ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 2005 - Fórum téma

június 29

Internetholding? Mi a véleményetek róla?

1alex · 2005. Jún. 29. (Sze), 14.45
Helo,

www.tarskozvetites.hu oldalunknak keresünk tárhely szolgáltatót, ez a cég mennyire megbízható, ismeri valaki? http://www.internetholding.hu/
 

wordpress statikus lapok

daniel takacs · 2005. Jún. 29. (Sze), 12.39
hello
nemrég vágtam bele egy wordpress alapú lapba (http://yep.uw.hu), és az a problémám, hogy sem a statikus lapokat, sem a kommenteket nem jelentíti meg. ez a mysql hibája lenne? mint a címből is kiderült, az uw-n van (egyelőre) a lap, de nem sokára átkerülne "saját" szerverre, és nem ezt a problémát ki szeretném küszöbölni addigra. van valami ötletetek, tanácsotok?
előre is köszönöm.
 

#include file="cuccos.txt"

Anonymous · 2005. Jún. 29. (Sze), 10.50
Hogyan kell html-be beincludolni egy szoveges file-t? probaltam a <!--#include file="cuccos.txt"--> de nem muxik. Egy konyv szerint ez mar nem resze a html 4.0-nak. De akkor hogyan kell?
Szet akarom valasztani a tartalmat a kodtol teljesen ugy, hogy a tartalom az tisztan szoveges allomanyban legyen es ezt huznam be a kodba valamivel.

--
sirkalmi
 

1 text input 2 button

Anonymous · 2005. Jún. 29. (Sze), 08.28
Egy kis segítségre lenne szükségem.
Egy weblapon van egy text típusu input mező. Ehez szeretnék két buttont tenni, amelyek különböző php-ban megírt fileokat hívnának meg úgy, hogy azoknak átadják a text mező értékét.
Formmal okoskodva sikerül egy gomba megcsinálni, de kettőt sajnos nem tudok ráizgatni a dologra, mert gondolom a formnak csak egy action-je lehet, ha meg külön formokra teszem a gombokat akkor meg nem tudom átadni neki a text mező értékét.
Gondolom javascriptezni kellene, de nem igazán vágom ezeket a dolgokat, mivel még nem nagyon volt rá szükségem.
Minden építő jellegű javaslatot szívesen fogadok.
 

Melyik a legjobb PHP fejleszto kornyet ?

Anonymous · 2005. Jún. 29. (Sze), 07.09
HY!

Szeretnem kikerni nehany hozzaerto ember velemenyet arrol hogy szerintuk melyik a legjobb PHP fejleszto kornyezet??
Melyik program hasznalata a legegyszerubb es a leghatekonyabb ?

Koszi
 

június 29

Grafikus szerkesztőprogram PHP-hez

Anonymous · 2005. Jún. 28. (K), 23.44
Kérem aki tud segítsen!
Kezdő vagyok a témában!!! No a problémám a következő. Hogyan tudom szerkeszteni az oldalakat, amiket szeretném ha megjelennének az oldalon???
Nem ismerem a progranyelvet, szóval valai "grafikus" webeditor kellene. Ja megszerkesztettem akkor azokat hogyan tudom berakni hogy meg is jelenjenek? Hova kell másolnom.???
E107 van fenn jelenleg. Aki tud segíteni az kérem írja meg a maxee##kukac##freeweb.hu -ra.
Előre is köszönöm! Sürgős!
 

B(AJ)AX

tiny · 2005. Jún. 28. (K), 17.16
Hello!
Még mindig az AJAX-szal szenvedek. Azt szeretném megkérdezni, hogy van-e arra valami mód, hogy iframe-ben lévő <div>-ből kiszedjem az adatot és a nagykeretben lévő <div>-be rakjam bele.
Eddig ezzel próbálkoztam, de nem jött be:
document.getElementById(main).innerHTML=window.frames['incframe'].getElementById(main).innerHTML;
Tudna valaki segíteni nekem? Köszi:
Tiny
 

Vezeték nélküli internetnél IPcím hiba?!

Anonymous · 2005. Jún. 28. (K), 15.40
Van egy problémám amire szeretném megtudni a választ. Még tavasszal beköttettük a vezeték nélküli internetünket, hogy majd ha eljön a nyár akkor tudjak interneten játszani, oldalakat nézni. Na eljött a nyár lenne is időm játszani de az IP címemmel problémák vannak mivel bármilyen olyan játékkal játszanék ami az IP-m használja nem működik. Nem megy semmilyen IPcím alapú program sem mivel valamiért nem akarja elfogadni az IP-met. Mikor rákerestem egy oldalon az azt hozta ki, hogy az IP-m egy amszterdami cég gépére mutat. Az lenne a kérdésem ha valaki segítene ,hogy ez minden ilyen vezetéknélküli internetnél így van -e és ,hogy eggyáltalán van-e IP címem, ha ilyen netet használok? Mindenkitől előre is köszönöm a segítséget, mert a szolgáltatóm technikai részlegét már több hete próbálom elérni ,de nem veszi fel senki a telefont.
 

inicializáló függvény a kód végén

Hidvégi Gábor · 2005. Jún. 28. (K), 14.58
Lehet abból probléma, ha az oldal inicializáló js függvényét nem a window onload eseményére kötöm, hanem a </body> előtti sorban hívom meg? A függvényben az új diszkrét javascript elvek szerint az egyes html elemekhez rendelem hozzá a különböző eseményeket.
Erre amiatt van szükség, mert az onload esemény a képek letöltődésétől függhet, és szélsőséges esetben több másodperccel a html letöltődése után fut le.
 

Munkamenet függvények

Anonymous · 2005. Jún. 28. (K), 11.58
Sziasztok

végigolvastam ebben a témakörben az írásokat de amit keresek azt sehol nem találtam.
Szóval nem látom át a session-ökkel való munka előnyeit, hátrányait és működésüket.
1. session_start(): ez talán a legvilágosabb; létrehoz egy munkamenet azonosítót, amit a session_id()-vel lekérdezhetek. A session_start()-ot minden oldalon meg kell hívni, akkor tudok dolgozni a létrehozott azonosítóval vagy többel.
2. session_register(): a működését értem, eltárolom az létrehozott azonosítót.
De hova? ez egy cookie lesz? vagy ez csak a memóriában lesz megtalálható?...
3. a legnagyobb probléma a session-ök gyakorlati használatával van: a legegyszerűbb dolgot szeretném csinálni: ember bejelentkezik, utánna lépked a lapokon és akkor jelentkezik ki, ha rákattint a kijelentkezés linkre vagy gombra.
Ha valaki tudna adni egy egyszerű progit, amiből látom a működést, akkor nagyon hálás lennék vagy akármi.

Kösz
Zsolt