ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 2005 - Fórum téma

március 3

mediawiki

Anonymous · 2005. Már. 3. (Cs), 16.36
Szervusztok!

Azt szeretném megkérdezni a mediawikivel kapcsolatban, hogy az 1.3.11 -es verzióban lehet-e, és hogyan kell beállítani azt, hogy a táblák milyen prefixet kapjanak?

Utánnakerestem a guglin, de nem talált semmit, azaz csak a mediawiki wikijében egy lapot, ami errél szólt, de abban csak az 1.4_valami tudta ezt alapból, ami viszont még nem stabil (rc valami), ráadásul fel sem tudom rakni a szolgáltatóm szerverére, mert elszáll valami fura hibával.

Mindegy, az 1.3.11 -et szeretném felrakni, de nem tudom, hogy mit és hol kell áthackelni, hogy jó legyen.

Előre is köszönöm, minden jót: Mészáros Gábor!
 

Zen-Cart fooldal configuralas

Anonymous · 2005. Már. 3. (Cs), 12.40
Sziasztok!

Tudna vki segiteni, hogy lehet szemelyre szabni a fooldalt
zencart-ban?!
Pl. leszedni a specials-t v. New Products-t.

Az admin feluleten nem talalom ezeket a beallitasokat.

Koszi!
 

március 3

Flash - PHP kommunikáció

Agi · 2005. Már. 2. (Sze), 22.58
Meg tudná nekem mondani valaki, hogy hol találok infot, leírást arról, hogy miként küldhetek adatokat php-ből flash-be és flashből php-be.

Előre is köszi
Ági
 

tomb postban

montressor · 2005. Már. 2. (Sze), 17.25
Hali!

Hasonlot talaltam, de nem segitett. Egy formban sok <select> van, mindegyikben mast v. ugyanazt tudja kivalasztani az ipse. Azt szeretnem, ha az osszes selectben kivalasztott ertekek egy tomben tarolodnank. Az elso sel.-ben kivalasztott a mezo[0], a masodik sel.-e mezo[1]-ben stb...
...
<select name="mezo[]">
<option selected>Nev1
<option>Nev2
<option>Nev3
</select>
<select name="mezo[]">
<option selected>Nev1
<option>Nev2
<option>Nev3
</select>...

submit utan, hogy erem el a tomb elemeit? Igy probaltam:
echo ($_POST['mezo[0]']); meg igy:
echo ($_POST['$mezo[0]']), de nem ad vissza semmit :(
koszi
 

Internet csatlakozas sebesseg merese PHP-vel

Anonymous · 2005. Már. 2. (Sze), 10.38
Sziasztok!

Regota erdekel, hogy lehet e PHP vel merni egy adott gep internet eleresi sebesseget. Meg arra is gondoltam, hogy lehetne irni ra egy kodot, hogy if (slow) .... else { irany a flash oldal }. Csak azt nem tudom, hogy van e valamilyen parancs erre a PHP ben, vagy ez egy bonyolultabb tema?

Varom az otleteket :)

Tamas
 

március 2

PHP4-ről PHP5-re

Seemann · 2005. Már. 1. (K), 22.16
Sziasztok!

Nem mintha kinőttem volna a PHP4-et :-)), de a gépem újratelepítésekor PHP5-ös verziót raktam fel (MySQL v.4.0.23) A programjaim ettől fogva nem mennek, a leggyakoribb hibaüzenet az undefinied variable ... Ez azt jelenti, hogy eddig sem voltak jók a programjaim, csak valahogy azért mentek PHP4 alatt? :-(( Esetleg rosszúl telepítettem (konfigoltam) valamit?
Ne kínlódjak, hanem rakjak fel egy régebbi verziót?
Hol lehetne megnézni a különbséget a 4-es és 5-ös verzió között?
Kösz a segítséget!
 

hogyab lehet weboldalt automatikusan méretezni!?

juhasztibi · 2005. Már. 1. (K), 22.05
Hogyan lehet azt megcsinálni,hogy megcsináltam a weboldalt 1024x768-ban úgy,hogy pont belefér a böngésző keretébe,de ha valaki megnézni 800x600-ba neki is pont kitöltse a böngésző ablakát!?
 

Tábla színezése

Anonymous · 2005. Már. 1. (K), 20.02
Abban kérnék segítséget h hogy lehetne azt megoldani h egy php az egymás után következő táblázatoknak különbező színű hátteret állítson be. Pl. Sárga-zöld-sárga-zöld....
 

Fizetős-letöltős oldal

Anonymous · 2005. Már. 1. (K), 15.57
Sziasztok!

php-s oldalt szeretnék létrehozni, de full lama vagyok, és segitséget szeretnék kérni! Mindössze egy ürlap kellene az oldalra. Ilyen fizetős letöltös oldal lenne.
Ha valakinek lenne kedve segiteni,kérem szóljon!
 

Lamer kérdések és válaszok, avagy hogyan a praktikus?

EL Tebe · 2005. Már. 1. (K), 15.56
Hellóhalló!
Néhány "praktika" kérdésem lenne, mit hogyan kell "szépen és stilszerűen" megvalósítani:

-Lehetséges-e egy adatbázis szerkezetének módosítása (plusz táblák pl.), ha a buta megrendelőnek eszébe jut, hogy még plusz adatokat szeretne tárolni? Vagy az első megbeszélésen érdemes rátaposni a lábujjára? :D

-Ha mondjuk FTPvel kapcsolódok egy szerverhez - ott ugye el vagyon különítve egy bizonyos tárhely az adott usernek - akkor az ott létrehozott adatbázis arra az elkülönített részre fog kerülni, vagy a szerver egy másik tárterületére? Vagy ez config-tól függ?

-Egész képeket, vagy csak a képek linkjét érdemes tárolni az adatbázisunkban? (nagy mennyiségű képek esetén)

-Az adatbázis adatainak megjelenítésénél: minden oldal elejére be kell szúrni egy feltételt, ami megvizsgálja hogy milyen szintű a júzer? (pl. ha egy regisztrált felhasználó nézi meg az oldalt akkor az extra infók is jelenjenek meg..)

-Az adatbázisunkban tárolt felhasználó azonosítóját és jelszavát hogyan lehet eldugni, hogy ne lehessen csak úgy hozzáférni (pl. böngésző bepakolja a linkbe) Csak a módszer elméleti része érdekel.. Talán valami extra ID-t kell hozzárendelni?

-Mégvalami: Példul valaki egy Frame-es oldalt nézeget és az adatbázisunk adatai azon a frame-en jelennek meg, amelyet a felhasználó "nem frissít".
Mondjuk fél órát tartózkodik a site-on, amely idő alatt más felhasználó módosítja az adatbázist. Lehet valami frissítést használni bizonyos időközönként, vagy ez hogy megy nálamnál értelmesebb körökben? :)

Előre is köszi a válaszokat!!!
Bye:
El Tebe