ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 2014 - Fórum téma

március 6

check ellenőrzés

Bera · 2014. Már. 6. (Cs), 11.53
Azt szeretném elérni hogy az index.php-ban megjelenjen a kiértékelése az ürlapnak.
ha csak két radio button van akkor hibátlanul működik. De ha már 3 van akkor valamiért nem.


egyik html dokumentum egy része:

<form name="Multiple" action="index.php">
					<input id="m1" type="radio" name="mc1" value="correct"> Correct
					<input id="m2" type="radio" name="mc1" value="wrong"> Wrong
					<input id="m3" type="radio" name="mc1" value="wrong"> Wrong
					</input>
index.php egy része:

if (isset($_POST) && $_POST['mc1'] == "correct"){
	$adatok001 = "A megoldás: Helyes";
}
elseif (isset($_POST) && $_POST['mc1'] == "wrong"){
	$adatok001 = "A megoldás: Helytelen";
}
else{
	$adatok001 = "A megoldás: Még nincs kitöltve!";
}
 

március 5

Eladó Java könyv és grafikai könyv

naniika · 2014. Már. 5. (Sze), 15.47
Eladó:

Nyékyné: Java 2.0 Utikalauz Programozóknak I-II. 5000.- /ELKELT/
95 legjobb applet + CD 1000.-
UML szoftvertechnológia 1000.-
Kónya László: Hálózati alapismeretek 500.-
Adatbiztonság 200.-
3D grafika és animáció 1000.-
A számítógépes grafika alapjai 1000.-


Érd: naniika(dot)gmail(at)com
 

animácós kép készítés de hogyan?

diasukertz · 2014. Már. 5. (Sze), 01.33
üdv.
azt szeretném megkérdezni ,hogy lehet olyan animácós képet készíteni ami több linket is tartalmaz magába. mondjuk van egy 800x300as helyem ahova be akarok rakni egy képet ami x másodperc után átváltja a képet, és minden képhez más linket szeretnék hozzárendelni.
sajnos azt se tudom ,hogy keressek rá a neten. milyen programmal lehetne ilyet csinálni?
előre is köszönöm a segítséget
 

március 4

adatbázis mentése excel táblázatként

Blackfriar · 2014. Már. 4. (K), 19.32
Sziasztok !
Az lenne a kérdésem, programból megoldható-e adatbázis mentése mondjuk excel táblázatként.
Előre is köszönöm a segítségeteket.
 

MVC model validáció

Cooper · 2014. Már. 4. (K), 11.58
Sziasztok!

Egy olyan problémára keresem a választ, hogy adott egy Model osztályom, aminek vannak függőségei (adatbázis kapcsolat), amiket injektálással juttatok be a konstruktorában.
Viszont vannak adatok amik form-ból érkeznek és dolgozni szeretnék velük, a model-ben lefektetett szabályok szerint validálni szeretném a controllerben.

Legkézenfekvőbb az lenne, ha a konstruktorban adnám át ezeket (3-4 paraméter), de ott már függőségeket is injektálok. Megférnek ezek ott egymás mellett?
Próbálok a tiszta kód szabályai szerint építkezni, az meg említ olyat, hogy paraméter 2, max 3 legyen.

Most valahogy így néz ki leegyszerűsítve a Model osztályom.

class Foo
{
	private $db;
	
	public function __construct(\Database $db)
	{
		$this->db = $db;
	}
	
    /**
	 * @throws \Exception
	 */
	public function validate($id, $name, $bar) {}
	
	public function process($id, $name, $bar)
	{
		$this->validate($id, $name, $bar);
		
		// további feldolgozás
	}
}

$foo = new Foo($db);
$foo->process($id, $name, $bar);
Gondolkoztam azon is, hogy a konstruktorban adom át az alap paramétereket, a process metódusomban pedig az adatbázis kapcsolatot, mert csak úgyis ott kezdem el használni. De példákat DI-re csak konstruktorban, vagy setterben átadásról láttam.

Vagy settereket használok a paraméterek átadására és ott helyben ellenőrzöm. Majd a process metódusban vizsgálom, hogy az összes érték átadásra került.

Tudom sokféleképpen meg lehet oldani, csak arra a kérdésre keresem a választ, hogy melyik lehet a legjobb megoldás.
 

március 3

Hogyan érdemes js-ben buildelni

inf · 2014. Már. 3. (H), 16.53
Szép napot!

Van egy olyan problémám, hogy js-ben gulppal szeretnék több build-et csinálni ugyanarról a kódról, és nem tudom hogyan álljak neki. Jelenleg van egy AMD csomagolt buildem a kódról, illetve hozzá amd csomagolt tesztek karmával és jasmine-el. Ezeket szeretném valahogy portolni commonJS-re, illetve global namespace-re.

Egyelőre két ötletem van. Az egyik, hogy továbbra is AMD-vel fejlesztek, és írok egy tasket, ami kiemeli a közös kódot az AMD csomagolt változatból, és utána újra becsomagolja pl commonJS-be. A másik, hogy kiemelem én kézzel a közös kódot, aztán ezek után úgy fejlesztek, hogy a unit tesztek csak build után futnak le. Ez utóbbinak van egy olyan hátránya, hogyha több modul van a projekten belül, akkor elég nehézkes a használata, mert valamilyen módon vezetni kell, hogy mégis milyen modulokat importálok... Mit tudtok javasolni, ti hogyan oldjátok meg?
 

Űrlap státusz változtatása

Bera · 2014. Már. 3. (H), 14.48
Üdv!

Azt szeretném megtudni hogyan lehetne megoldani azt hogy az űrlap elemeinek a kitöltését letiltsam de csak azután, hogy submitolva lett.
És ezeket az űrlapelemeket hogyan tudnám egy másik gombbal újra aktiválni?
 

március 3

Weboldalból responsive, hogyan?

geforce9600gt · 2014. Már. 2. (V), 22.53
Sziasztok

Elkészítek egy weboldalt ugyanúgy mint eddig, tehát nem responsive verzióban.

A kérdésem: utólag át lehet szerkeszteni az oldalt responsive-vá, vagy már egyből úgy kezdjem el készíteni? Gondolom utólag, 1 év után mondjuk már nem lehet átalakítani, vagy csak igen nehezen.


Mutatiok egy példát, itt belinkelem. Katt ide a linkhez

Az enyém igen hasonló felépítésű, és responsive-ban kellene az oldal. Amik ezen a linken ki vannak listázva szálloda ajánlatok, nálam is szinte ugyan így vannak, relativ divek, bennük absolute-al elrendezve a dolgok, kép..

Nézegettem sok bootstrap témát is, de nem igazán találtam hasonlókat. Vagy ha bootstrap-el is csinálnám, abban hogy készítek ilyen diveket, mint amik a linken vannak?

Tudnátok adni ehhez tanácsot, ötleteket? Szerintem csak én gondolok bonyolult dolgokra és közben tök egyszerű az egész. Köszönöm előre is.
 

TCPDF probléma

kicsike0 · 2014. Már. 2. (V), 13.05
Egy kis segítséget szeretnék kérni!

Egy pdf fájlt szeretnék TCPDF generátorral előállítani.
Minden jól működik addig, míg egy megadott mappából a képeket szeretném kiíratni.
Az

$images[0]
-ik tagjával van baja. Minden mást kiír jó, csak ezzel van valami.

Tehát kiírja a

$images[1], $images[2]
,.....stb.

Kód:

MEGOLDÓDOTT.
 

március 1

Keresés - Php/MySQL

kicsike0 · 2014. Már. 1. (Szo), 12.45
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Még nem csináltam ilyet és kellene egy jó leírás.

A feladat az lenne, hogy van egy keresési oldal, ahol legalább 10 opció van, ait nem kötelező, de beállíthat az emberke. Ezt elküldi Post-tal, megjelenik egy találati oldal, ott beállítom, hogy hány találat legyen egy oldalon, és a php megcsinálja a lapozást. Ez még eddig menne is, de ami új nekem, hogy a találati listából rákattintunk az egyik elemre, amikor bejön a teljes leírása, képekkel, mindennel, és a bal oldalon pedig kellene egy következő - illetve előző elem, és itt a keresési eredmény alapján kéne az elem, nem pedig a következő id szerinti.

SESSION a megoldás kulcs tudom, csak , hogy hogyan tudom elmenteni, ill meghívni, hogy a következő, illetve az előző elemet kapjam, azt nem tudom.

Kérlek segítsetek, hogy lehetne a legegyszerűbben ezt megírnom.
Köszönöm.