ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 2005 - Fórum téma

június 24

Szöveg+árnyék, negatív "margin"-nal - szabad?

Anonymous · 2005. Jún. 24. (P), 09.41
Sziasztok

A kezdő kérdésem az lenne, korrekt megoldás árnyékolt szöveget íly módon megjeleníteni?

<div style="margin-top: 0px; margin-left: 1px; font-weight: bold; color: #000000; font-size: 22px;">Szöveg...</div>
<div style="margin-top: -26px; margin-left: 0px; font-weight: bold; color: #A0A0A0; font-size: 22px;">Szöveg...</div>

Vagy létezik esetleg más, szebb megoldása ennek a feladatnak?

Köszönöm!
 

június 23

Autoscroll

FGK · 2005. Jún. 23. (Cs), 21.54
Üdv!

Hogyan lehet azt megcsinálni, hogy egy mindig automatikusan újratoltődő frame mindig a lap végére "scrollozzon" (automatán).

FGK
 

sorozat ellenőrzése

Anonymous · 2005. Jún. 23. (Cs), 19.15
Hogyan lehet kiszűrni egy sorozat hiányzó elemét?
Adott egy mysql tábla, ahol képek vannak, minden képnek van egy sorszáma (nem auto inc), x-y ig, csoportokra bontva, mondjuk 1-es csoport 1-200; 2-es csoport 300-586, stb...
Az adatbázissal dolgozók hibáit szeretném kiszűrni.
Hogyan tudodom megtalálni, ha valaki nem töltötte fel mondjuk a 126-os számú képet?
Elsőre egy for ciklusos lekérdezést gondoltam x-y-ig, de ez nagyon otrombának tűnik nekem.
Köszi!
 

fckeditor

Anonymous · 2005. Jún. 23. (Cs), 16.48
Hi, sajna nem működik az fckeditor azon része, ahol a kép beszúrását, vagy hangulatjelet szeretnék betenni.. atw-n van a site, lehet, hogy ez a probléma?

Kijön az ablak, ahonna ki lehetne választani a képeket, de semmi.. üres..


Köszi a segítséget előre is!

Udv
 

Mysql biztonság

harmosr · 2005. Jún. 23. (Cs), 15.10
Sziasztok,

a kérdésem a következő:
ha mysql-ben encrypt-al kódolok valamit, azt php->mysql_query-n keresztül vissza nyerhetem e eredeti formájában, vagy sem?

Lekódolok jelszavakat, majd szeretném módosítani, de ahhoz szükségem lenne az eredetire, érthető oko miatt.

Ha bárki tud segíteni, azt köszönöm.

HR
 

június 23

CSS vagy -class="név"- manipulálása javascripttel?

mazsi · 2005. Jún. 22. (Sze), 22.52
Sziasztok!

Kérdésem a következő:
Megoldható e javasriptel a css mainpulálása?
Konkrétan: megoldható e hogy egérkattintásra -onClick- a javasript lecseréli egy selector értékét display: none -ról display: block -ra?

Ha nem, megoldható e az, hogy a javascript a HTML fájlban ugyancsak egérkattintásra class="xxx" et class="yyy"-ra írja át?
Tehát a TAG class nevét írja át?

köszönöm a válaszokat...
 

Konkrét "cella" lekérdezése MySQL-ból

FGK · 2005. Jún. 22. (Sze), 22.36
Üdv újra és újra!

Most annyi volna a kerdésem ami a tárgy: "Konkrét "cella" lekérdezése MySQL-ból" - tehát hogyan is?

Van egy ilyen próbálkozásom:
$logintime = mysql_db_query("fgkchat", "SELECT `login_time` FROM `users` WHERE `name`='$nick'");

Szóval azt szeretném, hogy a $logintime string legyen a $nick nevű felhasználó bejelentkezésének ideje (a "login_time" (timestamp) mező a "users" táblában, ahol a "name" mező megegyezik a $nick stringgel). Így viszont a $logintime string ez lesz, és nem tudom miért: Resource id #3

Tud valaki segíteni?

De valaki kezdhetne már rajtam kívül új témát, mert mindig csak én kérdezek... :/

FGK
 

Suckerfish legördülő menü kódjának elemzése

teamtom · 2005. Jún. 22. (Sze), 14.54
CSS Guruk segítségét kérem az alábbi kérdésben:

A http://htmldog.com/articles/suckerfish/dropdowns/example/# oldalon látható többszintes CSS menü az általam látott legjobb megoldás a témában.

Muszáj megértenem a működését, egyrészt mert érdekel, másrészt nem tudom szolgalélekkel lemásolni (konkrétan: ennek a fentinek minden fő- és almenüpontja kötelezően fix szélességű, az enyémnél jó lenne ha ez nem lenne követelmény)

Az érdekelne (minden más tekintetben értem a CSS megoldását), hogy szerintetek azt a fontos jelenséget (amelyet mások megoldásai kikerülnek), hogy a :hover után a megjelenő almenü fölé elmozdított egér (vagyis már nincs :hover) ellenére a szülő elem is :hover állapotban marad, mivel éri el az adott CSS.
Más szempontból: melyik elem melyik CSS ficsörének a hozadéka ez a számomra fontos és reprodukálandó jelenség?

Köszönettel:
teamtom
 

CSS div -ben táblázat

zolih · 2005. Jún. 22. (Sze), 13.56
Üdv!

Van egy szokásos 3 oszlopos div-es float-olt lapom.
Amit el szerettem volna érni:
A lap mindíg "majdnem teljes" szélességre legyen széthúzva felbontástól függetlenül. (alapkeret width:95%)

Ha alacsony (640x480, 800x600) felbontást használok, akkor se nyomja össze az oldalakat egy bizonyos szélesség alá: alapkeret min-width: 790px

ez eddig szép és jó!

A problémám:
Ha a középső részben egy táblázat(fórum) van width 90-100% al,akkor IE alatt a következő dolog történik:
Szűkítem a böngésző ablakot, (vagy kisebb felbontásba váltok)akkor nem csak a táblázatban lévő szövegek tördelődnek új sorba, hanem az egész táblázatot eltolja lefelé az oldalsó float-olt div-ek aljához. Nem az egész "közepső" div-et tolja el, hanem csak a táblázatot. Ha a táblázat előtt van szöveg, az fent marad a rendes helyén.

Úgy néz ki a táblázat nem akar elférni a neki szánt helyen, pedig még lehetne a tábla mezőiben tördeli a szöveget.

Az IE az alapkeret min-width (css2) selektor-ról nem tud.

Mozilla, firefox, konqueror, opera, stb alatt teljesen jól működik.
Arra gondoltam , hogy a min-width hiánya miatt nem jó az IE megjelenítése.

Találkozott már valaki ilyen "hibával?"

Vagy teljesen rossz az egész oldal kialakításom?

"Minden megoldás érdekel..." :)

-zolih-

Vázlatosan így néz ki (most csak fejből, nincs előttem..):
[code]
css:
#alapkeret {
width : 95%;
min-width : 790px;
}

#bal {
width : 10em;
float : left;
}

#jobb {
width :10em;
float : right;
}

#kozepe {
margin: 1em 12em;
padding : 1em;
}

A közepét nem float-oltam a bal oldal mellé, mert akkor a középső tartalom szélességétől függően máshova kerül(vizszintesen) a jobb oldal, fix méretet meg nem akartam megadni, mert akkor nagyobb felbontásban a jobb oldalon nem nyújtja ki a böngésző ablak teljes szélességére.

Inkább a közepe div-nek 12em széles (10em szélességű a két oldalsáv) bal, jobb margót adtam.


html:

<html>
<body>
<div id=alapkeret>

<div id=bal>...</div>

<div id=kozepe>
<p>szoveg jó helyen</p>

String ellenőrzés

FGK · 2005. Jún. 22. (Sze), 11.06
Üdv mindenki!

Az volna a kérdésem, hogy hogyan lehet leellenőrizni, hogy egy stringben csak azok a karakterek szerepelnek, amiket én megadok? (Konkrétan arról volna szó, hogy csak ékezet nélküli kis- és nagybetűk, ill. számok szerepelhessenek egy névben regisztrációkor.)

(És igen, olvasgattam a php.net-en, de mivel olyan sok ilyesmi függvény van, gondoltam talán itt csuklóból megmondja nekem valaki, mi is lenne jó nekem.)

Előre is kösz.

FGK