ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2004 - Fórum téma

november 9

php fejlesztokornyezet

Anonymous · 2004. Nov. 9. (K), 13.59
letezik-e hasonlo fejlesztokornyezet mint asp.net hez a visual studio? ha nem akkor ki milyen fejlesztokornyezetett ajanl a texteditor helyett?
 

15 mega mysql tárhely: mire elég?

warchief · 2004. Nov. 9. (K), 00.57
szerintetek mire elég 15 mega mysql tárhely?
én kifejezetten bloghoz/portfolióhoz használnám, a kapcsolt részekkel persze: fórum, képeslapküldés.
ehhez alapból elégnek kell lennie, vagy át kell írnom egyes részeket síma textes adatbázissá (a fórumot mondjuk, felhasználói adatokat nem tartok ott)?
 

november 8

Formmail

Onion · 2004. Nov. 8. (H), 13.30
Sziasztok!

Lehet, hogy ezzel a kérdéssel lefogtok lőni, hogy miért ide írok, de egyszerűen tanácstalan vagyok.

Volt 1 évig egy tárhelyem egy szolgáltatónál, akinek volt egy formmail küldő progija. Tehát megadták nekem, hogy mit írjak be a html felületembe és már küldte is a kitöltött ürlapot az email címemre.

Közbe egy másik szolgáltatónál vettem tárhelyet, de onnan nem tudom beállítani az ürlap küldést.

Valami segítséget kaphatok, hogy hogyan tudnám beállítani, hogy a kitöltött ürlapot a rendszer elküldje az én email címemre.

Frontpage 2003-at használok. Php-val még sose dolgoztam:(
 

november 8

Fájlból olvasás - Változó érték átadása

hiro · 2004. Nov. 7. (V), 23.16
Help!

$content = '';
$buffer = '';

function read($mit)
{
$fa = fopen( $mit, "r") or die("Error van baby!");
global $buffer;
global $content;
while(!feof($fa)){
$buffer = fgets($fa, 1024);
$content = $buffer;
//print $content;
}

fclose($fa);
}

read("html.txt");
print $content;

Ez lenne és fügvényen kívül szeretném használni a $content nevű változót, de nem sikeredik. A while-al van a gond ha benne akarom kiiratni akkor megy.

Help!
 

IE6 SP2 + Javascript

coder · 2004. Nov. 7. (V), 20.20
Sziasztok!

Az alábbi kódot blockolja az IE6 SP2 mondván hogy veszélyes?! Hogy lehetne ezt megoldani, hogy ne nyöszörögjön hasonló kódra alapbeállításokkal? Érdekes modon ha pl. ilyesmi javascript van eventekhez fűzve (onmouseover, onXXX...) akkor nem zavarja.

<html>
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
<script type="text/javascript">
function hello() {
document.write('hello world!');
}
</script>
</head>
<body>
<script type="text/javascript">hello();</script>
</body>
</html>


Nyilván ez a kódrészlet csak egy leegyszerűsített példa, arra használom ezt a módszert, hogy pl. rolloveres gombokat: button('Cimke 1', 'link'); button('Cimke 2', 'link2'); vagy menüket: menu(new Array('Menupont 1', new Array('Almenu 1, 'link', 'Almenu 2', 'link'))); és hasonló amúgy is javascriptet használó dolgokat jelenítsek meg az oldalon, így a kiküldött html kód is sokkal rövidebb lenne, és nem kéne server oldalon törődni a böngésző típusával, mert javascriptből lehetne vizsgálni, így ez alapján ha kell különféleképpen "renderelni" az egyes elemeket. Az egész amúgy egy admin felületeten van, ezért lett "agyonscriptelve" hogy felhasználóbarát legyen, szóval nyugodtan meg lehet követelni, hogy be legyen kapcsolva a javascript, és min. IE6 / Firefox / Mozillát használjanak, csak ez iszonyat zavaro hogy IE6-tal mindig jön a figyelmeztetés a "veszélyes" tartalom miatt, és nem hozzáértőknek nehéz elmagyarázni, hogy ez miért van, és hogy tudják kikapcsolni...

EIK: Coder
 

november 6

DIV ablak

Agi · 2004. Nov. 6. (Szo), 16.59
DIV-vel jelenítek meg egy ablakon a html képernyőm felett. A problémám az, hogy a DIV ablak valamiért az oldalamon levő applet által megjelenített képem alá kerül. Van-e rá valamilyen lehetőség, hogy a DIV-vel megjelenített ablak abszolút előtérbe kerüljön, még az aktív applet felett is.
 

Saját sztenderd?

thamas · 2004. Nov. 6. (Szo), 01.50
Korábban a blogmarkok között találtam linket a sIFR fejlesztőjének oldalára. A menü alján büszkén hirdeti egy kis ikon, hogy "This site does not validate." Ez egy linkre mutat:
http://www.mikeindustries.com/blog/archive/2004/06/march-to-your-own-standard
ahol a szerző büszkén fejtegeti, hogy miért nem muszáj a szabványokat követni. Hiányos angol tudásom miatt nem tudtam pontosan követni az érvelését, ezért kérem, valaki segítsen! Illetve várom, hogy mi a "szabvány-pártiak" véleménye?
 

MySQL+Tomcat+JSP karakterkódolás

PiG · 2004. Nov. 6. (Szo), 00.39
MySQL+Tomcat+JSP karakterkódolási probléma az 'ő' és 'ű' betűkben csúcsosodik ki...
 

november 5

MYSQL-ben oszlop létrehozás

eduard · 2004. Nov. 5. (P), 20.36
Hi all!

Az lenne kérdésem, hogyha adott egy tábla, azt lehet-e php-ből valamilyen mysql_query-vel bővíteni? pl

table konyv - ünk van, a következő oszlopokkal:
id
cim

és szeretnék létrehozni egy szerzo mezot is...
ilyenkor mit lehet tenni?
 

Cannot send session cookie - headers already sent by

ktomcso · 2004. Nov. 5. (P), 16.42
Hello!

Munkahelyemen írtam PHP-ben egy adminisztratív programot, mely megfelelően működik a XP-n lévő Apache szerveren. Viszont most tovább kellene fejleszteni, ezért áttettem az iB ook-omra (MacOS X 10.3.5), ahol szintén Apache szerveren szerettem volna futtatni. A felhasználók követése miatt SESSION-öket alkalmaztam, de a notebookon a következő hibaüzenetet kaptam:

Cannot send session cookie - headers already sent by

Mi lehet a két rendszer közötti különbség, mely miatt nem akar nekem működni?
A PHP modul lenne rosszul bekonfigurálva? Vagy az Apache?

Ebben kérném a segítségeteket.