ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 2014 - Fórum téma

március 11

Saját mini cms-hez szeretnék modult, de nem boldogulok.

lillilla · 2014. Már. 11. (K), 00.38
Iskolai feladat keretein belül saját mini cms-t csinálok és jól jönne némi segítség, akár privátban is a nagyobb hatékonyság érdekében.
Hol is kezdjem. Szóval van nekem egy dinamikus weboldalam localhoston és az egyik probléma a sok közül,hogy túl sok mindent akarok $_GET-tel elküldeni.

Az ide mutató adatbázis részlet:
menu tábla:
m_id
m_szulo (egy m_id az almenü szülőjének, ha van)
m_nev (nav-ban megjelenített név)
m_sorrend (nav-ban megjelenített sorrend)
m_cim (adott oldalhoz tartozó h1)
m_tartalom (adott oldalhoz tartozó tartalom)
m_plugin (egy másik php a plugin mappából include-olva)
m_statusz (aktív/passzív =látható/nem látható)

hírek tábla:
hir_id
hir_cim
hir_tartalom
hir_datum
hir_statusz

index.php tartalma:

[colorer=php]
<?php
require("mysql.php");
// Menü összeállítása
$sql = "SELECT m_id, m_nev
FROM menu
WHERE m_s_id = (SELECT s_id FROM statusz WHERE s_nev='aktiv')
ORDER BY m_sorrend ASC";
$eredmeny = mysql_query($sql);

$menu = "<ul>\n";
while ($sor = mysql_fetch_assoc($eredmeny)) {
$menu.= "<li><a href=\"?m_id={$sor['m_id']}\">{$sor['m_nev']}</a></li>";
}
$menu.= "</ul>\n";

// Tartalom összeállítása
$id = (isset($_GET['m_id'])) ? $_GET['m_id'] : 1;
$sql = "SELECT m_cim, m_tartalom, m_plugin
FROM menu
WHERE m_s_id = (SELECT s_id FROM statusz WHERE s_nev='aktiv')
AND m_id = ".$id;
$eredmeny = mysql_query($sql);

if (@mysql_num_rows($eredmeny) == 0) {
$tartalom = "<h1>Hiba!</h1>
<p><em>A keresett oldal nem található.</em></p>

március 10

Banner hirdetésről kimutatás

csoma · 2014. Már. 10. (H), 16.47
Sziasztok!

Azt szeretném tudni, hogy létezik-e a google analytics-nek olyan tool-ja, ami képes mérni, hogy egy külső weblabról banner hirdetésről hányan kattintanak át az oldalamra.

Köszi
 

text box értéke

Bera · 2014. Már. 10. (H), 10.34
Sziasztok!

Van egy formom amiben egy text box van.
<input id="t3" type="text" name="te3"/>
Az szeretném valahogyan megoldani, lehetőleg javascripttel vagy php-val, hogy az oldal újratöltése nélkül letudjak cserélni egy képet a beírt szövegtől függően.

pl: ha beírom a text boxba azt hogy "megoldas" akkor az első számú kép jelenjen meg de ha mást írok be akkor egy másik kép jelenjen meg.

A képek megjelenítését így oldottam meg a radio gomboknál:

<script>
					function hidde8() {
					document.getElementById("hide8").style.visibility = "visible";
					}

					
					function hidded8() {
					document.getElementById("hided8").style.visibility = "visible";
					}
					</script>
ezután egy onclick-el meghívtam a funkciót.
 

március 9

csak www.-vel optimalizálása

Benjamin93 · 2014. Már. 9. (V), 17.22
üdv. érdekelne, hogy tudnám megoldani, hogy www nélkül az oldalam ugymond ne éljen külön életet, hanem csak www-vel, optmalizálás végett ne legyen ebből baj...

jelenlegi .htaccess

# BEGIN Scripteen FREE Image Hosting Script
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /

# general catch-all
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule ^(.*)$ /index.php?page=$1


RewriteCond %{HTTP_HOST} ^weboldalam\.com
RewriteRule ^(.*)$ http://www.weboldalam.com/$1 [R=permanent,L]


</IfModule>
# END

Esetleg még mit szúrjak bele, hogy tökéletes legyen?

köszi
 

keresőbarát url

Benjamin93 · 2014. Már. 9. (V), 13.32
Üdv van egy oldalam, ahol nem működnek a keresőbarát urlok!

/index.php?page=gallery helyett szeretném pl hogy /gallery

.htaccess fájlom

# BEGIN Scripteen FREE Image Hosting Script
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /

# general catch-all
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule ^(.*)$ /index.php?page=$1


RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.weboldalam\.com
RewriteRule ^(.*)$ http://weboldalam.com/$1 [R=permanent,L]





</IfModule>
# END


Mit csinálok rosszul??? Ugyanúgy odarakja azt az idióta index.php?page-t

köszönöm előre is
 

március 8

Leggyorsabb kommunikáció Javascript és asp.net szerveroldal közt

vary88 · 2014. Már. 8. (Szo), 12.11
Sziasztok, a következő problémát szeretném megoldani;

Van egy játéktér, rajta 9 játékos. Mindenki irányítja a saját kis elemét (div) a képernyőn WSAD gombok segítségével. A lényeg az, hogy nekem (mint játékosnak) mindig aktuális képet kell, hogy kapjak a többi játékos aktuális pozíciójáról. Ennek érdekében folyamatosan küldök ajax kéréseket a szervernek (az adatok json-ben mennek át), ami a MemoryCache-ből kiolvassa a játékosok koordinátáit, és visszaküldi a kliensnek válaszként, hogy az befrissíthesse a képernyőn lévő többi játékos margin-left és margin-top -ját.

Az eredmény pedig elég változó. Van amikor nagyon szépen (szinte) élő képet ad a valóságról, van amikor meg tizedmásodpercek is eltelnek.
Nem értem, hogy minek köszönhető ez az ingadozás, és azt se tudom, hogy ezért a kliensoldal a felelős, vagy a szerveroldal. Nagyon minimális adatról van szó, a performancia érdekében csak egyszerű string-et küldök át json-ben, tehát még csak objektumot se kell serializálni a folyamat során.

Van valami tippetek arra, hogy miért ingadozik ennyire? Ez valami protokollbeli jelenség lehet sztem, csak nincsenek ehhez kellő mélységű ismereteim.
 

lap megnyitása lapon bellül

lekszikov · 2014. Már. 8. (Szo), 10.18
Sziasztok nekem egy olyan kérdésem lenne hogy, lenne egy weboldal amiben egy olyan lapot szeretnék megnyitni ami Ip-én keresztül kapcsolódik a gépemhez, de ha a gépem nem érhető el akkor üzenettel jelezné hogy jelenleg nem elérhető.

pl. ha üzemel a gép akkor a fájl bekérése után megjelenik a tartalom mondjuk videó stream de ha a gépem nem üzemel akkor ne hibát írjon ki hanem azt hogy az adás átmenetileg nem üzemel nézz vissza később.

Ezt hogy lehetne meg oldani vagy van e erre valami megoldás?
Segítséget előre is köszönöm.
 

Globális változók és osztályok

Hidvégi Gábor · 2014. Már. 8. (Szo), 10.09
A múltkor volt egy kérdés globális változókkal kapcsolatban, és mivel mindenki egyöntetűen azt állítja, hogy kerüljük a használatukat, utánaolvastam, milyen problémákat okozhatnak (mivel nekem sem volt rájuk nagyon szükségem eddig).

A kérdésre adott válaszban le is írtam a lényeget:
A baj az velük, hogy változók, azaz bárki átírhatja őket, így az őket használó függvények által visszaadott érték is változhat.
Tehát egy globális változót használó függvény visszatérési értéke – ugyanazokkal a paraméterekkel meghívva – az idő folyamán változik, ha a változót átírjuk, ezt angolul úgy hívják, hogy nem reentrant.

Továbbgondolva a dolgot, szöget ütött a fejembe, hogy van egy nagyon hasonló szoftvertervezési megoldás – bár jellegéből adódóan kisebb hatáskörű: az osztályok vagy objektumok belső változói. Ha egy metódus ilyen változót használ, akkor a végeredmény pontosan ugyanaz lesz, mint a fenti esetben, azaz az idő előrehaladtával más és más eredményt ad vissza a változó függvényében.

A kérdésem a következő: ezzel kinek mi a tapasztalata? Ha problémát okoz, hogyan lehet elkerülni?
 

március 6

Front-End és Back-End WorkFlow

SzegediP · 2014. Már. 6. (Cs), 17.29
Üdv,


Egy általános workflow-val kapcsolatban szeretnélek benneteket megkérdezni.Adott a következő szituáció:- Front-end design alapján elkészíti a buildet, de saját struktúrát, view templateket (mustache alapon) használva, és ebből publikál egy olyan html verziót, könyvtár struktúrát, ami a back-end-nek megfelel.

- Back-end (ASP.NET MVC) "szétszedi" a publikált html-t, View-okra, PartialView-okra, és Razor ViewEngine-t használva elkészíti az alkalmazást.

- Idő elteltével jön az igény, hogy valamit módosítani kellene az alkamazáson, Front-end elkészíti a saját megszokott view template-ein a módosításokat, publikál újra verziókezelt mappába.

- Backend verziókezelőt használva leköveti az adott módsításokat a Razor cshtml fileokon, de fileokat egyessével "végigtúrva".Gondolom látszik a fenti példából is, hogy ez így nagy alkalmazásoknál körülményes, és karbantarthatatlan, ha sűrűn változnak az igények (nem mellesleg a hibalehetőség is elég nagy), illetve ha kliens oldali template-elésről van szó (json adatot kötve template-hez), akkor a Front-end-nek ugyanúgy szüksége lehet a mustache view-okra (vagy amit ő preferál)

Gondoltunk arra, hogy ASP.NET alatt másik ViewEngine-t használnánk Nustache (.NET Mustache implementáció) használnánk, de ennek a fejlesztése relatív lassú, illetve nagyon sok mindent nem támogat, amit a Razor igen.

Front-end nem szívesen dolgozna a cshtml fileokon, ASP.NET MVC-s View, PartialView-okon, ASP.NET MVC szerinti mappastruktúrában.

Találkozott valaki hasonló problémával? Ti hogy oldanátok meg, van-e valami, amire mi nem gondoltunk?


Előre is köszi a hozzászólásokat!
 

easyui grid probléma

gtoma · 2014. Már. 6. (Cs), 12.35
Sziasztok!

easyui gridben szeretnék adatokat elhelyezni, de van egy globális esemény kezelőm:

(egyszerűsítve!)

$(document).on('click', function() {
    console.log('trallala');
    // egyéb funkciók
});
Ami történik:
Betöltődik az oldal, lefut a fenti kód, majd később valamikor egy kattintásra létrejön egy grid:
$('#'+this.ID+'grid').datagrid( parameters );
A probléma:
A létrejövő grid-ben egyáltalán nem aktiválódik a fenti esemény kezelőm.
Bárhol máshol igen, de azon belül SEHOL.
Nekem azonban nagyon-nagyon kell az az esemény kezelés.

Lehetséges valahogy lekapcsolni ezt a tiltást?


A valódi esemény kezelő:
$(document).on('click', '[data-ajaxobj]:not([data-ajaxobj=""])', function(){ 
    console.log('opopo');
	var json = $(this).data('ajaxobj');var win = $(this).data('win');        
	if( !$.isPlainObject(json) || typeof json !== 'object' ) {json = jQuery.parseJSON( json.replace(/'/g, '"') );}
        if( win != "" && win != undefined) {
            if( AdminControll.Windows[win] == undefined  ) {AdminControll.addWindow( json ); 
            } else {AdminControll.Windows[win].AjaxObj.Start( json );}
        } else {new AjaxObj().Start( json );}
	return false;
});
Kérlek segítsetek, nagyon nagy meló volna most lecserélni az easyui-t! :(