ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 2005 - Fórum téma

június 7

Rejtett belepes

Anonymous · 2005. Jún. 6. (H), 22.00
Sziasztok,

lattam a http://www.startlap.com cimen jobb oldalt az EMAIL box-ban hogy a belepest nagyon cselesen vegzi el, egyszeruen meghiv egy php allomanyt( http://www.startlap.hu/fmail/fmail.php ), ami eldonti melyik mailrendszerbe szeretnek bejelentkezni s utnana be is logol oda.
Tudtok valami modszert hogy ez a nagyon jol elkeszitett php file mit tartalmazz hogy igy csendesen belogol?
 

Hogyan ellenőrizzem meg lehet-e nyitni *.PDF-t a felhasználó gépén?

klimakiraly · 2005. Jún. 6. (H), 20.04
SziaSztok :-)

Tehát lehet-e valahogy leellenőrizni van-e a gép acrobat reader.
Ha nincs dobnák egy oldalt mit tegyen ha meg akarja nyitni, a web lapomon lévő PDF-t.

Köszönettel: K.K.
 

Firefox kiterjesztések magyarítása

Anonymous · 2005. Jún. 6. (H), 15.58
Mivel meg szeretném csinálni a Firemonger CD-t (Firefox+Thunderbird meg egy csomó téma+kiterjesztés...) magyarul, és még csak 3 kiterjesztés van honosítva, gondoltam, majd én magyarosítom a maradékot, amik a listán vannak.

Sok-sok eszemmel rájöttem, hogy ez jegyzettömbbel nem lehetséges.

Akkor hogy csináljam meg?

Kösz
SomebodyLite

Magyar Spread Firefox Site http://spreadfire.uw.hu
 

cookie blokk kiderítése

Anonymous · 2005. Jún. 6. (H), 11.05
Sziasztok,

a kérdésem az lenne, hogy van-e vmi módszer, script, h kiderítsem h a látogató blokkolja-e a kukikat?

köszi
 

június 5

Linkek elhelyezese masok honlapjara, kepeire. Szabad?

Anonymous · 2005. Jún. 5. (V), 18.48
Sziasztok!

Valaki tudja-e, hogy mi a torveny arra vonatkozoan, hogy masok honlapjara mutato linkeket szabad-e elhelyezni a sajat oldalainkon, portaljainkon. Teszem azt, mondjuk az origon van egy cikk, es kiirom a cimet, es igy kozvetlen link mutat az origo adott cikkere az en oldalamrol. (Mondjuk ezt meg talan szabad csinalni) Vagy egy masikat is mondok, ha pl. met.hu-n levo muholdkepet, igaz nem linkelem, hanem az img tag src parametereben direktben megadom a kep cimet. Es eszembe jutott meg egy harmadik eset is, amikor valami dinamikus oldalnak, megnezem, hogy az oldalainak milyen parameter kell, aztan csinalok egy formot az oldalamra, vagy egy linket helyezek el, es a dinamikus szolgaltatasat igy kihasznalom.

Szoval ilyen es ehhez hasonlo esetekben, lehet-e barmilyen jogi vagy egyeb kovetkezmenye a link elhelyezesenek, ha az oldal tulajdonosnak tegyuk fel nem tetszik, hogy en elhelyeztem a linket (vagy formot, vagy kepet)?

Lehet, hogy hulyesegnek tunik a kerdes, de en a mai vilagban mar semmin nem csodalkoznek, ezert kerdezek inkabb.

Krumplee
 

maszatka IRC bot

Török Gábor · 2005. Jún. 5. (V), 15.47
Kb. két éve írtam egy PHP-alapú IRC botot maszatka fedőnéven. Igazából alapvetően hobbi céllal, a saját IRC-es igényeimet kielégítendő fejlesztettem, ergo nem eggdrop. Egy éve hozzá sem nyúltam, ez meg is látszik rajta. Szívem szerint újra kéne írni az egészet, viszont egyedül nincs kedvem. A forráskód természetesen publikus, PHP4-ben írtam, tud naplózni XML és SQL háttérre. Az IRC kapcsolat kiépítését nem saját magam oldottam meg, ugyanis arra már létezik egy kiváló PEAR::NET::SmartIRC csomag.

Ha valakinek van kedve megnézni, kipróbálni, forráskód itt: http://gábor.20y.hu/maszatka/maszatka008.tar.bz2

Ha valakinek van kedve továbbfejleszteni (újraírni), akkor szívesen szakítánék rá egy kis időt én is. Mindenféleképpen PHP5-ben szeretném a következő verziót viszont látni.

Nagyon sok megoldás nem a legszebb benne, sőt, ezekre nem vagyok kiváncsi, ne írjátok őket ide, tisztában vagyok a régi hibáimmal.
 

PHPBB2 newtopic letiltása (?)

Anonymous · 2005. Jún. 5. (V), 02.26
Sziasztok! Tudnátok segíteni? Az a problem, hogy leszeretném tiltani a most telepített és tesztelés alatt áló phpbb fórumomról az új téma nyitását. Nem nagyon értek a php programozásához de szerintem a PHPBB gyökérkönyvtárában lévő posting.php ben kellene valamit kiszedni, mert az új téma nyitása gomb erre hivatkozik. Ha van ötlet szívesen veszem. Köszi.
 

egy tábla vs több tábla

Cadeyrn · 2005. Jún. 5. (V), 00.02
Üdv mindenkinek!

Egy rövid kérdésem lenne, igazából a tapasztalatokra lennék kíváncsi a következővel kapcsolatban:
nem sok mennyiségű adat (egyenlőre 10 000 alatt) esetén, ha pl. egy fórumról van szó (tehát téma szerint csoportosítva), akkor melyik érdemesebb: 1 nagy táblában tartani az összes adatot és bejegyzést vagy inkább sok kicsire bontani?

Mivel lekérdezésileg sok különbség nincs, maximum kényelmi szempontok, ezért inkább a sebesség, veszélyek, stb. válaszok érdeklnének.

Előre is köszönöm,
Cadeyrn
 

június 5

Weblap küldése php mail()-el

Anonymous · 2005. Jún. 4. (Szo), 22.35
Üdv!
Egy olyan problémám lenne hogy egy visszaigazolást szeretnék küldeni mail() függvénnyel hogy lássa mit küldött el! A levelet meg is kapom de van vele egy olyan probléma hogy nem lép érvénybe a html kód!
Ez a kódom:

$cimzett = $_POST['email'];
$targy = 'Jelentkezés visszaigazolása';
$header = 'from: Ghostika';
$header .= 'MIME-Version: 1.0\r\n';
$header .= 'Content-Type: text/html; charset=iso-8859-2\r\n';
$szoveg = '
<html>
<head>
<title>Untitled Document</title>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2">
</head>
<body>
Tisztelt Táncpedagógus! Kedves Táncos!<br> Ez az e-mail egy visszaigazolás '.$_POST['fiu_nev'].' - '.$_POST['lany_nev'].' nevu táncpartner nevezésérol a 2005.május 1-én tartandó Magyar Bajnokságra '.$_POST['kor'].' korcsoport '.$_POST['osztaly'].' osztályának '.$_POST['kategoria'].' kategóriájába.
</body>
</html>';
mail($cimzett,$targy,$szoveg,$header);
és ez jön a maillal:
Feladó: GhostikaMIME-Version,
1.0rnContent-Type,
text/html##kukac##freemail.hu,
ismeretlen,
UNEXPECTED_DATA_AFTER_ADDRESS_IN_GROUP@.SYNTAX-ERROR.,
ismeretlen

Mi lehet a probléma??
Előre is köszi a segítséget!
 

június 3

PHP OOP, referencia, tömb (valamelyik ezek közül) probléma

PiG · 2005. Jún. 3. (P), 15.11
Sziasztok!

Akadt egy problémám, amit a következő kóddal próbálnék illusztrálni. Utána, ha addig eljuttok, a kérdéseim:

<?php
class Bolha{
	var $_nev;
	function Bolha($nev){$this->_nev=$nev;}
}//Bolha
class Kutya{
	var $_nev;
	var $_bolhak=array();
	var $_bolhaListazo;
	function Kutya($nev){
		$this->_nev=$nev;
		//+++++++++  1. hely +++++++++++++++
		$this->_bolhaListazo=new BolhaListazo();
		$this->_bolhaListazo->_kutya=&$this;
	}
	function ujBolha(&$bolha){if (is_object($bolha)) $this->_bolhak[]=&$bolha;}
	function bolhaLista(){
		//+++++++++  2. hely +++++++++++++++
		//$this->_bolhaListazo=new BolhaListazo();
		//$this->_bolhaListazo->_kutya=&$this;
		$this->_bolhaListazo->lista();
	}
}
class BolhaListazo{
	var $_kutya;
	var $_bolhak=array();
	function BolhaListazo(){}
	function lista(){
		echo $this->_kutya->_nev.'<br />';
		echo 'Bolhák száma: '.count($this->_kutya->_bolhak);
		$this->_bolhak=&$this->_kutya->_bolhak;
		foreach ($this->_bolhak as $bolha){
			echo $bolha->_nev;
		}
	}
}

$bloki=new Kutya('Blöki');
$bloki->ujBolha(new Bolha('Józsi'));
$bloki->ujBolha(new Bolha('Pisti'));
$bloki->ujBolha(new Bolha('Peti'));
$bloki->bolhaLista();
?>
Kérdéseim a következők:
ha az 1. hely-nél szerepel ez a kód:
$this->_bolhaListazo=new BolhaListazo();
$this->_bolhaListazo->_kutya=&$this;

akkor nem a kívánt eredményt kapom, azaz a bolhák száma 0 lesz és nem lesznek kilistázva a bolháim.
Ha ugyanez a két sor a 2. hely-en szerepel, akkor minden megy.
De bárhol szerepel az előbbi két sor, a echo $this->_kutya->_nev.'<br />'; mindig kiírja a kutya nevét, szóval az objektumreferencia megvan.
Szeretném valamilyen módon működővé tenni úgy, hogy a konstruktorban (1. hely) legyen az a két sor.
Ehhez kéne tanács!

P][G