónak a mail címet és a nevet. A form meghívja a mailman felületét egy iframe-be ami nulla szélességgel bír, és nulla magassággal.
A lényeg, hogy egy darabig így adtam át neki:

echo '<iframe src="http://listserver.xxxxxx.hu/join?list=xxxxxx-noi-munka&email='.trim($_POST['hir_email']) .'&fullname='.trim($_POST['hir_nev']).'&digest=0" width="0" height="0" /></iframe>';

Hát most nem veszi, mert nincs ilyen aloldal, hogy join.
Lehet költöztetéskor nem vitték át az új szerverre, vagy mit tudom én. Van valaki aki ért ehhez a progihoz?

Köszi
 

DOM inspector

zoliky · 2008. Szep. 10. (Sze), 12.04
Letezik egy olyan plugin FF-hoz amivel latszik mi tortenik a DOM-ban, peldaul amikor letrejon egy uj DIV amelyet jQuery-vel szurok be ? A HTML kod ezeket nem mutatja.
A Firebug kicsit nehezkesnek tunik es nem latom a DOM fele kodot. Letezik valami jobb plugin ? Koszonom!
 

Drupal / Tomcat együttélés

dvc1201 · 2008. Szep. 10. (Sze), 11.20
Sziasztok!
Egy Drupal / Tomcat együttélési probléma megoldására keresek megfejtést.

Adott egy gép (szerver hotelben, Linux oprendszer, fix ip cím, minden jog
van hozzá)
van egy bejegyzett valami.hu név (nem annál a szolgáltatónál, akinél a
szerver van)
Amit el szeretnénk érni:
1.) a www.valami.hu címre egy a gépen istallált Drupal-nak kellene
jelentkezni

2.) az xxx.valami.hu címen egy a Tomcat-ben értelmezett web alkalmazás
legyen elérhető
context alapú, a config fáj a conf/catalina/localhost könyvtárban

3.) az yyy.valami.hu címen egy a Tomcat-ben értelmezett másik web
alkalmazás legyen elérhető
context alapú, a config fáj a conf/catalina/localhost könyvtárban

A megoldás üzleti alapon (pl. szakértői megbízás) is elképzelhető ha valaki tudja a megfejtést.

Előre is kösz a segítséget!
 

Ugyan az az ip mindenkinek?

Nozy · 2008. Szep. 10. (Sze), 09.50
Hello!
Nekem egy olyan gondom lenne hogy van egy oldalam (torrent) és valamiért minden usernek ugyan azt az ip címet rendeli az oldal!
Potosan nem tudom hogy php-ba vagy pedig sql-ba lehet e a hiba mert én annyira nem értek hozzá aki az oldalt csinálja ö sem nagyon érti mi lehet a gond!
Akinek van valami ötlete az legyen szives segítsen nekem!
Elöre is köszi!
 

szeptember 9

SVG rootElement eseménykezelés IE alatt

Methos · 2008. Szep. 9. (K), 14.52
Sziasztok!

A következő igencsak komoly problémám lenne:

Adott egy SVG dokumentum, amelyet JavaScripttel manipulálok. IE alatt ugye az SVG csak Adobe SVG Viewer pluginnal működik. Az objektumok rajzolása tökéletesen működik FireFox és Opera alatt, azonban az IE-nél elhasal a dolog, ugyanis valamilyen oknál fogva az SVG dokumentumra (root-ra), nem lehet eseményeket rakni. Azaz lehet, de például hiába kattintok az SVG dokumentumra, nem fut le a funkció, hanem csak akkor, ha az SVG dokumentumon belül egy elemre kattintok, ez pedig nekem nem jó, ugyanis többek között az onmousemove eseményt kellene figyelnem magára a teljes SVG dokumentumra nézve és nem a benne lévő objektumokra.

Szívesen fogadok bármilyen ötletet!

Előre is köszi,


Methos
 

php form enginek

troy1979 · 2008. Szep. 9. (K), 14.05
Sziasztok

Nem nagyon találtam még ilyen topic-ot , szóval gondoltam indítok egyet :)

Arra lennék kiváncsi, hogy ki milyen php-s form engine-t/generátort használ, illetve mit ajánlanátok?

- HTML_quickform
- Patforms
- drupal form engine-je
- Symfony

Én ezeket találtam

Jó lenne, ha:

- könnyen adatbázis-hoz/táblához lennének köthetőek az egyes mezők, vagyis hogyha sikeresen túljutottak az adatok az ellenörzéseken akkor automatikusan mentse el a megfelelő helyre az adatokat, és ezzel már ne kelljen sokat tökölni

- utf8 as karakterkódolásssal is használni lehessen
 

Firebug kerdes

toro · 2008. Szep. 9. (K), 10.46
Az uj 1.2 verzioban (talan a 6-7. betatol kezdve?) - logikailag nagyon helyesen - a Firebug behuzza a firefox alapertelmezett stilusait is a CSS ablakba: pl. a <body>-ra

body {
display:block;
margin:8px;
}
:root 
quotes:"“" "”" "‘" "’";
}
ertekek jelennek meg alapbol.
Ez a dolog viszont zavarova valik, mikor egy elemhez alapertelmeztt modon 20-30 definicio tartozik, es ezek kozott elvesz a sajat kodom (pl. submit gomb inline stilus megadasanal)

Van-e valakinek infoja arrol, hogyan lehetne ki/be-kapcsolni ezt az uj funkciot.
 

Doctrine - karakterkódolások kezelése

kalamona · 2008. Szep. 9. (K), 09.57
Sziasztok!

Doctrine 1.0-val Apache 2.2.9, MySQL 5.0.51b, PHP 5.2.6 (XAMPP) alatt makacs kódolási gondjaim támadtak.
Elvileg a fájljaim BOM nélküli ut8-ak, a kiküldött http header is, a táblák kódolása is, a kapcsolódásnál
Doctrine_Manager::connection($name)->setCharset("utf8");
beállitást alkalmazva is adatok kiolvasása során kérdőjelek és zagyvaságok jelennek meg a képernyőn. PhpMyAdmin alól normálisan néznek ki a dolgok. Arra gyanakodtam, hogy egy SET NAMES utf8 megoldhatná a gondot. Az a kérdésem 1.0-ás Doctrine alatt van-e ennek megfelelője? Vagy kerüljön bele ez az egy nativ mysql specifikus lekérdezés?

Köszi szépen!
 

Képfeltöltés IE vs Firefox

enakos · 2008. Szep. 9. (K), 09.44
Sziasztok!
Az alábbi kódot használom jelenleg képfeltöltésre, de ezzel két problémám van.
Ha valaki az űrlap minden adatát kitölti csak képet nem tölt fel, akkor nem küldi el az űrlapot az adatbázisnak.
A másik pedig, hogy csak IE tudok vele képet feltölteni. Más böngészőben nem.
Várom segítségeteket.


<?
// a kép feltöltése, és a termék felvétele
//========================================
elseif ($mit=="feltoltes") {

$hiba = 0;

if (is_uploaded_file($imgfile)) {
if ($imgfile_type=="image/pjpeg") {
$newfile = "../img/" . $imgfile_name;
if (copy($imgfile, $newfile)) {
$sql = "INSERT INTO proba2 (nev, foto, leiras) VALUES ('$nev', '$imgfile_name', '$leiras')";
mysql_query($sql);
}
else {
$hiba = 1;
}
}
else {
$hiba = 1;
}
}
else {
$hiba = 1;
}

?>