ugrás a tartalomhoz

Archívum - Dec 2007 - Fórum téma

december 4

fájlfeltöltés, biztonságosan

ErdosJ · 2007. Dec. 4. (K), 21.12
sziasztok
ez a kerdes a jatekomtol fuggetlen, egy kiserlettel kapcsolatban botlottam bele.
tehat meg szeretnem oldani, hogy a felhasznalo bongeszojen keresztul fileokat tolthessen fel (ajaxos gui), konyvtarakat, fileokat hozhasson letre, torolhessen, masolhasson, mozgathasson. eddig tiszta sor, ilyen (php) scriptekbol sokmillio van az interneten is.
ott akadtam el, hogy nem tudom, hogyan lehetne megoldani, hogy a felhasznalo bizonyos mappakat csak jelszoval erhessen el, sot, ne lehessen torolni olyan konyvtarakat/konyvtarszerkezeteket, amikben jelszoval vedett tartalom/konyvtar van, vagy jelszoval vannak levedve. a masik problemam az, hogy nem szeretnem engedelyezni, hogy a feltoltott php kiterjesztesu fileok lefussanak :) tudom, hogy a jogosultsagok, chmod erre valo, de a sajat szerveremen valamiert nem mukodik.
ti hogyan allnatok neki?
valaszaitokat varom
ErdosJ
 

Frissítés iframe-ből

PredMan · 2007. Dec. 4. (K), 20.47
Sziasztok!

van lehetőség arra, hogyha nekem van egy olyan oldalam, amiben van egy iframe, akkor az iframe-ből frissítsem a szülő oldalt?

a probléma az, hogy írtam egy olyan adatbázis lekérdezést, amiben törlési lehetőség is van és a delete.php-t egy iframeben futtatom azért, hogy ne új lapon nyissa meg azt. A törlés működik ugyan, de a listából nem tünik el a kitörölt adat, csak miután frissítettem az oldalt, ezért kéne egy olyan kódot írni, amely a törlés után automatikusan frissíti a szülőablakot.

tehát ezt a kódot kéne valahogy rávenni arra, hogy ne a belső iframe-t frissítse, hanem azt az oldalt, AMIBEN az iframe van, tehát a szülő oldalt:

a kódom:

print "<font face=\"Geneva\" size=\"2\"><a href='delete.php?id=".$row['id']."' onclick='return torles();' target='keret' >Törlés</a></td></font></tr>";

echo "<iframe name='keret' width='0' height='0' style='display:none'></iframe>";


ezt kéne az iframe-ben megvariálni:
window.location.reload(true);

előre is köszönöm a segítségeteket!
 

Sorkizárt, de nem sortörő elemek

cworek · 2007. Dec. 4. (K), 20.14
Sziasztok!

A köv. problémám akadt:

Van egy dobozom, amiben logikailag egybe tartozó elemeket szeretnék kirakni ciklussal, ezeknek az elemeknek nem szabadna törniük. A megálmodott végeredmény valami ilyesmi lenne:

    --------------------------------------------------------------------------------------
    I                                                                                     I
    I  1. termék <input>             2. termék <input>                  3. termék <input> I
    I                                                                                     I
    I  4. hossúnevű termék <input>                     5. nagyonhosszúnevű termék <input> I
    I                                                                                     I
    ---------------------------------------------------------------------------------------
A termékek neve persze változó hosszúságú, mellette egy darabszám inputtal.

Jelenleg a köv css alkalmaztam:

.new-spices {

  text-align: justify;
  border: 1px solid #D1824A;
  background: #F2E9CA;
  margin-top: 2px;
  margin-right: 10px;
  padding-right: 5px;
  padding-left: 5px;
  padding-top: 5px;
  font-weight: bold;
}

.spiceblock {
  display: inline;
  text-align: left;
  white-space: nowrap;
}

.spiceblock input {
  font-size: 9px;
  padding: 1px;
  width: 14px;
}
ahol a new-spices a külső doboz, a spiceblock pedig a belső inline div-ek:

[colorer=html]
<div class="new-spices">
<div class="spiceblock">
Ütvefúrós agytáp <input name="bla">
</div>
<div class="spiceblock">
Ütvefúrós agytáp <input name="bla">
</div>
<div class="spiceblock">
Ütvefúrós agytáp <input name="bla">
</div>
<div class="spiceblock">
Ütvefúrós agytáp <input name="bla">
</div>
<div class="spiceblock">
Ütvefúrós agytáp <input name="bla">
</div>
<div class="spiceblock">

layout left-sidebar és mainContent

docker · 2007. Dec. 4. (K), 10.59
Üdvözlet!

Saját Drupal smink készítésekor botlottam bele ebbe problémába, de elképzelésem sincs a megoldásról.
2 oszlopos layoutról van szó egy bal oldali menüsávval és egy tartalmi résszel. A probléma úgy jelentkezik, hogy a tartalmi részben véletlenszerű elemek olyan nagyságot vesznek föl hogy leérjenek a bal oldali menü aljáig. Először a clear-block-ra gyanakodtam, de kiderült hogy független az elemek osztályaitól.
Ha valaki találkozott már ezzel a problémával, vagy van valami ötlete, megköszönöm ha segít.
Van amely oldalon a .profile class clear:both-ja okozza van ahol pedig a .clear-block, de van olyan is ahol egyik sincs mégis jeléentkezika probléma.

Ezeken az oldalakon jól látható, de jelentkezik adminisztrációs, és egyéb oldalakon is, mindenféle (számomra ismeretes) összefüggés nélkül.

http://portya.ecohost.hu/user/1
http://portya.ecohost.hu/node/16#comment-17

A kérdést már a drupal.hu-n is feltettem, de ide irányítottak a kérdés erősen css specifikus jellege miatt.
Segítséget előre is köszönöm!
 

jquery menü

juhasztibi · 2007. Dec. 4. (K), 10.31
Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni az alábbi dologban. Szeretnék egy olyan menüt létrehozni jquery segítségével ami a következőképpen épülne fel ill. nézne ki.
<ul class="menu">

   <li><a href="#">menüpont1</a>    
    <ul>
      <li><a href="#">almeüpont1</a></li>
      <li><a href="#">almeüpont1</a></li>
      <li><a href="#">almeüpont1</a></li>
      <li><a href="#">almeüpont1</a></li>
    </ul>
   </li>


   <li><a href="#">menüpont2</a>    
    <ul>
      <li><a href="#">almeüpont2</a></li>
      <li><a href="#">almeüpont2</a></li>
      <li><a href="#">almeüpont2</a></li>
      <li><a href="#">almeüpont2</a></li>
    </ul>
   </li>


   <li><a href="#">menüpont3</a>    
    <ul>
      <li><a href="#">almeüpont3</a></li>
      <li><a href="#">almeüpont3</a></li>
      <li><a href="#">almeüpont3</a></li>
      <li><a href="#">almeüpont3</a></li>
    </ul>
   </li>

</ul>
Ugye a működést már kitaláltátok. Mouseout-ra és mouseover-re meg kellene jeleníteni illetve el kellene tüntetni maga alatt az aktuális szülő menüpontban lévő almenüket.
Jquerynek a children() függvényével próbálkoztam, de elakadtam. Ha valaki csinált már hasomló dolgot és van tapasztalata jquery-vel akkor megköszönném ha tudna segíteni!

pl.: http://pannon.hu/egyeni/

Köszönöm a hozzászólásokat!

T.
 

Státuszban lévő hivatkozás eltüntetése és link aláhúzás eltüntetése

partyface · 2007. Dec. 4. (K), 09.16
Sziasztok!
Két dologra lenne szükségem:

1.
Egy olyan script kéne nekem, amivel ha rámegyek az egérrel a linkre, akkor ne írja ki a hivatkozást.

2.
Hogyan lehet eltüntetni a következő html lefutásakor: <a href="valami">Név</a> , hogy ne húzza alá a Név szöveget, hanem simán legyen alatta link, és szövegként, vagyis ne aláhúzva jelenjen meg?


Köszönöm előre is a segítséget!
 

Létezik még valakinél: ActionScript programozás alapja c. könyv?

Mateuszkusz · 2007. Dec. 4. (K), 08.13
Ha valakinél meg van az alábbi könyv és már nincs szüksége rá, attól szívesen megvenném.
Szerző: Sham Bhangal ; Ben Renow-Clarke Cím: ActionScript programozás alapjai
 

december 3

IE alatt nem fut a JavaScript kódom

gabesz666 · 2007. Dec. 3. (H), 20.55
Sziasztok!


Az a gondom hogy az alábbi oldalon egyszerűen nem hajlandó semmit csinálni az internet explorer (6,7) ha rákattintok a regisztráció gombra. A probléma a következő: ha submit a regisztráció gomb típusa akkor abszolút semmit nem csinál. Mintha ott sem lenne. Ha button és ráküldök a form elemekre egy ellenőrző függvényt a legvégén a document.getElementById("regform").submit() szerinte végrehajthatatlan mert form-oknál bizony nincs submit() függvény. Mármint szerinte... Hogyan tudnám működésre bírni??? Mozilla alatt egyébként minden ok!
 

<select /> vs accesskey

tiku I tikaszvince · 2007. Dec. 3. (H), 13.36
Sziasztok!

Valakinek van arra épkézláb magyarázata, hogy a szabvány miért nem enged <select /> elemnek accesskey tulajdonságot beállítani? A DTD szerint azok az elemek rendelkeznek az accesskey atributummal, amelyek meg kaphatják a fókuszt. Talán a select nem kaphatja meg? Viszont a %focus-ban felsorolt minden egyéb tulajdonságot külön felsorol a select tulajdonságainál.


<!-- attributes for elements that can get the focus
  accesskey   accessibility key character
  tabindex    position in tabbing order
  onfocus     the element got the focus
  onblur      the element lost the focus
-->
<!ENTITY % focus
 "accesskey   %Character;    #IMPLIED
  tabindex    %Number;       #IMPLIED
  onfocus     %Script;       #IMPLIED
  onblur      %Script;       #IMPLIED"
  >

<!ENTITY % attrs "%coreattrs; %i18n; %events;">

...

<!ELEMENT select (optgroup|option)+>  <!-- option selector -->
<!ATTLIST select
  %attrs;
  name        CDATA          #IMPLIED
  size        %Number;       #IMPLIED
  multiple    (multiple)     #IMPLIED
  disabled    (disabled)     #IMPLIED
  tabindex    %Number;       #IMPLIED
  onfocus     %Script;       #IMPLIED
  onblur      %Script;       #IMPLIED
  onchange    %Script;       #IMPLIED
  >
Előre is köszi a felhoomályosítást

VinceVoltam
 

Pontatlanul illeszkedő képek Firefox alatt

Fedor · 2007. Dec. 3. (H), 11.13
Sziasztok!

Van egy nagyon nagy méretű képem, amit több részre szedve tettem be az oldalba, hogy könnyebb legyen letölteni. Mivel a függőleges kiterjesztése extrém hosszú, logikusnak tűnt, hogy csak szépen egymás alá pakolom őket, és kész. Hát nem. Explorer alatt még müxik a dolog, bár ott is csak úgy, hogy nem tettem semmit a kódban a képek közé (még sortörést se, csak azért nem egymás mellett jelennek meg képek, mert egy fix szélességű div fogja őket közre), de Firefox alatt mindenképp van a képek között egy pár pixeles szünet, pedig már minden megpróbáltam az eltüntetésére, css-sel az összes ezt esetlegesen befolyásoló értéket nullára állítottam, mégis. Oké, gondolom ha mindegyik képet beraknám egy divbe, és pixelpontosan megadnám a helyét, akkor valszeg megoldódna probléma, de mostmár elvi alapon is izgat, hogy mi lehet ennek az oka. Van esetleg valakinek erre egy tippje?

Üdv,
Fedor