ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 2013 - Fórum téma

február 4

mod_rewrite /page:1

Tanul0 · 2013. Feb. 4. (H), 16.49
Üdv!

Egy olyan problémába ütköztem, hogy erre az url-re: http://example.com/page:2 a következő hibaüzenetet kapom:

(20024)The given path is misformatted or contained invalid characters: Cannot map GET /page:2 HTTP/1.1 to file
Ugyanakkor erre az url-re tökéletesen működik: http://example.com/something/page:2

.htaccess :

# set the default language
DefaultLanguage hu-HU

# set the default character set
AddDefaultCharset UTF-8

Options +FollowSymLinks 
Options -Indexes
RewriteEngine on 
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.example.com [NC] 
RewriteRule ^(.*)$ http://example.com/$1 [L,R=301]

<IfModule mod_rewrite.c>  
	AddOutputFilterByType DEFLATE text/css application/x-javascript image/jpg image/jpeg image/gif image/png

	RewriteEngine on   
	RewriteBase /
	RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f   
	RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d 
	RewriteRule ^(.*) index.php?$1 [QSA]   
</IfModule>

# enable MD5 digests via ContentDigest
ContentDigest On

<IfModule mod_deflate.c>
AddOutputFilterByType DEFLATE text/text text/html text/plain text/xml text/css application/x-javascript application/javascript image/jpg image/jpeg image/gif image/png
</IfModule>
Nem vagyok egy nagy RewriteRule író, ezért kérném a segítségeteket, hogy milyen szabállyal lehetne ezt a hibát kiküszöbölni.

Előre is köszi!
 

február 3

Akadó weboldal

drext0r · 2013. Feb. 3. (V), 19.09
Készítettem egy oldalt amit holnap szeretnék elindítani már csak pár dolgot kell rajta megcsinálnom azt mehet viszont zavar egy dolog, hogy amikor betöltöm a galéria menüt és letölti a képeket ezen az oldalon mintha lefagyna vagy beakadna vagy nem tudom szóval az lenne a kérdésem, hogy ez másnál is így van vagy csak nálam és ha igen akkor ez mitől lehet ?

weboldal: ingekko.com
 

Shockwave flash 9 és Java 6

Kérésre törölve 18. · 2013. Feb. 3. (V), 14.08
Üdv!

Miért van a Firefoxban Shockwave flash 9-es telepítve, meg Java 6-os, amikor már rég telepítettem a frissebbeket is, mint Flash 11 és Java 7. Közben persze jelez, hogy ezeket frissíteni kéne, de nem lehet, mert hiába frissítem (azaz van fent az új), a régi ott marad és törölni sem lehet, Windowsból sem, mivel ott csak a legújabb látszik a telepített programok között.

Kellenek a régiek is, vagy sem? Mást csinál a Flash 9, mint a 11, vagy a Java 6, mint a 7?

És ha nem, hogy tudom eltüntetni?
 

február 2

Sok, rövid lejáratú cookie

EdgarPE · 2013. Feb. 2. (Szo), 20.06
Nem találtam jobb helyet ennek a kérdésnek.

Mennyire gond szerintetetek ha sok, rövid lejáratú cookie-t állítok be a felhasználónak? Sok alatt max. 50-et értek, rövid lejárat alatt pedig 48 órát.

Egy ajánlórendszert készítek, és tudni akarom, hogy melyik cikkeket olvasta már a felhasználó, és melyeket nem. Ezért arra gondoltam, hogy minden olvasott cikkhez kiküldök egy cookie-t aminek a neve már tartalmazza a cikk azonosítót (olvasta_1234), lejárata pedig a cikk születése utáni 48 óra. Régi cikket nem ajánl a rendszer. Napi 25 cikknél biztosan soha nincs több. Mit gondoltok erről, 50 cookie még vállalható?
 

Hogy lehet törölni

Pallosi Péter · 2013. Feb. 2. (Szo), 16.20
Szeretném magam törölni az oldalról ezt hol vagy hogy tehetem meg?
 

login with facebook

Radon · 2013. Feb. 2. (Szo), 13.06
Sziasztok!
Azt szeretném, hogy a weboldalamra a facebook loginnal lehessen belépni, és végig ez azonosítsa a felhasználót. A facebook szerint ezt könnyű megcsinálni, de én elakadtam.
Ez alapján kell:
https://developers.facebook.com/docs/howtos/login/getting-started/
Ami eddig megvan:
- Facebook App Dashboard-ra regeltem,
- kész az új facebook app-om,
-a githubrol letöltöttem a php fileokat, felmásoltam a saját tárhelyemre.
-átírtam az ipt és a kódot, ahol kellett.
- ezt bemásoltam az index.phpbe:
require_once("facebook.php");

  $config = array();
  $config[‘appId’] = 'YOUR_APP_ID';
  $config[‘secret’] = 'YOUR_APP_SECRET';
  $config[‘fileUpload’] = false; // optional

  $facebook = new Facebook($config);
És innentől nem értem.
Azt irja, hogy a Facebook SDK for Javascript-et kell összekapcsolnom az SDK for PHP-vel innen:
https://developers.facebook.com/docs/howtos/login/getting-started/
Ez meg is van, a scriptet bemásoltam a kezdő htmlbe a body után stb, de ezt már nem tudom hova másoljam:
FB.getLoginStatus(function(response) {
  if (response.status === 'connected') {
    // connected
  } else if (response.status === 'not_authorized') {
    // not_authorized
  } else {
    // not_logged_in
  }
 });
Htmlben csak text, phpben meg hibát ír ki:
Parse error: syntax error, unexpected T_FUNCTION, expecting ')' in /home/recordbo/public_html/index.php on line 61

és amúgy is, ha megvan a $facebook változóm, azzal mit kezdjek?
Semmi sem látszik amúgy az odalamon.
 

február 1

Saját cms rendszer

Pallosi Péter · 2013. Feb. 1. (P), 15.42
Üdvözletem!
Eléggé rég írtam ide, sokat kellett tanulni,de sikeres vizsgaidőszakon vagyok túl szerencsére.
És van egy kis szabadidőm és nekiszeretnék állni egy cms rendszer elkészítéshez.
Tudnátok valami tippet adni mivel lehetne egyedivé tenni a cms rendszert, elmúlt hetekben sokat nézegettem az ingyenes rendszereket és láttam egyszerű strukturális és oop-vel íródottat, mivel célszerű elkészíteni?
Php-n belül nem vagyok nagyon jártas a védelem részben,de ezt CGI-n keresztül megoldom.
python

Design mennyire legyen bonyolult vagy csak egy egyszerű css3&html5 kombináció?
 

Dátum-idő típusok

Pepita · 2013. Feb. 1. (P), 13.04
Sziasztok!

Többször merítettem már ötletet népszerű CMS adatbázisából (főleg Drupal), viszont csak most figyeltem fel arra, hogy nemigen látok bennük timestamp, datetime, stb. mezőket. Mi ennek az oka?
  • Előfordul tárhelyszolgáltatóknál, hogy a MySql szerver "órája másképp jár", mint a PHP? (...timezone_set, másik szerver, egyéb ok)
  • Nem lehet beállítani MySql kapcsolathoz időkezelést? (Én nem tudok rá módot.)
  • Valami egész más oka(i) van?

Kérlek, tegyetek egy kis "világosságot homályomba", ez a folt nem hagy nyugodni!

Köszi, Pepita.
 

Zoom

Zoom · 2013. Feb. 1. (P), 11.15
Szeretnék az általam szerkesztett honlapra egy olyan funkciót bevezetni, aminek a segítségével rá lehet közelíteni nagy méretű képek kis részleteire is. Valami olyat, mint a térkép-oldalakon van. Vagy mint a zoom.it
Tudnátok segíteni?
Előre is köszönöm
Üdv