ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 2005 - Fórum téma

június 22

JS Guruk segítsetek

Anonymous · 2005. Jún. 22. (Sze), 09.05
Sziasztok!

Lenne egy egyszerűnek tűnő ámde talán mégsem olyan egyszerű problémám.
A lényeg, hogy van egy form ami az elküldésekor JS-el megnyit egy új ablakot, majd az űrlapot elküldi saját magának. Azt kellene csinálnia, hogy miután megkapta a teljes formot (amiben valószínű nagy méretű fájlok lesznek) akkor bezárja az előbb nyitott ablakot: egy egyszerű példa ami sajnos nem működik


<html>
<head>
<script language="javascript">
function nyit() {
ablak = window.open("valami.html", "uj_ablak","width=790,height=550");
}

</script>
</head>
<body>
<a href="/javascript:ablak.close()">zár</a>
<form action=index.html method=post onsubmit=nyit()>
<input type=submit>
</form>
</body>
</html>


Viszont ha a nyitást is linkel oldom meg akkor meg megy rendesen.
Szóval erre tud valaki megoldást?

Bármilyen alternatíva érdekel, ahol a form elküldése nyitja az ablakot és a lap újbóli betöltése után zárodik be.

Köszi előre is!
 

image modul

Anonymous · 2005. Jún. 22. (Sze), 08.14
Sziasztok,

ingyenes tárhelyre felrakott képeim nem jelennek meg a böngészőben. Be van kapcsolva az image modul, image filter modul, az image táblát parancssori formában felvittem az adatbézisba, semmi hibát nem írt ki a gép, de egyszerűen sem az explorerben, sem a firefox-ban nem jelenik meg a kép..:((

Másik probléma:
Ha az album modult bekapcsolom, megjelenik a create album, beírom a nevet, feltöltöm a képet, de azt írja ki, hogy a tartalom nem jeleníthető meg..:(((

Nagyon szívok ezekkel a modulokkal.. Tudnátok segíteni, pliiiizz, itt görcsölök ezzel már fél napja..

Köszi: vicsi
 

június 21

DIV-ek egymás mellé

Anonymous · 2005. Jún. 21. (K), 18.02
Sziasztok!

Valszeg csak en vagyok ilyen bena, hogy nem tudok rajonni mit is rontok el, de... szoval van ket div, amit egymas melle kene tennem:
a css:
#main {
    width: 750px;
    background: #fff;
    text-align: left;
    margin: 0px auto;
    border: 1px solid #81201E;
}

#left_col {
    float: left;
    width: 200px;
    height: 400px;
    background: #E0D8C9 url("../images/dot.gif") right repeat-y;
}

#right_col {
    float: right;
    margin-left:10px;
    width: 540px;
    height: 400px;
}


a html:
<div id="main">
<div id="left_col">df</div>
<div id="right_col">Ide jön a tartalom</div>
</div>


Koszi a segitseget!
Johnny
 

június 21

HTTP_Request - https

aurum · 2005. Jún. 20. (H), 23.12
A PEAR::HTTP_Request osztályból szerettem volna HTTPS-el postolni:
// Létrehozza a HTTP_Request objektumot
$request =& new HTTP_Request("https://www.moneybookers.com/app/payment.pl");
$request->setMethod(HTTP_REQUEST_METHOD_POST);
// Feltölti a paramétereket
$request->addPostData("pay_to_email", $system["moneybookers"]["pay_to_email"]);
$request->addPostData("transaction_id", $transactionID);
// Elküldi a kérést
$request->sendRequest();
// Kiírja a választ
echo $request->getResponseBody();


De a cél visszautasított:
Bad Request
Your browser sent a request that this server could not understand.

Reason: You're speaking plain HTTP to an SSL-enabled server port.
Instead use the HTTPS scheme to access this URL, please.


Hogyan lehet https post kérést küldeni PHP-ból? Ha a PEAR::HTTP_Request tud ilyet, akkor mi a hiba, hiányosság a fenti kódban?

Köszi
 

"whois online" session-ből mysql-be

Anonymous · 2005. Jún. 20. (H), 22.44
Üdv!

Nem találtam a keresőn sem ilyesmi témát, de azért bocs, ha már volt.

Szóval ezzel a session dologgal elég sok kérdésem volna, de mindegy. Épp ezért írok nektek.
Tehát azt szeretném, ha elmentené az oldalt épp néző IP-jét (vagy bármi másét ahonnan azonosítani lehet), és - pl. session használatával - elmentené azt egy adatbázisba, de ha nem nézi tovább az oldalt, kitörli azt. (Konkrétan arra kéne, hogy milyen regisztrált felhasználók vannak online, de mindenképp szeretném, ha elmentené egy adatbázisba.)

Szóval ha tudtok ajánlani egy scriptet, azt mélységesen megköszönném.

FGK
 

Domain regisztrácó

stryyker · 2005. Jún. 20. (H), 16.51
Hali!

Szeretnék egy oldalt fizetős tárhelyen elhelyezni, .hu domainnel. Mivel eddig amit csinálgattam oldalakat azokat nem tettem fel netre, vagy ha igen, akkor ingyenes tárhelyre (ott viszont adott a domain). Namost a domain regisztrácóval nincs gond, de lenne néhány kérdésem:

tegyük fel, hogy regisztráltatom a valami.hu domaint. Most akkor tulajdonképpen az egyes oldalak elérése csak abban különbözik attól, ha nem saját domain van, hogy így kell megadni:

valami.hu/index.html ?

Azt be lehet állítani, hogy az index.html ne jelenjen meg?

Vagy pedig ellenkezőleg: ha csak a valami.hu-t gépelem be, akkor automatikusan bejöjjön az index.html.

Amit láttam még az az, hogy külön könyvtáranként is be lehet állítani az index oldalt. Tehát a valami.hu/dolgok hatására bejöjjön a valami.hu/dolgok/index_dolgok.html.

A linkek miatt kellene tudnom ezeket...

(Remélem nem volt nagyon érthetetlen...)
 

Képek, fotók optimalizálása webre

tewe · 2005. Jún. 20. (H), 11.31
Helló!

Kérdésem az lenne, hogy webre képeket milyen felbontásban, mekkora méretre érdemes optimalizálni.
Gondolok itt arra, hogy
- pixeles méret (eddig 800x600px méretre csináltam)
- méret kB-ban (eddig max 100kB-ra optimalizáltam)
- dpi - ebben szvsz a 72dpi-t érdemes tartani.

Az oldalunk saját felmérése szerint már több mint 80%-a az olvasóinknak DSL/Kábelnet kapcsolattal rendelkezik... nagy általánosságra egyelőre nem tudok adatot.
Arra sem tudok egyelőre adatot, hogy a képernyőfelbontás mennyire mozdult el az 1024x768 és annál nagyobb felbontások felé...

szóval... 2005-ben mi a követendő irány a fotók webre optimalizálásában?
 

június 19

MYSQL HELP

Anonymous · 2005. Jún. 19. (V), 15.47
Sziasztok!
Teljesen kezdő vagyok, szeretnék megismerkedni az SQL-el, azért megvettem a
"Tanuljuk meg a MySQL használatát 24 óra alatt" című könyvet.
A telepítéssel nem volt semmilyen problémám, de amint megkezdeném a program használatát, nem tudom az általam beírt parancsokat érvényesíteni.
A mysql valamint use test; parancsot elfogadja a program, még a helpre is tökéletesen reagál, de amint beírom pl.: az alábbi parancsot "mysqladmin create test_DB", akkor nem reagál semmit,csak egy sort emel és egy "->" karaktert helyez el a képernyőm,mintha még várna valami utasítást.
Sajnos emiatt teljesen elakadtam,és a probléma miatt nem is tudok tovább haladni a gyakorlatok irányába.
Segítségeteket előre is köszönöm!

Tisztelettel: Zoltán
 

június 19

css: mellőzni a táblázatokat... de hogyan pozicionáljak?

Anonymous · 2005. Jún. 18. (Szo), 23.14
Sziasztok!

"Régebben" a pozicionálást táblázatokkal volt szokás megoldani, mostanában a CSS járja... Az igazság az, hogy nekem ez nagyon ködös (tény, hogy igen kezdő vagyok még a CSS-ben...)
Átolvastam a CSS cikk-sorozatot, de nem találtam benne erre vonatkozó információt...
Ha mondjuk úgy szeretném felosztani az oldalamat, mint azt a http://ejf.uw.hu/index.html oldalon látszik, de nem táblázattal megoldva, azt kb hogyan lehetne CSS-ben?
Esetleg valami hasonló oldal, vagy leírás linkjét ha valaki bepötyögné ide, azt nagyon megköszönném!


Üdv.: Aletta
 

Segítség kellene!

balazsgabi · 2005. Jún. 18. (Szo), 16.17
sziasztok!

Az első oldalam amit CSS segítségével készítgetek http://incenteam.fw.hu .
Az IE hack-hez egyenlőre nem tudok hozzászagolni, ezért elkövettem azt a hibát, h egy darab külső css-ben próbálom úgy igazítgatni, h IE-ben és FF-ban is "ugyanúgy" nézzen ki. Mivel még a layer-ezés sem megy, ezért úgy gondoltam, h ha kisméretű képekkel oldom meg, akkor minden linkre újratölt egy html-t (elméletileg cache-ből). IE-ben nem látszik a villogás, FF-ban viszont igen.
1st: miért?
2nd: FF-ban miért változik a pozicíója azoknak az oldalaknak ahol más a "container..." divek tartalma, viszont a div pozicionálása ugyanaz?

ekőre is köszönöm!
gábor