ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 2014 - Fórum téma

június 30

"free" könyvek

solkprog · 2014. Jún. 29. (V), 22.29
Sziasztok

Update: mindegyik könyvet elvitték.

Van pár könyv amit felajánlanék:
- (lefoglalva) Apache zsebkönyv.
- (lefoglalva) Hogyan törjük fel a webhelyeket.
- (lefoglalva) Webalkalmazások fejlesztése Ajax segítségével.
- (lefoglalva) Tanuljuk meg a JavaScript használatát 24 óra alatt.
- (lefoglalva) Tanuljuk meg a MySQL használatát 24 óra alatt.
- (lefoglalva) Adatbázis tervezés.

Egyik könyvért se kérek én pénzt, a postát is állom Mo-n belül. Viszont az aki egy könyvet elvisz, az hogy ha egy tetszőleges közhasznú alapítványt támogatna 500 Ft-al, annak örülnék :-)

Könyvért jelentkezni itt a weblabor-on hozzászólásban lehet.
 

június 28

Datalist attribútumainak elérés

toldigabor · 2014. Jún. 27. (P), 22.05
Hogyan lehete a HTML5-ös datalist elem attributumait elérni és milyen eseménykezelővel? Azt szeretném az input elem valamilyen definiált data-* paraméterének átadni, hogy majd azt adja át az URL-nek és nem az ékezetes formát. Itt a kód:

<input id=nev list=nevek>
<datalist id=nevek>
 <option value="János" data-value="janos">
 <option value="Péter" data-value="peter">
 <option value="Pál" data-value="pal">
</datalist>
Azért adom meg a value értékeinek az ékezetes formát, mert azt szeretném, ha a felhasználó így írhatná be rendesen ékezetesen és úgy is dobná fel. Átadásnál viszont a data-value értékeit szeretném átadni, a nem ékezetes formát, hogy az URL-ben ékezet nélkül szerepeljen. Ez csak egy egyszerősített példa, a valóságban komplexebb. Előre is köszi
 

Angular js - mire jó, mikor alkalmazható

_lacus_ · 2014. Jún. 27. (P), 09.50
Sziasztok!

Mostanában kezdtem ismerkedni az angularjs-el, de még nem állt össze teljesen a kép, hogy ezt pontosan mikor és mire érdemes használni.

Egyelőre egy admin felülethez, hibrid módon használom. A képfeltöltést (angular + plupload) pl. nagyon szépen meg lehetett csinálni vele, minimális markup és js kód felhasználásval.
De szeretném a képeket drag'drop módon rendezni, és a sortable feature-hez már jquery és jquery-ui is kell. Továbbá szeretném a képeket lightboxban, nagyítva is megnézni.

Innentől nekem kicsit fura érzésem van, hogy egy ilyen, viszonylag alap fícsörhöz be kell még húzni egy rakás js-t. Ez így normális? (tudom, írjam meg magamnak :) )

Ok, admin oldalon + 100 kB javascript nem olyan vészes, de frontenden, amit pl. sokan telefonról néznek 1-2 plusszban behúzott js library nem igazán nyerő (gondolom én).

Akinek van már tapasztalata tudna valami iránymutatást adni, hogy mikor és hogyan érdemes ezt használni?
 

június 24

Div link létrehozása

zsofar · 2014. Jún. 24. (K), 10.39
Sziasztok, bérelünk egy webáruházat sajnos a teljes kódhoz nem férhetünk hozzá. Amiben kérem az ötleteket:
van egy div amibe css-be belehelyeztem egy képet a gyártok lógójával.Sajnos nem tudunk diveket létrehozni, de meg kéne oldani, hogy a különböző gyártói logókra kattintva behívjon egy adott URL-t.
SAJNOS NEM TUDUNK DIV-t létrehozni!!!

Üdv,
Zsolt
 

<div style="width:100%">

Blackfriar · 2014. Jún. 24. (K), 08.03
Jó napot !
Érdeklődni szeretnék a címben jelzett kódrészlet értelmével kapcsolatban, mivel a neten számtalanszor botlom bele.

Előre is köszönöm a segítséget.
 

június 22

JavaScript hide and show div probléma

tumskin · 2014. Jún. 22. (V), 14.15

<head>  
  <meta charset="utf-8">  
  <title>Hide and show</title>  
  <style>  
    
.text_container {  
  text-align: left;  
  width: 500px;  
  color: #000;  
  background-color: #ddd;  
  border: solid 1px #777;  
  margin: 0 auto 10px;  
  padding: 10px;  
  cursor: pointer  
}  
.text_container div p {  
  cursor: default !important;  
  margin-bottom: 10px  
}  
.visible>div {  
  display: block;  
  font-size: 17px;  
}  
form,  
.subscribe:hover>div,  
.hidden>div {  
  display: none  
}  
</style>  
</head>  
  
<body>  
  
    <div class="text_container">  
      <h2>Doboz</h2>  
      <div>  
        <p><a href="http://www.weblabor.hu" target="_blank">Home</a>   Leírás  </p>
      </div>  
    </div>  
  
  
  <script type="text/javascript" src="http://code.jquery.com/jquery-1.7.min.js"></script>  
  <script type="text/javascript">  
    $(document).ready(function(){  
      $('.text_container').addClass("hidden");  
  
      $('.text_container').click(function() {  
        var $this = $(this);  
        if ($this.hasClass("hidden")) {  
          $(this).removeClass("hidden").addClass("visible");  
        } else {  
          $(this).removeClass("visible").addClass("hidden");  
        }  
      });  
    });  
  </script>  
</body>  
</html>
Azt szeretném elérni, hogy ha a Doboz szövegre kattintok akkor nyissa ki és csukja be a box-ot! Remélem tud nekem valaki ebben segíteni! Mert jelenleg ha egy linket helyezek el benn akkor automatikusan becsukja! Köszi!
 

június 20

Maximum execution time of 30 seconds exceeded hiba

toldigabor · 2014. Jún. 20. (P), 20.58
Van egy ilyen forráskódrészletem, amelyben a keresés során talált szövegekben az összes keresett szó összes előfordulását kiemeli a mark html tag-gel:

$j=1;
mysql_data_seek($lekerdezes,0);
while ($rekord=mysql_fetch_array($lekerdezes))
 {
  $szoveg=$rekord['szoveg'];
  for ($k=0; $k<count($keresendok); $k++)
   {
    $keresendo_hossz=mb_strlen($keresendok[$k],'UTF-8');
	$alap_poz=0;
	while (mb_strpos(mb_strtolower($szoveg,'UTF-8'),mb_strtolower($keresendok[$k],'UTF-8'),$alap_poz,'UTF-8')!==false)
	 {
	  $szoveg_hossz=mb_strlen($szoveg,'UTF-8');
	  $kezdo_poz=mb_strpos(mb_strtolower($szoveg,'UTF-8'),mb_strtolower($keresendok[$k],'UTF-8'),$alap_poz,'UTF-8');
	  $veg_poz=$kezdo_poz+$keresendo_hossz;
	  $szoveg=mb_substr($szoveg,0,$kezdo_poz,'UTF-8') . "<mark>" . mb_substr($szoveg,$kezdo_poz,$keresendo_hossz,'UTF-8') . "</mark>" . mb_substr($szoveg,$veg_poz,$szoveg_hossz,'UTF-8');
	  $alap_poz=$veg_poz+1;
	 }
   }
  echo "     <p><strong>" . $j++ . ".</strong> " . $szoveg . " <em><a href='valami_link.php'>" . $valami . "</a></em></p>\n";
 }
De a fenti hibát produkálja. És az a gáz, hogy ha a mark helyett em-et írok már jó, de ha egy 3 karakteres html tag-gel emelem ki (mondjuk próba képpen a sup) akkor már jó, sőt ha a nyitó vagy a záró markból csak egyetlen karaktert is kiemelek, akkor sem ír már hibaüzenetet. Pont azzal az egyetlen karakterrel lesz tele a hócipője.
 

Node app futtatása Grunt - al

netlearn · 2014. Jún. 20. (P), 13.34
Sziasztok

A folyamat úgy néz ki, hogy adott egy html és css fájl. Grunt elvégzi a css tisztítást (uncss), a maradékot pedig css inline beilleszti a html fájlba.
Mindezek után nodejs-el a html-t plain text-be alakítom.

A kérdésem az lenne, hogy hogyan lehet megoldani egy nodejs app Gruntjs-el futtassam?

Előre is köszönöm.
 

Ausztriai Távmunka!

Hengst19979 · 2014. Jún. 20. (P), 11.52
Sziasztok!

Úgy néz ki hogy lesz egy állásinterjúm egy ausztriai távmunkára hétfőn. nem tudnátok segíteni hogy milyen órabért kérjek!? Tudjátok a távmunkában elég újj vagyok és főleg az ausztriai távmelóban, és nem akarok sem keveset sem sokat mondani. Tudom azt kel kieszközölnöm hogy ők mondjanak számot de ha nem meg tudnom kell mondani egy reálisat.

én kb 15 Euróra gondoltam per óra.

Köszi! :)
 

június 19

MySQL fulltext kereséshez valahogy collate?

toldigabor · 2014. Jún. 19. (Cs), 11.57
A MySQL fulltext kereséshez lehet valahogy hozzárendelni a felhasználó űrlapbeállításai alapján utf8_hungarian_ci vagy utf8_bin COLLATE-t, mint a LIKE-os, reguláris kifejezéseknél lekérdezésenként vagy a fulltext az mindig a táblalétrehozásbani kódlapot veszi alapul? A kis és nagybetű valamint az ékezetes karakterek megkülönböztetése miatt kellene.