ugrás a tartalomhoz

Archívum - Dec 2007 - Fórum téma

december 8

Mit jelent, hogy a PHP CGI módban fut?

s_volenszki · 2007. Dec. 8. (Szo), 10.43
Sziasztok!

Szeretnék túljutni egy már eléggé elcsépelt kérdéskörön, de ahhoz, hogy ez bekövetkezzen, meg szeretném érteni a folyamat lépéseit, hiszen ha nem értem, nincs mit erőlködni rajta!

A téma a fájl feltöltés közben megszerezni a fájl méretét és a feltöltött mennyiséget. DE!

Szeretném leszögezni, hogy kizárólag az ehhez kapcsolódó, általam még nem ismert kérdésekkel kapcsolatban kérek segítséget, nem az alkalmazással kapcsolatban! És lehet, hogy mások számára kézenfekvő dolgokról fogok hülyeségeket kérdezni, plz. nézzétek el! :)

1. Mit jelent az hogy php cgi módban? Ezek szerint egy perl szkript másképp fut mint egy php?
2. Mit jelent az, hogy egy php-t egy másikon vezetek át (ami cgi módban fut)?

Köszönöm a türelmeteket,
s_volenszki
 

december 7

Látogatottság számláló adatlapokhoz

Adrienn1 · 2007. Dec. 7. (P), 19.01
Sziasztok!
Előrebocsájtom, hogy nincs nagy tapasztalatom weblapszerkesztésben, viszont van egy működő weboldalam. Társkereső. Ezért lenne fontos, hogy minden regisztrált felhasználó láthassa a saját adatlapján, hogy aktuális napon és regisztrálásától öszesen mennyien nézték meg az adatlapját.
Eddig ezt nem sikerült megoldanom.
Egyúttal jó lenne, ha szavazni is lehetne szövegesen rá egy legördülő sorból választva, amit szintén az adatlaphoz rendelnék.
A probléma számomra nagyon bonyolult, mert azt is látnia kellene, hogy ki az a felhasználó, aki szavaz rá.
Lehet, hogy két külön témában kellett volna megírnom..?
Lehet, hogy nem is ebbe a rovatba?
Azt már elértem (segítséggel), hogy a nők és férfiak neve piros, ill. kék színnel jelenjen meg, ezt a smink modulnál módosítottam. Drupál 5-ös amivel dolgozom.
Tud valaki segíteni? A legfontosabb most az olvasottság számláló lenne.
Előre is közsönöm.
Adrienn1
 

form submit többféle target-tel - új ablakban

bpm · 2007. Dec. 7. (P), 10.15
Üdv Szeretteim! :)

Lehet, hogy lerágott csont, de nem találok megoldást arra, hogy:

van egy formom, php-vel kreálom, azon van több submit gomb (vagy lehetnek akár sima "button" tipusúak is), és azt szeretném, hogy a gombokra ugyanaz a php script "fusson le", de bizonyos gombokra ÚJ ABLAKBAN kellene megnyilnia (bizonyosokra nem...), és a post-olt értékekre is szükségem lenne.

A form.action property-jében Javascripttel nem tudom változtatni a target-et, igaz?
Ott csak azt tudom megadni, hogy melyik - esetemben php - script fusson le.

Viszont van a formnak target property-je is, de ha ebbe azt írom, hogy '_blank', akkor az nem működik. Kellene?

A window.open() meg nem jó, mert az popup - ha jól tudom.

Kérlek segítsetek, köszi,
bpm
 

december 6

Apache localhoston csak várakozik

nemalevi · 2007. Dec. 6. (Cs), 18.56
Nemreg telepitettem az Apache webszervert. Igazabol kezdo vagyok meg ebben a temaban. A baj az hogyha beirom a bongeszobe h localhost akkor nem csinal semmit, de azt is jo sokaig :)
Beallitasok:
ServerName localhost:80;
DocumentRoot "C:/Program Files/Apache Group/Apache2/htdocs";
<Directory "C:/Program Files/Apache Group/Apache2/htdocs">
Amikor eloszor kerestem a httpd.conf-ot akkor meg sem talaltam, talaltam egy httpd.txt-t. Megneztem total commander-ben ott viszont ugyanaz httpd.conf volt. Amikor telepitettem a Php-t az meg azt irta ki, hogy nincs httpd.conf file. Tehat a baj valosziuleg ott lehet h a fajl letezik csak a rendszer nem ismeri fel.
Ha segitene valaki a problema megoldasaban azt megkoszonnem.
 

.getYear() Exploreren kívül nem az aktuális évet adja vissza

topper · 2007. Dec. 6. (Cs), 18.39
mégegy kérdés:

x=new Date();
x=x.getYear();
explorer alatt simán 2007.
minden más böngészőben 107.
miért?

köszi!
 

parseInt bug?

topper · 2007. Dec. 6. (Cs), 18.36
valami miatt a parseInt()
0-t ad eredményez '08' és '09' bemenetre,
minden más esetben (legalábbis az általam lekérdezett 2 karakteres számokra) jó az eredmény.
mitől lehet?
ez már-már a csoda kategória...

előre is köszi!
 

Google Map Flash site-ba

Fedor · 2007. Dec. 6. (Cs), 18.07
Hali!

Olyat már csináltam, hogy egy személyre szabott Google Map-et egy html oldalba illesszek, de most ugyanezt egy olyan site-on kéne produkálnom, amely full flash. A legegyszerűbb persze az lenne, hogy térkép link, aztán felugró ablakban html oldal, benne a térképpel, de azért elegánsabb lenne bele az anim-ba. De hogy?

Előre is köszi a tippeket.

Üdv,
@titla
 

MySQL, sor torlese utan hogyan indexelek ujra?

eaposztrof · 2007. Dec. 6. (Cs), 05.40
udv..
egy MySQL tabla torlese utan hogyan indexelek ujra, legalabbis el a leglogikusabb megfogalmazas szerintem arra hogy a sorokat ujraszamozzam.

december 5

Suhosin és POST kérések

breakline · 2007. Dec. 5. (Sze), 16.54
Sziasztok

Régen jártam erre, azért remélem valaki tud segíteni!:)

Szóval egy checkbox-okból álló tömböt szeretnék POST-al küldeni, kb. 600 és 1000 közötti elemszámmal, a szerver pedig sajnos levágja 200-nál a tömböt. Elég sokáig tartott, míg rájöttem, h. a suhosin működik a szerveren (ez a php biztonságát növelő kiterjesztés, lásd http://www.hardened-php.net), és ez korlátozza a fogadható adatok milyenségét. Többféle beállítás is van, ezen elérhetőek:

http://www.hardened-php.net/suhosin/configuration.html

A kérdésem csak annyi lenne, hogy mit kéne megváltoztatni pontosan, hogy egy többszáz, vagy ezer elemű tömböt fogadni tudjon a szerver? A tippjeim ezek, nem érem el közvetlenül a php ini-t, uh. biztosra akarok menni: :)

suhosin.request.max_vars
suhosin.request.max_array_index_length
suhosin.post.max_vars
suhosin.post.max_array_index_length


előre is kösz

üdv
BL
 

december 4

Bezárás (X) gomb inaktívvá tétele popup ban

partyface · 2007. Dec. 4. (K), 21.47
Az alábbi scriptel nyitom meg a popup ablakom:

function popUp(URL) {
day = new Date();
id = day.getTime();
eval("page" + id + " = window.open(URL, '" + id + "', 'toolbar=0,scrollbars=0,location=0,statusbar=0,menubar=0,resizable=0,width=1024,height=768,left = 0,top = 0');");
}
És:

<A HREF="javascript:popUp('valami.html')">Link</a>
Hogy lehetne azt megoldani, hogy a felnyíló valami.html ben ne legyen bezárás gomb, vagyis legyen csak inaktív legyen, mint pl (photoshopban ha színt keverek, vagy valami , akkor nem lehet bezárni a piros x el a programot)

Erre azért lene szükségem,hogy a felhaználó csak a flashban arra kiképzett piros x el tudjon kilépni :)

Remélem tudtok nekem segíteni!