ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 28, 2008 - Fórum téma

webkamerás Flash chat oldal számára tárhely/szerver

AdrianWeb · 2008. Szep. 28. (V), 19.11
Sziasztok!

Egy webkamerás chat oldal számára szeretnék szervert, vagy tárhelyet bérelni. Megbízhatóság mellett az ár is fontos, mert egy induló projectről lenne szó, eleinte valószínűleg kissebb látogatottsággal.

Mivel eddig php+mysql, illetve sima html oldalakkal foglalkoztam sajnos erre a témára nincs rálátásom, ezért szeretnék érdeklődni milyen lehetőségeim vannak lehetőleg a magyar piacon, végső esetben a külföldin.

Tanácsokat, tapasztalatok megosztását előre is köszönöm :)
 

Dátum függvények: adott ÉV

haho · 2008. Szep. 28. (V), 15.48
Hello!
Azt szeretném megkérdezni, hogy amikor SELECT utasítással lekérdezem a programok táblából azokat a sorokat, ahol a dátum mező egyenlő vagy nagyobb mint az adott dátum, akkor a következő függvényt használom: curdate()
Ez a függvény az adott év,hónap és nappal egyenlő, illetve ennél újabb dátumú sorokat kiírja.

DE! Én azt szeretném, hogy ne az adott év/hónap/nappal egyenlő és annál újabb dátumúakat írja ki, hanem csak az adott évvel egyenlő vagy annál újabbakat.

Magyarán: létezik az a PHP függvény, ami CSAK az adott évet adja vissza?
 

Webfejlesztés 18 alatt

rockybro · 2008. Szep. 28. (V), 11.18
Üdv!

A helyzet a következő:

Kezdő webfejlesztő vagyok, és szeretnék mostanában(kb egy év múlva) honlapok készítésével pénzt keresni. A probléma az, hogy még csak 16 éves vagyok. Hogyan lehetne legálisan megoldani, hogy dolgozhassak? Gondoltam pl ilyenekre, hogy jóapám nevén futtatom a bizniszt.. Sajnos nem ismerem az erre vonatkozó szabályokat, meg törvényeket, meg ilyesmiket.. Láttam már olyat, hogy valakinek 16 évesen már webfejlesztő cége volt, megkerülve a törvényeket, tök legálisan.

Még nem most van szükségem arra, hogy tudjam, hogyan lehet megoldani, de mégis szeretném tudni, hogy milyen esélyekkel indulok a jövőben.

A válaszotokat előre is köszönöm!
 

HTML & CSS grafikus terv

zoliky · 2008. Szep. 28. (V), 00.45
Van egy grafikus terv, itt lathato: KLIK IDE
A weblap hossza 780px de van 3 kep amely kinyulik belole (az also reszen lathato).

Azokat a reszeket amelyek kinyulnak az oldalbol rakjam kulon div-ekbe ? milyen otletet adtok ?
Itt sajnos a z-index nem tud segiteni, mert a kepek egyben vannak.

En eddig ilyen csontvazat hasznaltam:

<div id="wrap">
  <div id="header">
  header
  </div>
 
  <div id="content">
  content
  </div>
 
  <div id="footer">
  footer
  </div>
</div>


Csak otletekre van szuksegem!