ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 11, 2014 - Fórum téma

PHP vendégkönyv megjelentíése return-nel

lord · 2014. Már. 11. (K), 23.16
Van egy oldalam, ahol a vendégkönyv menüpontnál az index.php be include-olja a vendegkonyv.php-t, ami úgy néz ki,hogy
[colorer=php]<?php
ha létezik a submit,akkor
leellenőrzi a mezőkből bejövő adatokat,
ha van hiba,azt kiírja,
ha nincs,akkor insert into-val beteszi adatbázisba a nevet,mailcímet,üzenetet és időpontot
?>

<form method="post" action="" enctype="multipart/form-data">
<?php if (isset($kimenet)) print $kimenet; ?>
<p>Név:<br />
<input type="text" id="nev" name="nev" value="<?php if (isset($nev)) print $nev; ?>" required="required" /></p>
<p>E-mail:<br />
<input type="email" id="email" name="email" value="<?php if (isset($email)) print $email; ?>" required="required" /></p>
<p>Üzenet:<br />
<p><textarea id="uzenet" name="uzenet" cols="35" rows="20" value="<?php if (isset($uzenet)) print $uzenet; ?>" required="required"></textarea></p>

PHP vendégkönyv

lord · 2014. Már. 11. (K), 20.25
Sziasztok!

Még nagyon kezdő vagyok a PHP-ban, de azért próbálkozom. Egyszerű vendégkönyvet szeretnék csinálni, ilyet,mint itt, hogy adatbázisból kilistázódik a név-email-hozzászólás-időpont, és az oldal tetején pedig van egy név-email-hozzászólás űrlap. A lényeg, hogy azon az oldalon legyen az űrlap, ahol a találatok kilistázódnak. Külön-külön megvan a 2 php(a hozzászólás lista és a beviteli űrlap), de nem tudom, hogy hozhatnám össze egy fájlba a kettőt,mert ilyet még nem csináltam. Meg lehet ezt oldani csak php-val? Hogy a legegyszerűbb? Nem kell,hogy atombunker biztonságú legyen, csak szeretném megérteni a logikáját. Előre is köszönöm.

Jelenleg a listázó php-m úgy néz ki, hogy van a lekérdezés, az eredményeket összegyűjti egy $output változóba és beteszi html-be, a végén pedig van egy írj a vendégkönyvbe link,ami meghívja a hozzaszolas.php-t.

A hozzaszolas.php megnézi, hogy létezik-e a submit, ha igen,akkor átveszi a php alján lévő html űrlapból az adatokat posttal, berakja változókba, megtisztítja a tag-ektől és minden káros dologtól, ha van valami hiba(pl a név<5 karakter, stb),akkor kiírja, és ha minden oké,akkor insert into-val beírja adatbázisba a megfelelő helyre a dolgokat.

Bocsánat,ha nem szakszerűen fogalmazok, remélem, érthető így is.
 

PHP, MySQL sorok duplázódása

ha0rex · 2014. Már. 11. (K), 17.39
Sziasztok,

Jó pár órája keresem már a dolog miértjét, de nem tudok rájönni, és most egy olyan dolgot tapasztaltam, ami után már semmit nem értek, úgyhogy inkább kérdezek.

Egyelőre bővebben a rendszer működésébe nem mennék bele, lényeg, hogy egy modulárisan felépített rendszer, még nagyon kezdeti stádiumban, úgyhogy tele lehet hibákkal.

Az egyik modul lényege, hogy egy serverről JSON-ben letölti az aktuális valutaárfolyamokat, és azok közül a szükséges valuták (4 darab) összes árfolyamvariációját letárolja, tehát 16 darabot.

Legalábbis 16-ot kellene, de akárhogy bújom, mindig minden sor kétszer kerül be, tehát egy frissítés során 32 új sor keletkezik. Hosszasan kerestem, hogy miért include-olódhat be kétszer a file, amiben egy $_GET['action'] változó értéke alapján dönti el, hogy mit is csináljon, jelen esetben frissítse az árfolyamokat ugyebár.

Arra jutottam, hogy nem include-ol kétszer, elvileg minden úgy fut le, ahogyan kell neki, megnehezíti viszont a dolgomat a PHP output buffering-je, ezt használom ugyanis.

Nem is ragoznám tovább egyelőre, amiért jelenleg nem keresem a hibát, annak az oka az, hogy teljesen véletlenül megpróbáltam ugyanennek az url-nek a forráskódját frissíteni böngészőben, és így nem duplikálódtak a sorok, 16 új sor került be ahogy kell neki.

Felmerül bennem a kérdés, hogy mi a különbség? Server oldalon ugyanaz fut le attól, hogy én a kód forrását nézem, nem?

JS játszhatna esetleg, de nincs az oldalon olyan kód ami újratöltést, ajax kérést futtatna.

Köszönöm előre is az ötleteket, remélem valaki tud rajtam segíteni!
 

Egyéni html segítség

rallyheart · 2014. Már. 11. (K), 09.28
Sziasztok,

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy készül a web oldalunk új responsive változata, és két dologban nagyon el vagyok akadva.

Pontosabban a portál alatt lenne egy link oldalak és egy naptár menüpont, de mivel a táblázat nem ugy működik, ahogyan szeretném...

Jelenleg így nézz ki a régi oldalon:
[url=http://www.rallyheart.hu]

Tudnátok segiteni abban, hogy a responsive oldalon miként tudnám ezt szépen megcsinàlni hogy weben es mobilon is jól nézzen ki?

Köszönöm!
 

Tábla gép álló nézet letiltása

cszlak · 2014. Már. 11. (K), 08.41
Sziasztok

Olyan kérdésem lenne, hogyan lehet letiltani, hogy a weboldalt ne lehessen Táblagépen álló nézetbe nézni, vagyis ne forduljon el, hanem maradjon fekvő nézetbe!
 

Saját mini cms-hez szeretnék modult, de nem boldogulok.

lillilla · 2014. Már. 11. (K), 00.38
Iskolai feladat keretein belül saját mini cms-t csinálok és jól jönne némi segítség, akár privátban is a nagyobb hatékonyság érdekében.
Hol is kezdjem. Szóval van nekem egy dinamikus weboldalam localhoston és az egyik probléma a sok közül,hogy túl sok mindent akarok $_GET-tel elküldeni.

Az ide mutató adatbázis részlet:
menu tábla:
m_id
m_szulo (egy m_id az almenü szülőjének, ha van)
m_nev (nav-ban megjelenített név)
m_sorrend (nav-ban megjelenített sorrend)
m_cim (adott oldalhoz tartozó h1)
m_tartalom (adott oldalhoz tartozó tartalom)
m_plugin (egy másik php a plugin mappából include-olva)
m_statusz (aktív/passzív =látható/nem látható)

hírek tábla:
hir_id
hir_cim
hir_tartalom
hir_datum
hir_statusz

index.php tartalma:

[colorer=php]
<?php
require("mysql.php");
// Menü összeállítása
$sql = "SELECT m_id, m_nev
FROM menu
WHERE m_s_id = (SELECT s_id FROM statusz WHERE s_nev='aktiv')
ORDER BY m_sorrend ASC";
$eredmeny = mysql_query($sql);

$menu = "<ul>\n";
while ($sor = mysql_fetch_assoc($eredmeny)) {
$menu.= "<li><a href=\"?m_id={$sor['m_id']}\">{$sor['m_nev']}</a></li>";
}
$menu.= "</ul>\n";

// Tartalom összeállítása
$id = (isset($_GET['m_id'])) ? $_GET['m_id'] : 1;
$sql = "SELECT m_cim, m_tartalom, m_plugin
FROM menu
WHERE m_s_id = (SELECT s_id FROM statusz WHERE s_nev='aktiv')
AND m_id = ".$id;
$eredmeny = mysql_query($sql);

if (@mysql_num_rows($eredmeny) == 0) {
$tartalom = "<h1>Hiba!</h1>
<p><em>A keresett oldal nem található.</em></p>