ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 23, 2006 - Fórum téma

Képgaléria; kérdések (License, CSS), vélemények

Anonymous · 2006. Május. 23. (K), 02.53
Üdv,

A minap összeütöttem egy képgalériát PHP-ben. Kipróbálásra letölthető (RAR Pass: fe01ce2a7f). Szeretném kikérni sokat látott, profi programozók véleményét a munkámról. Igaz, a lényeg (index.php) kódolva van - nem mintha itt bárki ne tudna ilyet, vagy jobbat csinálni. Zárójelben; ha lenne vállalkozó a weblabor szerkesztői közül (bennük megbízok), szívesen elküldeném a teljes forráskódot, ha megtenné, hogy belekukkant és elmondja arról is a véleményét.
Nem fontossági sorrendben a vizslatási szempontok:
  • Kezelhetőség, használhatóság, átláthatóság
  • Oldalszerkezet, HTML, CSS
  • Akadálymentesség (bár ezt talán morbid pont képgalériánál emlegetni)
  • Kliensfüggetlenség (azaz böngésző- és böngésző-beállítás)
  • PHP (bár ez csak a dizájnokban látható)
  • Össz benyomás, egyéb megjegyzések, vélemények

Két konkrét kérdés;
1.: Értékesíteni szeretném a programot - persze csak ha lesz, aki megveszi :) Zárójel; nem mentegetőzésből, de tudnotok kell, nem gondolom, hogy feltaláltam a spanyol viaszt, és mindenáron meg akarom magamnak tartani. Azért van kódolva, mert nem ingyenes program - zárójel bezárva.
A dizájn egy JavaScriptes tool tip programmal "teljes értékű", és ez a program LGPL license alatt van kiadva. Ezzel kapcsolatban kérdezném; jól értem a liszensz szövegét, miszerint ebben a formában (fizetős programhoz mellékelve) értékesíthetem? Vagy van bármi olyan megfogalmazva benne, ami ezt megtiltaná - és én átsiklottam felette?

2.: Nézegettem ehhez hasonló galériákat (hotscriptsről), illetve azok árait. Meglepett, hogy $10-$15 a max (2-3 eFt). Tényleg csak ennyit érne? Egy valamire való programozó ennyiért meg sem nyitja a notepadot, vagy én vagyok nagyon eltévedve?

És egy kis segítség kérés;
IE alatt nem tudtam vertikálisan középre* igazítani a thumbnaileket (fekvő képnél feltűnő). Ha lenne valakinek erre ötlete, azt megköszönném.