ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 5, 2013 - Fórum téma

oldal tartalmának megjelenítése

Blackfriar · 2013. Feb. 5. (K), 20.42
Sziasztok !
Az lenne a kérdésem, hogyan oldható meg, hogy egy adott oldal betöltése után az oldal tartalmának pl. a középső része kerüljön megjelenítésre az oldal tetején ?
Ilyen esetben is használható a

<a id="akarmi"></a> <a href="#akarmi">katt</a>

megoldáshoz hasonló valami ?
 

mongodb - objectId

Kubi · 2013. Feb. 5. (K), 12.24
Sziasztok!

Mongodb-vel, azon belül is az objectId-vel kapcsolatban lenne kérdésem, valakitől aki mélyebben ismeri már a phps mongot.

A manual azt írja hogy "most likely unique", nos nekem "must unique" kellene, ezért utánna néztem, hogy mi a helyzet, de nem egészen tiszta.

Itt egész jól leírják milyen esetben lehet azonos id egy collection-ön belül, ebből az ott 2-esnek jelölt verzió aggaszt engem.

Ez az eshetőség az, ha a counter nem valódi counter, hanem egy random szám 1 és 16 milcsi között, ez driver függő, ha a driver úgy van meg írva counter, ha nem random.

Mindezek után a kérdés:

A php driver-ben ez a counter, counter vagy random szám? Sajnos nem találok rá sehol sem meg győző információt, hogy a forrás kódot átbogarásszam esélytelen. Ti tudtok erről valami információt?
 

URL -be beírás

fejere · 2013. Feb. 5. (K), 09.12
<ul id="nav">
   <li><a href="0">-Összes-</a></li>
   <li><a href="1">példa</a></li>
...
jquery
$('ul#nav li a').click(function(){
		var page =$(this).attr('href');
		
		$('#content').load('content/betol.php?page='+page);
		return false;
	});
Most kezdtem a jquerit használni az egész oldalt erre, vagy ilyen kódra építettem.
Van egy menü <a> tagben pedig azonosító számok vannak amiket gettel elküldök egy másik oldalnak. A tartalom megváltozik de nem töltődik újra az oldal és az URL is ugyan az marad.

Én azt szeretném hogy be íródjon az URL-be a cím így pl: az 1,2 menüre kattintva:
URl:
content/betol.php?page=1,2
És továbbra se töltődjön újra az oldal.
 

ÁSZF

mahoo · 2013. Feb. 5. (K), 06.58
Sziasztok, tudom, hogy nem sok ügyvéd jelölt olvassa ezt a fórumot, de talán tudtok adni némi táppontot...

Szóval adott egy oldal, amin regisztráció és fizetés után (20.000/év) kap az ember egy számlát és egy iframe-es kódot ami beágyazható bárhova (ahol lehetséges persze) és őrül neki. Ezt egy kis program fogja kiszolgálni egyébként.

Azt szeretném megtudni, hogy ebben azt esetben elég egy ÁSZF-t íratni az ügyvéddel, vagy egyéb más feladatra is fel kell kérni az ügyvédet, hogy elindulhasson szabályosan az oldal.

Van valakinek ebbe tapasztalata? Esetleg egy nem aranyrögökért dolgozó ügyvédet tudnátok ajánlani?

Előre is köszönöm!
 

url.php?id=1

Aurel · 2013. Feb. 5. (K), 00.26
Sziasztok

Igen kezdő vagyok, s össze kellene raknom egy oldalt.
Mysql generátorral sikerült is a nagyobb részeket, viszont olyan gondom van hogy pl:

hibajegy.php

kilistázza hogy mi lett beküldve.
Ha az egyik megtekintés képre kattintanék, akkor hivatkozásban ( popup ) Csak ahhoz az ID-hez tartozó adatok jönnének be.

hibajegy.php?id=1
beküldte: XXY
Leírás Demo oldal nem jön be
stb stb stb

Hogy tudnám ezt megoldani? :D Remélem elsőre érthetően leírtam :)))

Előre is köszi
Aurél