ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 2005 - Fórum téma

június 13

Sok címzettből egyik nem létezik?

EL Tebe · 2005. Jún. 13. (H), 15.53
Sziasztok!
Ahogy a címben is a kérdés:
Mi van akkor, ha sok címzettből valamelyik nem létezik?
Mi lesz azzal a levéllel? Kering a hálón? :)
A mail() fgv. értéke hamis lesz?
Nem tér vissza valami hibaüzivel, ugye?
Köcci a válaszokat! :)
 

mysql adatlekérdezés nem megy

MSzilveszter · 2005. Jún. 13. (H), 10.08
Sziasztok!

Ismét gyerekes hibával jelentkezem valszeg.

<?php
print ('<select name="ismcel">');
$keres1 = mysql_query("SELECT * FROM tarsker_cel ORDER by id asc");
for($i=1; $kateg=mysql_fetch_row($keres1) ; $i++);
  {
  print("<option value=" . $kateg[0] . ">" . $kateg[1] . "</option>");
  }
  print('</select>');
?>


az eredményt itt nézhetitek meg: http://www.netnap.hu/htmls/tarsker_feltolt.php

o. sor: id
1. sor: szöveg
tábla megvan rendesen, van benne adat, eddig ugyan ezt használtam egymásik fájlban kilistázásra legördülőhöz, ott jó...

Mit rontottam el?
 

június 13

WordPress galéria

Patai László · 2005. Jún. 12. (V), 23.50
Sziasztok! Most kezdtem egy WordPress alapú privát oldal kialakításába. Szeretnék rá egy galériát. Keresgéltem, de bevallom őszintén, hogy még nem találtam egyet sem... Mármint láttam, tök jók vannak, de nem tudom, ezt hogyan is lehetne esetleg beleintegrálni...

PL. ez nagyon tetszik: http://photomatt.net/photos/log/


Köszi

Laci
 

június 11

Védett mappa

Anonymous · 2005. Jún. 11. (Szo), 20.20
Adott egy mappa,ami jelszóval van védve,ezzel azt szeretném elérni,hogy csak a PHP-m tudjon belenyúlni,de nem tudom,hogy a PHP hogyan kezeli a védett mappát.Fread-del meg lehet oldani,vagy van más megoldás?
 

Program tervező program :)

tiny · 2005. Jún. 11. (Szo), 17.58
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy találkozott-e már valaki olyan programmal, amivel meg lehetett spórolni a rengeteg cetlit, a sok papírt, vagy az átláthatatlan word dokumentumsereget. Amellyel programok tervezését lehet megkönnyíteni.
Én ezt eddig úgy csináltam, hogy kigondoltam a könyvtárszerkezetet és minden könyvtárba tettem egy note.txt fájlt, amiben leírtam, hogy mi hogy lesz, mi fog erre a könyvtárra hivatkozni, stb.

Így egy dolgot kétszer írtam le:
  • Mire fogok hivatkozni
  • Amire hivatkoztam, ott pedig a mi hivatkozik rám

Itt gondolok például include-okra, meg hasonlókra, de semmi konkrét dolog. Ha ez még senkinek nem jutott eszébe - bár csodálkoznék -, akkor meglesz a nyári melóm :). Ha valaki találkozott már ilyen programmal, az legyen szíves írja meg. Köszi:
Mr.Tiny
 

Apache telepítési gond

Anonymous · 2005. Jún. 11. (Szo), 15.32
Van 1 gondom az apache2 telepítésével.A telepítés kezdésekor rögtön Interrupted üzenetet kapok az msi-s,és az exe-s telepítőnél is.Az msi-t leloggoltam,a log végéből ítélve mutex-es problémája van.Itt a logfile:
http://processzor.atw.hu/log.txt
Valaki tud megoldást?
 

mi az elonye hogy osztalyokban programozzunk?

pentium10 · 2005. Jún. 11. (Szo), 11.17
Szeretnem tudni milyen elonyokkel jar hogy osztalyokkal(class) keszitek egy kodot, s nem hagyomanyos fuggvenyekkel?
 

változók

daniel takacs · 2005. Jún. 11. (Szo), 10.56
hello
van egy kis problémám. egyszerűen nem hajlandó felismerni az apacsom a globális változókat. átállítottam a methodot, próbáltam a globals-szal, de nem megy egyik sem... az egész elég cikis, mert az űrlapfeldolgozások és az adatbázis-lekérdezések is meg vannak lőve... (a szerver easyphp néven fut, ami tartalmaz egy 1.3.27es apacsot (php 4.3.3), meg mysqlt (4.0.15öt) de az most nem lényeges).
valszeg láma vagyok, de ezt negligálnám. segítsetek!
dani
 

június 10

listák feltöltése adatbázisból

Anonymous · 2005. Jún. 10. (P), 09.56
Hello mindenkinek

Segítségeteket szeretném kérni, hogyan lehet feltölteni egy combot, vagy egy listát az adatbázis egy mezőjével. A kiválasztott mező(k) Többi adatát szeretném látni ez alapján. Szóval ez egy szűrés lenne, de még kezdő vagyok és nem megy.

Segítségeket előre is köszönöm.
 

június 9

teljes latogatottsagi statisztika meres

pentium10 · 2005. Jún. 9. (Cs), 18.59
Ki milyen latogato statisztikat javasol, amivel nagyon sok fele kriterium alapjan lehetne megtudni ki, mikor, honnan, mivel stb. latogatott a honlapra.

Ami erdekelnek MySql adatbazis + PHP fuggvenyek vagy osztalyok.
Tudd valaki segiteni?