ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2004 - Fórum téma

november 4

Hitelesítés

Anonymous · 2004. Nov. 4. (Cs), 19.59
Sziasztok!

Adva van a következő kód:
**********************************************************
$LOGIN = "login";
$PASSWORD = "pass";
// En: login /password
// Fr: login / mots de passe

// End Necessary Variables section
/******************************************************************************/

function error ($error_message) {
echo $error_message."<BR>";
exit;
}
//
//<?php
// if(!isset($PHP_AUTH_USER)) {
// header("WWW-Authenticate: Basic realm=\"Azonosítás indoka\"");
// header("HTTP/1.0 401 Unauthorized");
// echo "Ez jelenik meg, ha a Cancel gombot nyomja a felhasználó\n";
// exit;
// } else {
// echo "<p>Helló $PHP_AUTH_USER.</p>";
// echo "<p>A megadott jelszavad: $PHP_AUTH_PW.</p>";
// }
//

//
if ( (!isset($PHP_AUTH_USER)) || ! (($PHP_AUTH_USER == $LOGIN) && ( $PHP_AUTH_PW == $PASSWORD )) ) {
//if (!isset($PHP_AUTH_USER == $LOGIN) && ( $PHP_AUTH_PW == $PASSWORD ) ) {
header("WWW-Authenticate: Basic realm=\"Azonosítás indoka: Védett tartalom\"");
header("HTTP/1.0 401 Unauthorized");
error("Unauthorized accessssssssss...");
}
?>
**********************************************************
Böngészőben megnézem, feljön az ablak, és hiába írom be a usert és jelszót, újból feladja az ablakot, majd 2-3 próbálkozás után az Unauthorized lapot adja. És ezt bármikor így csinálja, ha header-es hitelesítést használok.

Mi lehet a baj?
PHP, vagy Apache?
Konfig: PHP=4.3.2, Apache=2.0.45

Előre is köszi!

Üdv: Feri
 

PHP&SQL help

Anonymous · 2004. Nov. 4. (Cs), 14.31
Sziasztok!
Készitenem kellett egy szgép nyilvántarto progit.Ez meg is van minden OK. Tartozik hozzá egy karbantartási naplo rész is. Itt egy sima 6 soros urlap van, ahova lehet majd irkálni a karbantartás idejet, jelleget. Aért hatsoros, mivel én ennyi változot (mezot) foglaltam le ezeknek.
De most kitalálták, hogy ne csak 6 változo legyen, hanem szukség esetén lehessen boviteni ezt. Mivel nem egyformák a gépek, ezért nem is egyszerre, egyformán fognak elromlani. (de elromlani biztos elromlanak).Vmelyik géphet lehet hogy pl 10-szer kell megcsinálni, akkor ugyebár tiz soros urlap kellene.
Nah azt hogy lehetne megcsinálni, hogy figyelje a program, hogy az urlapban mennyi sor van kitoltve és ha szukséges ennek megfeleloen ujjabb mezot készit az adatbázisban ,ahova a megadott uj adatokat el lehet menteni.Mert ugyebár feleleges lenne elore lefoglalni 500 mezot ,amkor lehet hogy 2 évig nem is kell adatokat bevinni a táblába.
Hát remélem érthető volt.Bizom benne hogy VALAKI tud nekem segiteni ebbe.
Elore is kosz,npeter
 

november 4

404-es hibakód

Seemann · 2004. Nov. 3. (Sze), 22.09
Sziasztok!
Ha valaki nemlétező lapot próbál elérni a webhelyemen, kap egy egyéni hibaüzenetet. Erről az eseményről küldetek magamnak egy e-mailt. Kérdésem az, honnét és hogyan tudnám azt az infót előszedni, hogy miyen lapot próbáltak elérni? (Ha egyáltalán meg lehet ezt csinálni, bár optimista vagyok, a holdon is jártak már emberek!:-))
Kösz a segítséget!
 

vizsla, a magyar kereső

T.G · 2004. Nov. 3. (Sze), 18.05
Sziasztok!

Van egy oldal, ami már lassan fél éve, hogy beregisztráltam a vizslába, de nem találja meg. Ha a főoldalra keresek, akkor előhozza, de ha már egy belső oldalra keresnék rá, akkor semmi.
Van valakinek tapasztalata erről?

Érdekességképen megnéztem, hogy a Weblabort is, hogy áll ezzel a kérdéssel:
http://vizsla.origo.hu/katalogus?q=%22css+alapjai%22
http://www.google.co.hu/search?q=%22css+alapjai%22

Valaki meg tudná mondani, hogy miért van ez? Weblabor is már régóta fent van a neten, ennyi idő alatt a vizslának is sikerülhetett volna megtalálnia, de mégsem...
 

Weblabor hírlevél problémák

Gy_ · 2004. Nov. 3. (Sze), 12.19
A linkek ';nhl' végződést kapnak
A blogmarkok linkje hibás (http://weblabor.hu/linkek/blogmarkok)
 

november 2

Szavazás >> Rádió gomb használata. PLZ Help, me sehol sem találom.

Anonymous · 2004. Nov. 2. (K), 14.51
Üdv!
Az a gondom, hogy egy szavazást nem vagyok képes megcsinálni. Képes voltam az egész forumot átböngészni, de csak én vok ilyen béne. A kérdés:

Ha egy radio gombnak adok nevet, meg értéket, akkor az a GET parancs hatására elvileg elküldi a php programomnak. És a php programomban nekem mijen változóba rakja. Egyenlőre csak annyit szeretnék, h print($valtozneve);
Köszi:
Mr.Tiny
 

flash konyv, mit ajanlotok

Anonymous · 2004. Nov. 2. (K), 13.23
Sziasztok!

Szeretnem megtanulni a Flash-t, kerdesem lenne melyik konyvet ajanlanatok (magyar nyelven)? Flash MX 2004-em van. A Flash 5 Bibliaval szemezgetek, de nem tudom mennyi a ket verzio kozott a kulonbseg, es addig amig megnyugtato valaszt nem kapok nem akarok ra beruhazni. (Erzesem az, hogy nyugodtan megvehetnem, de azert megis.) Vagy valami mas konyv?

Elore is koszonom a valaszokat,
Szep napot!
 

php nuke install

qwk · 2004. Nov. 2. (K), 11.36
hi all!

php nuke-ot szeretném feltenni, demiután beírom a böngészőbe http://localhost/teszt_nuke csak egy üres oldalt hoz be.

Elöszőr Appserv 2.5.1-et probáltam ki az alatt müködött.
Majd az itt elolvasott cikk alapján (PHP-APACHE, MYSQL telepítése) telepítettem a programokat és megcsonáltam a beállításokat. Ez tökéletesen müködik.
Majd ahogy appserv alatt, telepítem a php-nuke-ot, de nem tudom mi lehet a probléma.

Ugyan ugy telepítem mint appserv alatt tehát gondolom ezzel nincs baj. Esetleg valamilyen paramétert kellene állítani valamelyik php vagy mysql fájlban ?????

(
tesz_nuke könyvtár alá másolom be a fájlokat, phpMyAdmin-nal létrehozom az adatbázis (teszt_nuke) nuke.sql-lel feltöltöm, config.php-ben megadom az adatbázis nevét.
)

Üdv.: QWK
 

Laszlo platform

jabba · 2004. Nov. 2. (K), 10.24
Sziasztok!

Tegnap akadtam ra a Laszlo nevezetu platformra. A Weblabor keresojeben nem talaltam rola itt cikket, pedig egeszen elkepeszto dolgokat tud. Roviden: dinamikus alkalmazasokat lehet vele leirni XML-ben, amit o Flash-be fordit le, s igy weboldalakba konnyen beillesztheto.
Itt egy kis demo: http://www.laszlosystems.com/lps/laszlo-in-ten-minutes/ . A Weblabor stabja irhatna rola egy ismertetot :)

Udv.:

Jabba
 

november 1

Include probléma

Anonymous · 2004. Nov. 1. (H), 18.37
Sziasztok!

Következőt szeretném kérdezni:
include problémám van, mégpedig. Ha van a root könyvtárban egy php file és elhelyezem benne a következő prog. részt,
<?php
include("php/forum/forum.php");
?>
Ami további filekkal dolgozna, nem csinál semmit, mert a php/forum/akarmi.php filera így nem tud hivatkozni a forum.php.
Tudnátok segíteni, hogy melyik fileba mit írjak, hogy így meg tudjam tartani a könyvárak rendezettségét, és ne kelljen mindent a root könyvtárba másolni?

Segítségeteket előre is köszönöm, Pulse