ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 20, 2014 - Fórum téma

Maximum execution time of 30 seconds exceeded hiba

toldigabor · 2014. Jún. 20. (P), 20.58
Van egy ilyen forráskódrészletem, amelyben a keresés során talált szövegekben az összes keresett szó összes előfordulását kiemeli a mark html tag-gel:

$j=1;
mysql_data_seek($lekerdezes,0);
while ($rekord=mysql_fetch_array($lekerdezes))
 {
  $szoveg=$rekord['szoveg'];
  for ($k=0; $k<count($keresendok); $k++)
   {
    $keresendo_hossz=mb_strlen($keresendok[$k],'UTF-8');
	$alap_poz=0;
	while (mb_strpos(mb_strtolower($szoveg,'UTF-8'),mb_strtolower($keresendok[$k],'UTF-8'),$alap_poz,'UTF-8')!==false)
	 {
	  $szoveg_hossz=mb_strlen($szoveg,'UTF-8');
	  $kezdo_poz=mb_strpos(mb_strtolower($szoveg,'UTF-8'),mb_strtolower($keresendok[$k],'UTF-8'),$alap_poz,'UTF-8');
	  $veg_poz=$kezdo_poz+$keresendo_hossz;
	  $szoveg=mb_substr($szoveg,0,$kezdo_poz,'UTF-8') . "<mark>" . mb_substr($szoveg,$kezdo_poz,$keresendo_hossz,'UTF-8') . "</mark>" . mb_substr($szoveg,$veg_poz,$szoveg_hossz,'UTF-8');
	  $alap_poz=$veg_poz+1;
	 }
   }
  echo "     <p><strong>" . $j++ . ".</strong> " . $szoveg . " <em><a href='valami_link.php'>" . $valami . "</a></em></p>\n";
 }
De a fenti hibát produkálja. És az a gáz, hogy ha a mark helyett em-et írok már jó, de ha egy 3 karakteres html tag-gel emelem ki (mondjuk próba képpen a sup) akkor már jó, sőt ha a nyitó vagy a záró markból csak egyetlen karaktert is kiemelek, akkor sem ír már hibaüzenetet. Pont azzal az egyetlen karakterrel lesz tele a hócipője.
 

Node app futtatása Grunt - al

netlearn · 2014. Jún. 20. (P), 13.34
Sziasztok

A folyamat úgy néz ki, hogy adott egy html és css fájl. Grunt elvégzi a css tisztítást (uncss), a maradékot pedig css inline beilleszti a html fájlba.
Mindezek után nodejs-el a html-t plain text-be alakítom.

A kérdésem az lenne, hogy hogyan lehet megoldani egy nodejs app Gruntjs-el futtassam?

Előre is köszönöm.
 

Ausztriai Távmunka!

Hengst19979 · 2014. Jún. 20. (P), 11.52
Sziasztok!

Úgy néz ki hogy lesz egy állásinterjúm egy ausztriai távmunkára hétfőn. nem tudnátok segíteni hogy milyen órabért kérjek!? Tudjátok a távmunkában elég újj vagyok és főleg az ausztriai távmelóban, és nem akarok sem keveset sem sokat mondani. Tudom azt kel kieszközölnöm hogy ők mondjanak számot de ha nem meg tudnom kell mondani egy reálisat.

én kb 15 Euróra gondoltam per óra.

Köszi! :)