ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 1, 2013 - Fórum téma

Saját cms rendszer

Pallosi Péter · 2013. Feb. 1. (P), 15.42
Üdvözletem!
Eléggé rég írtam ide, sokat kellett tanulni,de sikeres vizsgaidőszakon vagyok túl szerencsére.
És van egy kis szabadidőm és nekiszeretnék állni egy cms rendszer elkészítéshez.
Tudnátok valami tippet adni mivel lehetne egyedivé tenni a cms rendszert, elmúlt hetekben sokat nézegettem az ingyenes rendszereket és láttam egyszerű strukturális és oop-vel íródottat, mivel célszerű elkészíteni?
Php-n belül nem vagyok nagyon jártas a védelem részben,de ezt CGI-n keresztül megoldom.
python

Design mennyire legyen bonyolult vagy csak egy egyszerű css3&html5 kombináció?
 

Dátum-idő típusok

Pepita · 2013. Feb. 1. (P), 13.04
Sziasztok!

Többször merítettem már ötletet népszerű CMS adatbázisából (főleg Drupal), viszont csak most figyeltem fel arra, hogy nemigen látok bennük timestamp, datetime, stb. mezőket. Mi ennek az oka?
  • Előfordul tárhelyszolgáltatóknál, hogy a MySql szerver "órája másképp jár", mint a PHP? (...timezone_set, másik szerver, egyéb ok)
  • Nem lehet beállítani MySql kapcsolathoz időkezelést? (Én nem tudok rá módot.)
  • Valami egész más oka(i) van?

Kérlek, tegyetek egy kis "világosságot homályomba", ez a folt nem hagy nyugodni!

Köszi, Pepita.
 

Zoom

Zoom · 2013. Feb. 1. (P), 11.15
Szeretnék az általam szerkesztett honlapra egy olyan funkciót bevezetni, aminek a segítségével rá lehet közelíteni nagy méretű képek kis részleteire is. Valami olyat, mint a térkép-oldalakon van. Vagy mint a zoom.it
Tudnátok segíteni?
Előre is köszönöm
Üdv