ugrás a tartalomhoz

Program tervező program :)

tiny · 2005. Jún. 11. (Szo), 17.58
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy találkozott-e már valaki olyan programmal, amivel meg lehetett spórolni a rengeteg cetlit, a sok papírt, vagy az átláthatatlan word dokumentumsereget. Amellyel programok tervezését lehet megkönnyíteni.
Én ezt eddig úgy csináltam, hogy kigondoltam a könyvtárszerkezetet és minden könyvtárba tettem egy note.txt fájlt, amiben leírtam, hogy mi hogy lesz, mi fog erre a könyvtárra hivatkozni, stb.

Így egy dolgot kétszer írtam le:
  • Mire fogok hivatkozni
  • Amire hivatkoztam, ott pedig a mi hivatkozik rám

Itt gondolok például include-okra, meg hasonlókra, de semmi konkrét dolog. Ha ez még senkinek nem jutott eszébe - bár csodálkoznék -, akkor meglesz a nyári melóm :). Ha valaki találkozott már ilyen programmal, az legyen szíves írja meg. Köszi:
Mr.Tiny
 
1

UML?

Török Gábor · 2005. Jún. 11. (Szo), 18.49
UML nem jó?

--
slink
http://20y.hu/
2

Eddig azt se tudtam, hogy

tiny · 2005. Jún. 11. (Szo), 19.25
Eddig azt se tudtam, hogy van ilyen :). Köszi, megnézem mi ez, aztán ha nem jó, akkor írok.
Mr.Tiny
3

én

bbalint · 2005. Jún. 11. (Szo), 22.03
én úgy csinálom, hogy csinálok egy doksi nevű könyvtárat a projectnek és abba először létrehozok egy adatbázis tervet (TERV.sql) a fejembe' levő dolgokról.
az esetleges megszorításokat felírom egy KORLATOZASOK filébe (pl.: a rendszer maximálisan 4 294 967 295 fórum-bejegyzést képes kezelni); a felvetődő kérdéseimet/ötleteke és a reájuk kapott válaszokat egy KERDESEK filébe teszem,

amikor pedig meg volt az adatbázis lekreálása, jön egy include könyvtár, amibe pakolok hasznos dolgokat, amiket általában használok (fuggvenyek.php, design.php)

etthon összeállítottam egy "csonvázat" (skeleton), ami tartalmazza azt az egy-két beillesztendő állományt, amit mindig használok, abban a struktúrában ahogy, így pl csak az adatbázis kapcsolódó részhez kell nyúlni egy-két érték erejéig, vagy ha pl előfordul valamilyen "speciális" beviteli adat (pl egy cím bevitele), akkor azt is meg/bele kell írnom a design.php,

ha esetleg inkább program-generátoron gondolkodol, akkor ott van az említett UML, ami jó és szép és erre van kitalálva: Automatikus PHP kódgenerálás UML diagramokból

bbalint
4

Ami ennyi fejtörést okoz,

tiny · 2005. Jún. 11. (Szo), 23.07
Ami ennyi fejtörést okoz, az egy olyan portál ami képes több portál modulját is kezelni. Ezért kell a jó terv, meg a portálok logikájának a letárolása. Egyébként nem túl megerőltető, csak miközben írom a kódot, elfelejtem, hogy az adott fájlt mik használják és mire kéne ügyelnem biztonsági szempontból is, ezért a note.txt-ben kell keresgetnem. Egy programmal ez a dolog sokkal egyszerűbb (elképzelésem szerint), de még nem nézegettem meg a programokat, amiket itt-ott ajánlgattak. Nem kell csoportban dolgoznom, de jól fog jönni az UML ha esetleg arra kerül a sor.

Amit te írsz, ahhoz nekem hasonló a note.txt-s cuccom, csak mivel nekem az adatbázis egy text adatbázis, ezért csinálom így. Körülbelül két hónapja tanulgattam adatbázisokról, s ezért csinálok magamnak egy egyszerűbbet, amit adatbázis elérés nélkül is tudok használni. Persze kapcsolatokat még messze elkerülöm :).

Köszi amiket írtatok, elindultam egy úton, ahonnan jó és rossz visszajelzéseket is kaptam, de azt hiszem az UML velem lesz :D. Megpróbálok minél több ingyenes programot összevadászni, amikkel tudok tervezgetni, aztán majd leírom még melyiket választottam. Üdv:
Mr.Tiny
5

biztonság / saját adatbázis

bbalint · 2005. Jún. 12. (V), 00.24
egy időben én is irogattam saját szöveges adatbáziskezelőt, ami azér' ért SQL-ül, de. de végül már nem sok értelmét láttam, de próbának jobb volt. (szvsz) érdemesebb SQL-t tanulni, meg azt, hogy milyen eltérések vannak adatbáziskezelők közt.
de egy próbát - a tapasztalatot - mindenképp megér.

biztonsági szempontból... én minden bejövő adatot, amiről tudom, hogy később ki fogom iratni, azt átalakítom a htmlspecialchars() függvénnyel, illetve ha adatbázisba kívánkozik a dolog, akkor a megfelelő _escape_string() végű függvényt is alkalmazom az értékre.
előbbi az XSS támadások ellen jó, illetőleg az XML/XHTML forrádkódnak, hogy érvényes (valid) legyen, utóbb által pedig az aposztrófokból, macskakörmökből (szöveg-jelölők(?)) nem lesz/lehet baj.
a hozzáférés ellenőrzése meg általában alkalmazás-függő (nálam) - olyankor egy 403-as hibával válaszolok és feljegyzem a dolgot; nem teszem pl a törlése linket mindenkinek, de a törlő részben is ellenőrzöm a dolgot, hogyha esetleg valaki valahogy rájön és próbálkodik.

bbalint
6

text adatbázis

Anonymous · 2005. Jún. 12. (V), 02.27
Ha érdekelnek a text alapú adatbáziskezelők, próbáld ki a "PHP Text DB API" nevezetű cuccot, ha még nem ismered.
Én már gyártottam vele site-ot, működik, használható.
http://www.c-worker.ch/txtdbapi/index_eng.php

Gyulus
7

Köszi a tippeket,

tiny · 2005. Jún. 12. (V), 11.00
Köszi a tippeket, ötleteket, megfogadom őket, illetve meglesem a már kész ilyen adatbázist, de attól még a sajátomat befejezem, mert csak magamnak lesz, tapasztalati és persze felhasználási célból. Kösz:
Mr.Tiny
8

Sofware engineering

Anonymous · 2005. Jún. 13. (H), 12.24
Ha azt szeretnéd, hogy gyorsan, rugalmasan, esetleg team munkában dolgozz, ne adj Isten komolyan akarsz programozni, akkor mindenképpen érdemes megtanulnod az UML-t.
1., Nyelvtől független és jól átlátható,
2., Egyértelmű jelölés mód,
3., Könnyen módosítható és lehetőség van kódgenerálásra.
stb.
Egy ideje én is keresgelék ilyen és ehhez hasonló eszközöket.
Az UML-re az ArgoUML, Dia és az Umbrello lehet jó.
PHP-ban szoktam néha programozni, így engem olyan érdekel, amihez van PHP kódgenerátor.
A kódolást illetően, nem árt ha gyorsan tudsz fejlesztői doksit készíteni, így érdemes megfogadni a DocBook jelölés rendszerét. Ha ezt megtartod, akkor pl PHPDocumentor programmal tudsz a forráskódból tetszőleges doksit generáltatni.
Ez segít a hibakeresésben is, mert nem kell egyszerre több editor ablakot nyitnod, csak böngészőben követed a linkeket és már meg is tudod, hogy melyik include-olt állományban kell javítanod.

Üdv. PZ
9

Köszi

tiny · 2005. Jún. 20. (H), 12.30
Hú köszi szépen. Ezek a programnevek jól jöttek, ugyanis nehéz volt választani és a Java-s programokat nézegettem inkább. Remélem így gyorsabban fog menni a kódolás. Köszi mégegyszer mindenkinek:
Mr.Tiny