ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 23, 2014 - Fórum téma

Mit rontok el a lekérdezésben?

lillilla · 2014. Már. 23. (V), 20.32
Van 3 táblám:
MENÜ
m_id
m_nev (menüpont neve)
m_tartalom (ha van plugin,akkor üres)
m_p_id (plugin id)
m_s_id (státusz id)

PLUGINOK
p_id
p_nev (plugin neve,pl képgaléria)
p_file (include-olni való fájl, pl kepgaleria.php)

STATUSZ
s_id
s_nev (aktív vagy passzív)

A célom, hogy egy táblázatba kiírassam a következőket:
m_id
m_nev
m_tartalom
p_nev
s_nev

Eddig jutottam:
  SELECT m_id, m_nev, m_tartalom, s_nev, p_nev
		FROM menu, statusz, pluginok
		WHERE m_s_id=s_id AND m_p_id=p_id
A problémám az,hogy nem írja ki azokat a menüpontokat,ahol az m_p_id mezőben NULL található. Hogy javítsam ki?
 

Saját fejlesztésű weboldal értékesítése

janoo · 2014. Már. 23. (V), 12.35
Helló Mindenki!
Ahhoz hogy megértésétek a dolgot, sajnos le kell írnom a teljes helyzetet:( -bocsi

Lassan 3 éve foglalkozok weboldalak fejlesztésével, ebből 1 évet egy cégnél dolgoztam mint webprogramozó. Onnan már eljöttem, de jelenleg is webfejlesztéssel foglalkozok, csak most egy másik cégnek(bedolgozok). Tehát jócskán van már tapasztalatom a webfejlesztésben.

Viszont van az egészben egy nagy problémám. Végzettségemet tekintve én egy szakmunkás vagyok (érettségi nélkül), és a webprogramozást csak hobbi szinten tanultam meg - nincs róla papírom.

El jött az ideje annak, hogy vissza menjek dolgozni az eredeti szakmámba, de mivel nagyon szeretem a webprogramozást, illetve mivel mindig is egy remek mellékjövedelemnek tartottam (ezért is tanultam meg), nem tudom hogy milyen jogi feltételei vannak, hogy magánvállalkozóként árulhassak weboldalakat?

Igazából a saját weboldalaimat szeretném első sorban tovább fejleszteni, és valahogy jövedelemre szert tenni belőlük, de persze ha már a tudásom megvan hozzá (és úgy is ki van váltva a vállalkozóim), akkor miért ne áruljak saját fejlesztésű weboldalakat. De vajon ahhoz feltétlen szükséges a szakirányú végzettség? Mit ír elő pontosan az állam, hogy "nyithassak" egy webstúdiót?

A másik nagy kérdésem ami dettó ide kapcsolódik:

Első sorban előre lefejlesztett "kompakt" weboldalakat szeretnék árusítani. (sajnos sokszor pórul jártam már az "egyedi" weboldal fejlesztésével, mégpedig úgy, hogy a végére annyit variált a megrendelő, hogy vagy 3x írhattam újra a weboldalt, ami így már szinte veszteséges volt)
Ami ennek az előnye, hogy könnyen feltelepíthetem egy szerverre, az egyben a hátránya is, hogy egyszer eladom, a vevő meg 10 különböző weboldal motorjaként használja, de még az is lehet, lesz olyan pofátlan, hogy még el is adja egyszer-kétszer.

Ti ezt hogy oldanátok/oldottátok meg?? saját szerver?

PHP fájl, mint látszólagos mappa

tóthika · 2014. Már. 23. (V), 00.31
Sziasztok!

Az alaphelyzet a következő:
  • Van egy php fájlom (image), ami formátumjelölés (.php) nélkül van jelen egy ideiglenes szerveren
  • A Szerveren megadtam, hogy az ál-mappa (image) forráskódját futtassa le a php
  • A kimenet a PATH_INFO változótól függ - A Weblabor által írt egyik cikkben mutatták be ezt a technikát: ha jól emlékszem, szép url révén volt az egyik ilyen mód

Néhány nappal ezelőttig még jól működött, de átköltöztettem a documenteket egy másik meghajtóra, és azóta nem működik...
<Files image>  
 SetHandler application/x-httpd-php
</Files>

A php fájlokat is a fentiek szerint "futtatom".
A jelenség: A fájlt, illetve az ál-mappát az Apache mintha nem találná:
A fentivel csak egy "A kapcsolat alaphelyzetbe állt" hiba jön elő.
Hozzáadtam a fentihez próbaként a Deny from All-t, és 403-as hibát adott vissza. Ezáltal a probléma a php-ra vezethető vissza.

Szóval adott a kérdés: Miért nem akarja a PHP futtatni az "image" nevű fájlomat?

Az érdeklődők kedvéért: Az image nevű fájlban egy olyan algoritmus van, amely a PATH_INFO paraméterből visszanyeri a keresendő fájlt!