ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2004 - Fórum téma

október 25

Outlook Express - HTML levélbe kép beszúrás webes hivatkozással

Anonymous · 2004. Okt. 25. (H), 17.53
Az lenne a problémám, hogyha beszúrok egy képet a html levélbe úgy, hogy hivatkozok a kép internetes címére és elküldöm ezt a levelet, akkor a fogadó félnél attachmentként becsatolódik a jpg és a kódba beíródik a kép beszúráshoz a http elé a következő:

src="mhtml:mid://00000039/!http://..."

Miért teszi ezt? Ez egy vírus, vagy így kell működnie.
 

back in time ;) (cookie expire)

Bageera · 2004. Okt. 25. (H), 15.15
kovetkezo a problemam:
cookiekkal dolgozok, megpedig olyanokkal amelyek 3600 masodperccel kesobb 'megsemmisulnek'.
setcookie(neve,$erteke,time()+3600);
a pc-m idejet atallitom (mondjuk 2003-ra) es cookiem automatikusan torli magat.
miert van ez? a szerver idejehez kene kosse a cookie-t, nem?
 

október 24

felfelé nyíló menubara

Anonymous · 2004. Okt. 24. (V), 12.53
Hali!

Nem tudtok valami felfelé kinyíló menubart ajánlani?
Lefelé nyílóból egy csomó van, de most lent lenne a menubar és csak felfelé nyitódhat.

Kösz,
Miki
 

október 23

php-mysql INSERT

Anonymous · 2004. Okt. 23. (Szo), 09.34
Van egy kis problémám... szeretnék csinálni egy vendégkönyvet, mindent átnéztem nagyon sokszor, és mégsem működik az alábbi script.

<?php
$db=mysql_connect("sql","",""); // Persze amugy itt vannak értékek
// if($_POST["vk_szoveg"])
if($vk_szoveg)
{
/** $nev=$_POST["vk_nev"];
$bejegyzes=$_POST["vk_szoveg"]; **/
$ido=date("Y.m.d.H:i:s");
// $sql="insert into vk(nev, bejegyzes, ido) values ('$nev', '$bejegyzes', '$ido')";
$sql="insert into vk(nev, bejegyzes, ido) values ('$vk_nev', '$vk_szoveg', '$ido')";
mysql_query($sql);
}
?>

Most egy default metódusó formból küldöm a szöveget, de ami megjegyzésként szerepel az a POST formos.
 

október 22

Igen kezdő kérdés: fordított sorrend MySQL & PHP-vel

Cadeyrn · 2004. Okt. 22. (P), 11.33
Üdv Mindenkinek!

Elakadtam: hogyan tudok fordított sorrendet produkálni, ha nem valamelyik mező szerint szeretném rendezni, csak a betvitel szerint szeretném fordítva lekérdezni az adatokat?

Előre is köszönöm,
Cadeyrn
 

október 21

Szkript futtatása félóránként

Anonymous · 2004. Okt. 21. (Cs), 15.00
egy adatok.php file-t kellene minden fél órában futatnom.

Milyen parancsal tehető ez meg, és szeretnék kapni valami példa commandot is.

Előre is köszönöm.
 

állományok lekérdezése

Anonymous · 2004. Okt. 21. (Cs), 11.52
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy honnan tudnék összeszedni egy olyan php scriptet, amivel a serveren lévő meghatározott könyvtárban és alkönyvtárban lévő filek mennyiségét és azok méretét lekérdezze, és azt listázza?
Köszönettel, Pulse
 

theme-k

kuller · 2004. Okt. 21. (Cs), 11.43
Sziasztok!

Most térek át 4.5-ös drupalra, emiatt a theme-t is át kell alakítanom az úljabb formátumra. A leggyorsabb megoldásként átmásoltam a chameleonból a themet, common.css-t és a style.css-t a saját témám könyvtárába. A themeben a "chameleon" stringet kicseréltem a sajátom nevére. A régi css tartalmát bemásoltam a common.css-be és a style.css-be is. (Tudom nem szép megoldás, de a régi átírása sokkal hosszabb időbe kerülne.)
Nagyszerűen működik is, csak az administer/settings menürontra kattintva egy óriási tömböt dumpol ki az oldal tetejére. Nem másolnám be az egészet, de így kezdődik: "array(2) { [0]=> string(23) "Write errors to the log" [1]=> string(41) "Write errors to the log and to the screen" } array(12) { [3600]=> string(6) "1 hour" [10800]=> string(7) "3 hours" ... ". Különböző dátumformátumok, a napok nevei, időzónák és ilyesmik vannak benne. Akkor is megjelenik, ha az error reportingot "Write errors to the log" -ra állítom.
Kerestem a themeben "dump" stringet, de nem találtam, tehát nem onnan íratódik ki. Valahonnan másonnan jön, de nem tudom honnan...

Mivel a probléma eddig csak ennél a menüpontnál jött elő, így nem olyan nagy gond mert csak én fogom látni, de ki tudja milyen meglepetéseket okozhat még.

Találkoztatok már ilyennel?
Tudjátok a tömb nevét? (Kérésre elküldöm.)
Esetleg gyári bug?

Kösz:K
 

október 20

L-alakú frém csak layerekkel?

Tetsuo · 2004. Okt. 20. (Sze), 05.00
L-alakú frémet csak a HTMLben használatos layerekkel lehet létrehozni??

Mert úgy tudom hogy ennek megjelenítésekor sok felhasználónál gondok vannak. Pl nálam sem müxik rendesen, gondolom a beállítások miatt (-kicsit parás vok :)
Keressek más megoldást v használjam nyugodtan?
 

Linkkattintásra képmozgatás

Tetsuo · 2004. Okt. 20. (Sze), 04.51
Először is Sziasztok! (Ez az első hozzászólásom.)

Másodszr van egy (ill sok kicsi) problémám a weboldalammal kapcsolatban:
Azt kéne megoldani (gondolom JScripttel) hogy egy linkre kattintva odébb menjen egy kis kép (egy másik felett), majd egy másik linkre kattintva megint odébb menjen.. s emellett a link színe változzon át (ezt megtudom oldani) s egy másik frémben változzon a tartalom (ezt is).
Annyit tudok hogy onClick parancs, de hogyan?
Nagyon megköszönném! :)