ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2004 - Fórum téma

december 12

Télapó

kgyt · 2004. Dec. 12. (V), 01.00
Helyes a fejléc Mikije! :-)
 

december 11

Cookie sokadszorra

Vadember · 2004. Dec. 11. (Szo), 13.17
A cookiek használatával kapcsolatban lenne egy kérdésem.Az alap problémám az volt, hogy létrehoztam egy cookiet egy oldal elején, majd rögtön utána ki is akartam olvasni az értékét.Persze ez nem ment (az okát gondolom mindenki ismeri).Hogy a problémát kiküszöböljem létrehoztam egy átmeneti oldalt egy rövid kóddal:

<? setcookie("cookie_neve",erteke);
header ("location:az_igazi_oldal.php");
?>

Így már ki tudtam olvasni.

A kérdésem ezek után az lenne, hogy ezt meg lehetne-e oldani másképp?Mondjuk az oldal automatikus frissítésével?Ha igen, akkor hogyan?Vagy más módszerrel?
 

december 10

Ki miből tanulja a PHP-t?

Anonymous · 2004. Dec. 10. (P), 17.49
Hali!Az érdekelne, hogy ki milyen könyvből, leírásokból tanulja a PHP-t?Én a Tanuljuk meg a PHP használatát 24h alatt c. könyvből tanulok.Esetleg tudtok ajánlani valamilyen leírást vagy könyvet (akár neten pdf-ben) esetleg cikkeket?
 

Smarty hiba

Anonymous · 2004. Dec. 10. (P), 13.37
Segítsetek, kérem:
Smarty template engine-t használok a honlap nyilvános és adminsztrációs részén is.

Az adminisztrációs részen azt vettem észre, hogy a lap egyes blokkjai ismétlődnek. A lap újratöltése után előfordul, hogy meggyógyul, de olyan is volt, hogy az ismétlődések száma nőtt. IE6 és Firefox, Mozilla alatt is. Lehet, hogy a nyilvános részt is érinti, de ott még nem vettem észre.

Az adminisztrációs felületen egy lap a következő részekből áll össze: fejléc, menü, tartalom, lábléc. Előfordul olyan, hogy például 3-4 fejléc jelenik meg, vagy a tartalmi rész duplázódik.

Az adminisztrációs részen a smarty cache nincs bekapcsolva (ha jól tudom, ez a default) és a smarty force_compile=true

Ioncube PHP Acceleratort használok (1.3.3r2), a PHP verzió 4.3.9, Smarty 2.6.6.

Úgy sejtem, hogy nem böngésző gond, mert tipikusan azok a blokkok ismétlődnek, amit a lap összerakása során a smarty include-ol.

Próbáltam keresni, de eddig nem találtam megoldást a Google-val, de lehet, hogy rossz keresőszavakat használtam. Mondja már meg valaki, hogy találkozott-e ilyen véletlenszerű ismétlődésekkel és ha igen, mi volt a megoldás.

Köszi - P
 

december 9

Szöveg betöltése változóból táblázatba

Vadember · 2004. Dec. 9. (Cs), 17.45
hali! van egy problémám:

-egy adatbázisba eltárolok egy több soros szöveget(a sorok váltakozó hosszúak)
-kiolvasom egy változóba
-majd beírom egy táblázat egy cellájába így:

<table width=400><tr><td><? print $szoveg ?></td></tr></table>

A gond az hogy a sortörések nem ott lesznek ahol eredetileg voltak, hanem ahol végetér a táblázat egy sora.Viszont ha textareába töltöm be a változót akkor minden jó.

Mit kell tennem hogy ez táblázatnál is működjön?

(ha már van ilyen téma akkor bocs de nincs időm végignézni a témákat)
 

Fórum RSS kimenet - mennyi legyen?

c · 2004. Dec. 9. (Cs), 15.37
Feltettennék egy RSS kimenetet a fórumunkhoz, de nem tudom, hogy hány hozzászólást tegyek bele egyszerre.

Ha pl. 10 szerepel benne, és valaki csak naponta 2x tölti le, akkor lehet, hogy kimarad nála egy csomó post. Ha viszont nagyon sok kerül be, akkor nagy lesz a file, sok a forgalom (feleslegesen).

Erre van valami bevett megoldás?
 

december 9

Fájl típusú input mező nullázása

Anonymous · 2004. Dec. 8. (Sze), 23.28
Létrehoztam egy programot, mely bekér egy jpg fájlt és a megadott fajlt megjeleníti. A fájl megjelenítése előtt ellenőrzöm a típusát. Szeretném megkérdezni, hogy van-e lehetőség arra, hogyha nem jpg fájlt adtak meg, akkor a fájl típusú input mezőt nullázzam, anélkül, hogy a form többi elemei törlődnének. Pl. én ilyesmivel próbálkoztam, ami nem működött: document.getElementById('file1').value.reset()

Előre is köszönöm
Agi
 

Javascript: Ezres csoportosítás

Pal_ur · 2004. Dec. 8. (Sze), 10.22
Üdv,

van egy mezőm, ahova be kell írni számot, meg van egy mezőm, amibe egy számítás után bekerül egy eredmény (szám).

Hogyan lehetne csinálni, hogy lehetőleg mindkettő, de legalább az eredmény mezőt nekem ezres csoportosítással írja ki. (Pl. a 10000 helyett 10 000-et írjon?)

Nagyon köszi,
 

mt_rand probléma...

Anonymous · 2004. Dec. 8. (Sze), 08.42
Üdv!

A problémám a következő lenne: Írtam egy programot, és két különböző szerveren sikerült futtatnom. A probléma lényege, hogy egy harmadik szerveren (amelyiken a leginkáb működnie kéne) azt írja, hogy az mt_rand függvényben maegadott paraméterek nem felelnek meg neki, (invalid range). Az első paraméter 0, a második pedig egy változó mínusz egy.

Előre is köszönöm a segítséget:
zoliking
 

december 7

PHP Apache nélkül WinXP SP2 alá

Poetro · 2004. Dec. 7. (K), 11.45
Sziasztok!

Lenne egy elég érdekes problémám. Készítünk egy multimédiás CDt de szükségünk lenne hozzá adatbázisra is. Ezt a PHP5be "integrált" SQLite csomag segítségével érjük el, elvégre elég gyors, és a mi igényeinknek teljesen megfelel (sima selectek, és update, insert kell nekünk csak), ráadásul az adatbázis se túl nagy, legfeljebb 10 Mb. WinXP SP2 alatt azonban vannak problémák a lokális Apache telepítéssel, mert engedélyezni kell neki a 80-as portot, amit ugye az SP2 alapból nem akar, viszont a felhasználót nem akarjuk elbizonytalnítani, hogy vmi nagy mágia történik a háttérben, és esetleg spam-ek és spy programok hada özönli majd el a gépet, főleg mivel a program nem magyarorszégra, hanem a tengeren túlra készül.
Szóval olyan megoldás kellene amivel HTTP szabvánnyal lehetne lokálisan php-t futtatni, legjobb, ha akár böngészőbe integrált megoldás lenne. Mintha lenne a Mozillának vmi hasonlója? Az lenne a lényeg, hogy elrejtsük a felhaszáló elől, hogy miben is fut a program (alapjában véve Flash a drága, ebből adódnak a nehézségek), viszont érje el az adatbázist. A kód PHPben már készen van, ezért nem lenne szerencsés átrakni másmilyen platformra.

--------
Poetro