ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2004 - Fórum téma

november 28

Szép urlek megint (mod_rewrite)

yaanno · 2004. Nov. 28. (V), 12.55
Szép urlek létrehozását tesztelgetem éppen. A következő példát használom a .htaccessben:

Options +FollowSymLinks
RewriteEngine on
RewriteRule articles/$ /newsme/articles.php
RewriteRule articles/(.*)/$ /newsme/articles.php?id=$1
RewriteRule news/(.*)/$ /newsme/news.php?id=$1

Működik is frankón - egyetlen dolgot kivéve: ha articles.php?id=valami az url, akkor a megadott css szerinti layout jön be, viszont ha az articles/valami/ urlt nyitom meg, akkor a formázások nem jönnek be, csak a tartalom. Mi lehet a gond? használjak import-ot a css-hez?
 

Nincs frame nincs sirás

e107lac · 2004. Nov. 28. (V), 01.22
Hellotok!!

Az lenne a kérdésem hogy hogyan tudnám megoldani azt hogy, egy html oldalon levő linkekre kattintva az ne egy új oldalt töltsön be hanem mondjuk egy táblázatba töltse be a tartalmat. Iframe kizárva. Gondolom nem lehet valami gázos megoldani csak kéne valami ugródeszka amin elindulhatnék.
Köszönöm
 

november 28

cookie...

zaeta17 · 2004. Nov. 27. (Szo), 22.12
 

Az oldalra beúszó ábra

Agi · 2004. Nov. 27. (Szo), 13.08
Létrehoztam egy ábrát egy divben, ami beuszik az oldalamra. Explorerben jól is működik, de Netscapeben nem tudom, hogyan hivatkozhatok a div style-en belüli left, top elemekre.

Ez a div-em
<div id="gomb" style="position:absolute;width:40;height:40">

gomb.style.left, gomb.style.top - így hivatkozom rájuk, ami explorerben jó. Próbáltam a document.gomb.style.left-et, de ez sem működött.
 

PHP - Templates

Anonymous · 2004. Nov. 27. (Szo), 12.28
Hol találok PHP fórumhoz témákat?
 

CSS - A sírba visz!

csser · 2004. Nov. 27. (Szo), 11.20
Helló!

Szeretném átírni táblázattal készült oldalam designját CSS-be (div stb.). De ami jó mondjuk IE alatt, az nem megy Firefox alatt... És már a hajamat tépem miatta.

http://niel.atw.hu/e107_themes/clan/forum/elrendezes.png

Így szeretném elrendezni. Vki tudna segíteni? Nagyon hálás lennék érte!!
 

november 25

MySQL és Ékezetek

Anonymous · 2004. Nov. 25. (Cs), 10.20
Üdv Mindenkinek,

//MySQL 3.23.xx - MyISAM

olyan kérdésem lenne, hogyha MySQL-ben elmentek egy adatbázisba magyar szöveget mondjuk 'ő' betűt tartalmazva, akkor azt az adatbázisban &#337; v. vmi hasonló módon tárolja el, majd ezt felülírva mondjuk a MySQL CC-ben (Control Center) a rendes 'ő' karakterrel, akkor utána már ugyanazzal a programmal elmentve nem írja vissza arra a &#337-re. Mit lehetne tenni, hogy a legelső alkalommal se írjon bele nekem &#337-et, htmlspecialchars meg ilyenek nem használok, sime $_POST-ot csak, hol íródik át az egész?

Üdv
Sanyi
 

november 24

mysql-4.0.4-beta-win XP alatt

Anonymous · 2004. Nov. 24. (Sze), 16.06
Segítségre lenne szükségem,
Látszólag sikeresen telepítettem a címben említett verziót standalone módban. Egyedül táblákat nem tudok vele létrehozni. A winmysql admin databases fülén amikor rákattintok a jobb gombbal az adatbázisokra, akkor kijön ugyan egy helyi menű (flush hosts..stb,), de "create batabase" és társai nincsenek rajta, pedig a súgófájlban szereplő képen ott vannak.
Előre is köszönöm a kiigazítást.
 

Kijelölt elem módosítása

kiss01 · 2004. Nov. 24. (Sze), 14.19
Sziasztok!
Van egy űrlapbeviteli mező. Aztán ha abban van szöveg, akkor hogyan lehet megoldani, hogy mondjuk egy kijelölt szövegrészlet elé és mögé egy (gombra) kattintva pl beszúrjon egy-egy karaktert, vagy html kódot?
Vagy ugyanez, pl ha a kurzorral egy szó közepén vagy végén állunk, akkor az elé illetve mögé szúrja be a kívánt részt???
Ez megoldható?
Esetleg röviden le is tudnátok írni, hogyan?
Köszönöm!!!
K01
 

november 23

tömb létrehozása

Anonymous · 2004. Nov. 23. (K), 19.22
Üdv!
A segítségetekre lenne sükségem:
Ha adott 3 fájl 3 jellemzője ($a,$b,$c), hogyan rakjuk őket 1 többdimenziós tömbbe h az alábbi formában kerüljenek eltárolásra?? A tömb egy része után másik fájl jellemzőit pakoljuk úgy h az előző kiegészítéseként következnek utánuk.

$img_list = array(
array("$a1","$b1","$c1"),
array("$a2","$b2","$c2"),
array("$a3","$b3","$c3"));

THnks!