ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 2005 - Fórum téma

június 15

HTML level kuldes Outlookbol

Anonymous · 2005. Jún. 15. (Sze), 19.41
Nos en egy igen egyszeru dolgot szeretnek megtudni.
Hogy tudok outlook bol olyan levelet kuldeni amiben van egy html oldal es semmi mas.
Fontos hogy a level maga egy html oldal, azaz nincs benne csatolt dokumentum, ellenben minden link, kep, hivatkozas, gif mukodik es megy arra a linkre ahova kell....
annyit tudok hogy a levelpapir hozzadasanal lehet hozzaadni egy htm file-t de azt mar eszrevettem, hogy akarmilyen htm vagy html dokumentum nem jelenik meg benne...
lehet hogy valami kotott formatuma van a dolognak?
nem szeretnek ujabb 4-5 programot elsajatitani azert hogy ezt meg lehessen csinalni...

bizom benne hogy van itt egy-ket magus akinek ez gyerekjatek...

thx
blues
 

XMLHttpRequest Mac OS 9-en ?

bur · 2005. Jún. 15. (Sze), 12.59
Napok óta az után nyomozok, hogy milyen böngészővel lehetne XMLHttpRequest -et használni Mac OS 9-en. Egy cms rendszert készítek, ahol az ügyfél Mac OS 9-et is használ. Van valakinek öltete/tapasztalata? Köszi
 

június 14

htaccess továbbítás

Anonymous · 2005. Jún. 14. (K), 19.16
Sziasztok,

hiába kerestem, nem találtam megoldást arra, hogyan irányítsam át az IE 6-nál régebbi böngészőket másik url-re htaccess-el. tudna valaki segíteni?

köszi előre is.
 

DOM - JS - TBODY - show/hide

zsepi · 2005. Jún. 14. (K), 18.04
Táblázatok tbody elemeit szeretném elrejteni/megmutatni, s Opera (7, 8) meg Firefox (1) alatt jól múködik, IE alatt pedig majdnem

a kód a kovetkező
/*
 * obj mindkét esetben egy node, ami egy tbody-ra mutat
 */
function hide(obj) {
	obj.style.visibility = 'hidden';
}

function show(obj) {
	obj.style.visibility = 'visible';
}
A gondom IE6 alatt annyi, hogy sajna ott marad helyfoglalónak a nem visible elemek is.
A következőkkel próbálkoztam, de egyik se jött be:
  • /* elrejtésnél */
    position: absolute
    /* megjelenítésnél */
    position: relative

  • elrejtésnél
    height: 0px
    /* megjelenítésnél */
    height: auto
  • /* elrejtésnél */
    float: left;margin-left: -999999px
    /* megjelenítésnél */
    float: none; margin-left: 0px


De egyik sem működött. Ötletek, hogy lehetne ezeket a helyfoglaló blokkokat eltünetni?
 

hiaüzenet kellene ha a levél nem érkezik meg - phpMailer

toseri · 2005. Jún. 14. (K), 17.32
Sokat keresgéltem már de nem találtam még megoldást erre a problémára.

Ha nem ér el a címzetthez a levelem akkor jó lenne valamiféle hibaüzenetet vissza kapni.

Hasonló a gondom az előző topic-hoz, csak a levélküldő scipt-ben phpMailert használok, ott hogyan lehet Errors-To részt beállítani?

Tud valaki valamilyen megoldást?

Kössszi..
 

MySQL licencelése

Anonymous · 2005. Jún. 14. (K), 14.57
Sziasztok!

Tudja valaki egyértelműen értelmezni a MySQL szerői jogát?
Az Interneten legtöbb helyen ingyenesnek tüntetik fel, de nekem kétségeim vannak.
Úgy gondolom Licenszre a következő esetekben van szükség:

- Ha olyan programot kapcsolnak össze a GPL jogok alá eső MySQL
szerverrel vagy klienssel, amely nem szabad szoftver. Ez történik pl.
akkor, amikor a MySQL-t beépített (embedded) szerverként használják
egy alkalmazásban, vagy nem szabad kiegészítőket adnak a MySQL
szerverhez. A GPL licensz tulajdonsága miatt (a GPL "ragadós"), a
kapcsolt alkalmazás/kód már szintén a GPL alá esne. Ez a probléma
elkerülhető a MySQL szerver üzleti licenszelésével a MySQL AB-tól.

Ti használtok MySQL-t? Mi a véleményetek a témáról?

tűzszerész
 

META.description lekérdezése

teamtom · 2005. Jún. 14. (K), 13.07
Meg tudná valaki mondani, hogyan tudom a DOM-al lekérdezni a fejlécben lévő META tag-ek tartalmát?
Megköszönnék egy linket egy jó DOM összefoglalóra, ami az alapoknál kezdi, de túlmutat az általánosságokon.
Azt hiszem, egy "DUMMIES" stilusban irt könyvre lenne szükségem...
Tud valaki ilyenről?
 

június 14

termék több variáns

Jano · 2005. Jún. 13. (H), 23.56
Sziasztok!

Drupalban az Ecommerce modul segítségével szeretnék eladni termékeket. A termékeknek viszont vannak variánsai, alfajtái amiket nem szeretnék külön termékként felvinni. Van erre valamilyen okos megoldas akár Drupal, akár Ecommerce, akár más modul telepítésável vagy kodólni kell?

Konkrétan fájlokról van szó. Ugyanazon cím alatt 2 fájl formátum közül lehetne választani és ezeknek az ára is más.

Esetleg annyit el lehet érni, hogy a termékhez hozzáadjak extra koltseget?
 

system()

Anonymous · 2005. Jún. 13. (H), 17.07
Sziasztok!

Egy snort (ids) interfészt készítek PHP-ban.
Azt kellene megoldanom, hogy a snort-démonnak kellene egy SIGHUP-ot küldeni, de mivel a php-szkript wwwrun jogosultsággal fut, nem küldhet signált a megasabb jogosultsággal rendelkező démonnak. Hogyan lehet ezt megoldani? Van rá valami megoldás?
 

Session gubanc

Anonymous · 2005. Jún. 13. (H), 16.32
Tapasztalt valaki olyat, hogy a PHP session kezelése néha megy, néha nem?

Konkrétabban:

a php fájl: elején egy session_start() hívással kezd, majd egy echo-val kiírja a session_id()-t.

a gép: egyik asztali gépen fut az apache/PHP/MySQL (Win XP). Másik géppel hálókebelen keresztül van összekötve (ugyanaz a WinXP).

Eredmény: ha a szerver gépen nézem böngészőben az oldalat (localhost), minden frissítés után ugyanaz a session-id jelenik meg. A másik gépen mindig más. Tehát minden frissítésnél a session_start() új ID-t ad.
Az oldal kipakolva a szolgáltatóra ugyanezt a jelenséget okozza egyik haveromnál, bár ott nem állandó jelleggel.
A cookie-k engedélyezve vannak mindenütt. A szerver temp könyvtárában létrejön a session fájl.

Van valakinek ötlete, hol lehet a gond?

Köszi.
Robi