ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 2014 - Fórum téma

március 17

Kép szélének levágása

tiszarobi · 2014. Már. 17. (H), 14.47
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne van egy oldal és annak egy fejléce és azt szeretném hogy ha kisebb kijelzőn nézik az oldalt akkor levágjon a logó mindkét széléből azt hogy tudom megcsinálni ha meglehet?
Segítségeteket előre is köszönöm!
 

március 15

clearbox-hoz hasonló kép és videómegjelenítő

lord · 2014. Már. 15. (Szo), 21.16
Sziasztok!

Az első kérdésem: tud valaki arról valamit,hogy hova lett a clearbox?

A másik: mivel a clearbox nincs többé(?) szükségem lenne egy könnyen(!!) kezelhető kép és videó megjelenítőre saját weboldalhoz. Van ötletetek?

Köszönöm előre is.
 

március 13

Képfájl ellenőrzése javascriptel

vikgfk · 2014. Már. 12. (Sze), 23.13
Sziasztok
Van egy űrlapom ahol szöveges tartalom mellett négy képfájlt is fel lehet tölteni.
A négy képfájl közül csak az első főképet szeretném ellenőrizi hogy a felhasználó betallózott-e képet ha igen akkor simán engedném neki a tartalom feltöltését az adatbázisba.
Ha nem akar vagy netán valami oknál fogva kihagyta volna akkor egy javascriptes felugró ablakkal szeretném figyelmeztetni hogy kép nélkül töltöd fel?
Ha igen akkor az ok gombbal lehetne feltölteni az űrlapot kép nélkül.
Ha netán meg mégis meggondolná hogy még tesz fel képet akkor meg a mégse gomb lenyomását követően vissza tudna lépni az űrlapra anélkül hogy feltöltene valamit is az adatbázisba.
A kódom így néz ki:
<form enctype="multipart/form-data" method="post" >
 
                <td>Kép feltöltése:
                <input type="file" name="kep" />
                </td>
 
<td height="30"><input type="submit" name="form_submit"  value="Mentés" />
                </td>
 
</form>
 
<script>
<!--
    function kerdes()
    {
        if(confirm("Valóban kép nélkül mented?"))
        {
            return true;
        }
        else return false;
    }
-->    
</script>

Miképpen tudnám én a function kerdest() leellenőrzi hogy nem az input mező type="file"-re kellene hivatkoznom mert ugyebár van négy kép feltöltési lehetőség és én csak a főképet szeretném leellenőrizni?
 

Hogy kell telepítőt csinálni egy saját tartalomkezelőnek?

lillilla · 2014. Már. 12. (Sze), 19.39
Próbálok leírni mindent, ami ahhoz kell, hogy egyáltalán segíteni tudjatok nekem, de ha hiányzik valami, kérlek, szóljatok. Van egy nem objektum orientált, saját, nagyon kezdetleges, fapados kis cms-em, egyetlen admin userrel, adatbázissal, pár mappával, admin felülettel. Hogy tudnék ehhez olyan telepítőt készíteni, mint mondjuk a wordpress 5perces telepítője, hogy az adatbázishoz nem hozzáférő felhasználó is tudja -pár adat beírásával, pár kattintással- a remélhetőleg pucér tárhelyére telepíteni. Mi kell ehhez? Hogy kell csinálni? Az a baj, hogy a wordpress vagy az egyéb tartalomkezelők telepítőjének a leírását sem tudom, hogy hol keressem,mert mindenhol csak tutorialok vannak,hogy hogy kell telepíteni,de magáról a háttérfolyamatról semmi. (bár gyanítom,hogy ha megtalálnám, sem sokat értenék belőle, jó lenne, ha valaki részletesen elmagyarázná). Nem kell valami nagy,összetett dologra gondolni, a lényeg, hogy egy szakdolgozat erejéig működjön.

Az eddigi gondolataim alapján van egy zip,amit a tárhelyre ftp-n fel kell tölteni kicsomagolva. Ez tartalmaz mindent. Ebben van egy telepítő fájl (hova kell tenni? mi legyen benne?) ami egyből elindul, ha még nem futott le (már van egy index.php-m, hogy csináljam,hogy előbb induljon el,mint az?) és miután lefutott és megcsinálta a dolgát, törölje le magát. (hogyan?)

Közben: gondolom, az adatok, amiket be kell kérni az elején, azok a következők:
az oldal címe,
az admin neve,
jelszava,

az adatbázis neve,
felhasználója,
jelszava

Milyen adatok kellenek még? Volt szó valami verziószám ellenőrzésről, hogy egyáltalán megengedje telepíteni, ilyet hogy tudok csinálni? Egyáltalán hogy állapítsam meg az innen-onnan összeszedett, iskolában szerzett összevissza tudásom alapján megírt tartalomkezelőmről,hogy mik azok a verziószámok,amik kellenek hozzá? Honnan tudom,hogy milyen verziószámú, milyen összetevők jelenlétében nem működik megfelelően?

Könyvjelző hozzáadása php-be?

Benjamin93 · 2014. Már. 12. (Sze), 13.15
üdv

egy kódra lenne szükségem, amellyel a látogató hozzáadhatja az oldalamat a könyvjelzőkhöz? Van ilyen?
 

március 12

PHP vendégkönyv megjelentíése return-nel

lord · 2014. Már. 11. (K), 23.16
Van egy oldalam, ahol a vendégkönyv menüpontnál az index.php be include-olja a vendegkonyv.php-t, ami úgy néz ki,hogy
[colorer=php]<?php
ha létezik a submit,akkor
leellenőrzi a mezőkből bejövő adatokat,
ha van hiba,azt kiírja,
ha nincs,akkor insert into-val beteszi adatbázisba a nevet,mailcímet,üzenetet és időpontot
?>

<form method="post" action="" enctype="multipart/form-data">
<?php if (isset($kimenet)) print $kimenet; ?>
<p>Név:<br />
<input type="text" id="nev" name="nev" value="<?php if (isset($nev)) print $nev; ?>" required="required" /></p>
<p>E-mail:<br />
<input type="email" id="email" name="email" value="<?php if (isset($email)) print $email; ?>" required="required" /></p>
<p>Üzenet:<br />
<p><textarea id="uzenet" name="uzenet" cols="35" rows="20" value="<?php if (isset($uzenet)) print $uzenet; ?>" required="required"></textarea></p>

PHP vendégkönyv

lord · 2014. Már. 11. (K), 20.25
Sziasztok!

Még nagyon kezdő vagyok a PHP-ban, de azért próbálkozom. Egyszerű vendégkönyvet szeretnék csinálni, ilyet,mint itt, hogy adatbázisból kilistázódik a név-email-hozzászólás-időpont, és az oldal tetején pedig van egy név-email-hozzászólás űrlap. A lényeg, hogy azon az oldalon legyen az űrlap, ahol a találatok kilistázódnak. Külön-külön megvan a 2 php(a hozzászólás lista és a beviteli űrlap), de nem tudom, hogy hozhatnám össze egy fájlba a kettőt,mert ilyet még nem csináltam. Meg lehet ezt oldani csak php-val? Hogy a legegyszerűbb? Nem kell,hogy atombunker biztonságú legyen, csak szeretném megérteni a logikáját. Előre is köszönöm.

Jelenleg a listázó php-m úgy néz ki, hogy van a lekérdezés, az eredményeket összegyűjti egy $output változóba és beteszi html-be, a végén pedig van egy írj a vendégkönyvbe link,ami meghívja a hozzaszolas.php-t.

A hozzaszolas.php megnézi, hogy létezik-e a submit, ha igen,akkor átveszi a php alján lévő html űrlapból az adatokat posttal, berakja változókba, megtisztítja a tag-ektől és minden káros dologtól, ha van valami hiba(pl a név<5 karakter, stb),akkor kiírja, és ha minden oké,akkor insert into-val beírja adatbázisba a megfelelő helyre a dolgokat.

Bocsánat,ha nem szakszerűen fogalmazok, remélem, érthető így is.
 

PHP, MySQL sorok duplázódása

ha0rex · 2014. Már. 11. (K), 17.39
Sziasztok,

Jó pár órája keresem már a dolog miértjét, de nem tudok rájönni, és most egy olyan dolgot tapasztaltam, ami után már semmit nem értek, úgyhogy inkább kérdezek.

Egyelőre bővebben a rendszer működésébe nem mennék bele, lényeg, hogy egy modulárisan felépített rendszer, még nagyon kezdeti stádiumban, úgyhogy tele lehet hibákkal.

Az egyik modul lényege, hogy egy serverről JSON-ben letölti az aktuális valutaárfolyamokat, és azok közül a szükséges valuták (4 darab) összes árfolyamvariációját letárolja, tehát 16 darabot.

Legalábbis 16-ot kellene, de akárhogy bújom, mindig minden sor kétszer kerül be, tehát egy frissítés során 32 új sor keletkezik. Hosszasan kerestem, hogy miért include-olódhat be kétszer a file, amiben egy $_GET['action'] változó értéke alapján dönti el, hogy mit is csináljon, jelen esetben frissítse az árfolyamokat ugyebár.

Arra jutottam, hogy nem include-ol kétszer, elvileg minden úgy fut le, ahogyan kell neki, megnehezíti viszont a dolgomat a PHP output buffering-je, ezt használom ugyanis.

Nem is ragoznám tovább egyelőre, amiért jelenleg nem keresem a hibát, annak az oka az, hogy teljesen véletlenül megpróbáltam ugyanennek az url-nek a forráskódját frissíteni böngészőben, és így nem duplikálódtak a sorok, 16 új sor került be ahogy kell neki.

Felmerül bennem a kérdés, hogy mi a különbség? Server oldalon ugyanaz fut le attól, hogy én a kód forrását nézem, nem?

JS játszhatna esetleg, de nincs az oldalon olyan kód ami újratöltést, ajax kérést futtatna.

Köszönöm előre is az ötleteket, remélem valaki tud rajtam segíteni!
 

Egyéni html segítség

rallyheart · 2014. Már. 11. (K), 09.28
Sziasztok,

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy készül a web oldalunk új responsive változata, és két dologban nagyon el vagyok akadva.

Pontosabban a portál alatt lenne egy link oldalak és egy naptár menüpont, de mivel a táblázat nem ugy működik, ahogyan szeretném...

Jelenleg így nézz ki a régi oldalon:
[url=http://www.rallyheart.hu]

Tudnátok segiteni abban, hogy a responsive oldalon miként tudnám ezt szépen megcsinàlni hogy weben es mobilon is jól nézzen ki?

Köszönöm!
 

Tábla gép álló nézet letiltása

cszlak · 2014. Már. 11. (K), 08.41
Sziasztok

Olyan kérdésem lenne, hogyan lehet letiltani, hogy a weboldalt ne lehessen Táblagépen álló nézetbe nézni, vagyis ne forduljon el, hanem maradjon fekvő nézetbe!