ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 2005 - Fórum téma

június 27

Magyar nyelvű leírás CSS menü készítéshez?

stryyker · 2005. Jún. 27. (H), 20.46
Hali!

Nem tud valaki egy részletes, magyar nyelvű leírást arról, hogy hogyan lehet lenyíló menüt készíteni CSS-sel? Angolt nézegettem, csak nem igazán sikerült megérteni...
 

JavaScript nyelv helyzete

Anonymous · 2005. Jún. 27. (H), 16.59
Erdeklodom, hogy a JavaScript-et mint programozasi nyelvet ki tartja karban, hanyas verzioszamnal tart es mi a hivatalos honlapja cime? Azt tudom, hogy anno a Netscape tulajdona volt de azota tortent sok minden. Mi most a helyzet?

--
sirkalmi
 

mysql és ékezetek

Anonymous · 2005. Jún. 27. (H), 16.12
hello

az a problémám, hogy mikor ékezetes betűket szeretnék tárolni mysql táblában akkor az ékezetes betűket egyszerűen nem teszi bele (a tábla utf-8 kodolású) az ű és ő kivételével;

a régebbi mysql verzióval működött rendesen, hiba nélkül;

azt már sikerült elérnem, hogy átalakítsam a szöveget a htmlentities() függvénnyel, így viszont az ű és ő betűk rakoncátlankodnak, pontosabban kiíráskor a html kódjuk jelenik meg;

hogyan tudnám elérni, hogy minden ékezetes betű olvasható formában jelenjen meg?

kösz
bal
 

WWDC 2005

kgyt · 2005. Jún. 27. (H), 13.07
Volt valaki? Szívesen olvasnék egy beszámolót...
A Leopárd is érdekelne, mit lehet már tudni, mit mutattak a konferencián stb.
 

június 26

Lehetséges-e a elemnek nevet adni és hivatkozni rá a target-ben...

Anonymous · 2005. Jún. 25. (Szo), 23.37
Sziasztok!

Valaki lécci segítsen...

Lhet nagyon láma kérdésem van, de sehol nem találtam rá választ vagy megoldást. A kérdésem az violna, hogy lehetséges-e a <DIV> elemnek nevet adni és hivatkozni rá a target-ben, mint egy iFRAME-re?

Azért volna rá szükségem, mert egy olyan oldalt szeretnék, ahol nem használok iFRAME-t csak CSS-t. A lényeg, hogy az index.html-en kelljen csak pl.: a híreket stb. módosítgatnom, a több ~150-en ne! A linkek a "középső hivatkozni kívánt rész"-ben nyílnának meg. Az oldal felépítése a következő lenne nagyjából:

+------------------------------------------+
|címsor |
+------------------------------------------+
|menü |
+------------------------------------------+
|bal sáv | középső hivatkozni kívánt |jobb |
| | rész |sáv |
+------------------------------------------+
|infó sáv |
+------------------------------------------+

Aki tud lécci segítsen, mert lassan megőrülök...

Előre is köszi!
 

Layer mozgatás.

udmurt · 2005. Jún. 25. (Szo), 12.13
Csináltam egy layer-t abban van a menü, ezt az egészet lehet mozgatni a lapon. Csak erre szeretnék még egy layer-t rátenni amiben egy textarea lenne.
Csak így a textarea-s layer helyben marad és csak a menü layert lehet mozgatni. Valahogy össze lehetne a kettőt kombinálni?
 

Google nem indexeli be az egész weblapot

arnyekk · 2005. Jún. 25. (Szo), 09.06
pl.: http://kingrecords.hu/index.php?audiobetu=A
itt az összes album bekereul a google-ba, de ha már a második lapra megyek http://kingrecords.hu/index.php?audiobetu=A&akttol=1, ezekre már nem talál rá a google. webszerver logjához egyelore nem férek hozza.
2 dologra gondolok:
- sok link mutat a saját host-ra, ezért nem indexeli.
- url-ben van átadva a sessionid
Szerintetek? Hogy lehet ezt megoldani?
 

június 24

"Kattogás" kiiktatása IE-ben

FGK · 2005. Jún. 24. (P), 20.05
Üdv!

Mint tudjuk az IE egy kattanó hangot ad, ha egy új oldal töltődik be (linkre katt után, JS új oldalt tölt, AUTOMATIKUS FRISSÍTÉS stb.) Nos, nekem valahogy azt kéne megoldani, hogy ne kattogjon folyton, amikor egy frame időközönként automatikusan frissül. Van megoldás?? (Már kipróbáltam, hogy háttérhangnak berakok egy fél másodperces semmit, de úgyanúgy kattant...)

Előre is kösz:
FGK
 

innerHTML html2xhtml

toxin · 2005. Jún. 24. (P), 19.08
mivel az innerHTML nem XHTML kompatibilis,de nekem mégis szükség lenne ( a validság megörzése érdekében) az eredeti xhtml kódra, megkérdezném létezik valamilyen módszer erre, azaz szemléltetésképp

<html>
<head>
<script>
function init(){
    elemIN=document.getElementById('in');
    var newWind = window.open("", "subWindow",
    "status,menubar,height=400,width=300");

    newWind.document.write(elemIN.innerHTML);
    newWind.focus();

}
window.onload=init;
</script>
</head>

<body>
<div id='in'>
<p><br />mintatartalom</p>
<p>csak hogy teszteljünk vagy mifene</p>
<p>árvíztűrő tükörfúrógép</p>
</div>
</body>
</html>
az új ablakban lévő immár csak html kód ugyanolyan maradjon mint az eredetiben tehát xhtml valid, köszönök előre is minden ötletet :)

-toxin-
 

Login rendszer....

Anonymous · 2005. Jún. 24. (P), 15.01
Szisztok! Ma írtam egy php sciptet egy login rendszert akartam kialakítani! Most csak elég egyszerű de egész nagy regisztrációval egybekötött több useres legin rendszer lessz belőle! De már az elején egy kis problémába ütköztem! Mágpedíg abba hogy a case "logged": résznél nem tölti be a megadott fájlt és nem ír ki semmit csak a nagy fehérséget! :( Minden tökéletesen műküdik csak ez az egy nem stimmel benne! Van valami ötletetek esetleg? A forrás a következő:

<?php
session_start();
switch(@$HTTP_GET_VARS['id']) {
default:
print'
<form method="POST" action="'.$HTTP_SERVER_VARS['PHP_SELF'].'?id=ellenorzes">
<table width="238" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0">
  <tr>
    <td width="127"><div align="right">Felhasználónév:</div></td>
    <td width="153"><input name="user" type="text" class="button" size="20" maxlength="20"></td>
  </tr>
  <tr>
    <td><div align="right">Jelszó:</div></td>
    <td><input name="password" type="password" class="button" size="20" maxlength="20"></td>
  </tr>
  <tr>
    <td><div align="center">
    </div></td>
    <td><div align="center">
      <input type="submit" value="Belépés" name="logged" class="button">
    </div></td>
  </tr>
</table>
</form>';
break;
case "ellenorzes":
$user = "username";
$pwd = "admin";
if (@$HTTP_POST_VARS["user"] == $user)  {
if(@$HTTP_POST_VARS["password"] == $pwd)
$HTTP_SESSION_VARS["logged"] = "yes";
echo"<meta http-equiv=\"refresh\" content=\"0;URL=".$HTTP_SERVER_VARS['PHP_SELF']."?id=logged\">";
} else {
echo"Hibás jelszó vagy felhasználónév!";
echo"<meta http-equiv=\"refresh\" content=\"2;URL=".$HTTP_SERVER_VARS['PHP_SELF']."\">";
}
break;
case "logged":
if (@$HTTP_POST_VARS["logged"] == "yes") {
include ("lapok/admin.txt");
print "Üdvözöllek kedves" . $user . "<br>";
$ip = $_SERVER[HTTP_X_FORWARDED_FOR];
print "Az ip címed: " . $ip;
}
break;
}
?>