ugrás a tartalomhoz

Archívum - Dec 2013 - Fórum téma

december 8

Google Analytics követőkód külön js-ben

mz82 · 2013. Dec. 8. (V), 20.42
Szeretem elkerülni, hogy a html forráskódba javascript kód kerüljön. Tudom, hogy vannak hátrányai a külső js állományok használatának, de számomra mégis elegánsabb és fejlesztés szempontjából is átláthatóbb ha minden nyelv (html, css, javascript, php) elkülönült állományokban van kezelve.

Ebből kifolyólag az Analytics követőkódot én mindig hozzácsapom valamelyik .js állományomhoz, de olyan is előfordul, hogy készítek neki önálló js-t.
Valaki magyarázza már meg nekem, hogy mi a gyakorlati haszna, hogy a legtöbb weboldal Google Analytics kódot mindenáron a html forráskódba tuszkolja!

Főleg akkor nem értem, ha egyébként az oldal 8-10 külső js fájllal dolgozik.

Teljesítmény szempontjából nem rosszabb, ha a követőkódot minden egyes aloldal statikusan tartalmazza?

Én úgy tudom, hogy a keresőmotorok sem örülnek neki, ha a kód mennyisége túl magas tartalomhoz képest.

A kérdést úgy is feltehetném, hogy miért használjunk inline javascriptet, ha nem muszáj?
 

Üres string mező importálása MySQL-ben

toldigabor · 2013. Dec. 8. (V), 09.14
Van egy mezőm csv-ben, aminek nem kell feltétlenül kitöltöttnek lennie. A phpMyAdmin nem igazán akarja bevenni. Hogyan tudok neki üres sztring értéket adni csv-ben?
 

htaccess 301-es átirányítás index.html domain névre

harmaty · 2013. Dec. 8. (V), 01.54
Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni tőletek, mert a sok átolvasott angol nyelvű anyag után sem megy az átirányítás. Szeretném ha az index.html át lenne irányítva a domainra.

Linux szerverre töltöm fel a domain.htaccess fájlt melyben ez áll:

Options + FollowSymLinks
RewriteCond% {THE_REQUEST} ^. * / Index.html
RewriteRule ^ (. *) Index.html $ http://www.villanyszerelesazonnal.hu/ $ 1 [R = 301, L]

Mi lehet a gond?
 

december 7

Egy tárhelyszolgáltató vagy több partner, ha 5-10+ projectet futtatsz?

Max Logan · 2013. Dec. 7. (Szo), 16.31
Az utóbbi időben gondolkodom, hogy középtávon mi lenne a jó megoldás számomra tárhely kérdésben, figyelembe véve azt, hogy több, stratégiailag fontos projectet üzemeltetnék.

Nem gondolkodom VPS-ben, vagy saját szerverben, az majd a jövő zenéje, ha valóban lesz értelme (de addigra erre lesz külön részlegem). Alapvetően shared-hostingról van szó.

Két utat látok magam előtt. Keresek egy olyan szolgáltatót, akit elég erősnek és biztosnak érzek ahhoz, hogy merjek a szolgáltatásukra támaszkodni, és minden project és domain náluk van. A másik megoldás pedig az, hogy keresek 2-3, esetleg 4 szolgáltatót és a szolgáltatásokat szétosztom ezek között.

Előbbi esetben ha gond van, akkor valószínűleg minden szolgáltatás megáll, ami nem éppen jó. Utóbbi esetben növekszik az adminisztráció több szempontból is, azonban ha az egyik szolgáltatónál gond van, akkor csak egy-egy site dől ki.

Te melyik utat választanád, ha shared-hostingban gondolkodnál, és 10-20 projectet akarnál üzemeltetni 2-4 éven belül? Esetleg más megközelítés? Vagy te hogyan csinálod, ha hasonló helyzetben vagy?
 

Egyszerű szöveges captcha keresés

KardiWeb · 2013. Dec. 7. (Szo), 13.08
Üdvözlet!

Fel merült az igény, hogy egy egyszerű szöveges captcha-t kellene megoldanom.
A lényege az, hogy adott pl.: a "Mi Magyarország fővárosa?" kérdés és erre kellene input-ban válaszolni. Sajna nem találtam erre alternatívát. Elég lenne egy javascriptes megoldás is de jó a php is.

Remélem érthetően írtam le mit szeretnék.

Köszönettel és üdvözlettel,
Laszlo
 

Adott sor adataival való munkálatok

Erni19 · 2013. Dec. 7. (Szo), 12.02
Udv!

Az adatbazis.php-ben van egy lista a konyvekrol és minden egyes konyv mellett egy gomb "visszahozás". Hogy lehetne kivitelezni azt, hogy az adatbazis.php-ban a gombra kattintva az abban a sorban levo értékeket berakja a kolcsonzes táblába?

A lenti kóddal annyi a gondom, hogy hibát ír ki erre a részre '$sor['cim']' ...). Valahogy úgy kéne megoldani, hogy jegyezze meg az adatbázis.php-ben a sorban tárolt értékeket mikozben átirányítódik a visszahozas.php-ra.

visszahozas.php

$parancs = ("SELECT * adatbazis") or die(mysql_error());
										
$eredmeny=mysql_query( $parancs, $kapcsolat ) or die (mysql_error()); 
mysql_query("DELETE FROM `munka`.`hozzaadas` WHERE `hozzaadas`.`iro` = '' AND `hozzaadas`.`cim` = '' AND `hozzaadas`.`kategoria` = '' AND `hozzaadas`.`polc` = 0 AND `hozzaadas`.`regal` = 0 AND `hozzaadas`.`tulaj` = ''");

while (@$sor = mysql_fetch_array( $eredmeny ) );

mysql_query("INSERT INTO kolcsonzes SET cim = '$sor['cim']', 
					iro= '$sor['iro']', 
					tulaj= '$sor['tulaj']', 
					kategoria = '$sor['kategoria']', 
					polc= '$sor['polc']',
					kolcsonozheto= '$sor['regal']',
					regal= '$sor['kolcsonozheto']'") or die(mysql_error());

header('Location: adatbazis.php');
Koszi szépen elore is
 

Adatátvitel egyik .php-ból a másikba

Erni19 · 2013. Dec. 7. (Szo), 11.26
Udv!

Szeretnék két .php fájl kozott kapcsolatot létrehozni úgy, hogy

- van egy adatbázis.php konyvekrol, minden egyes konyv mellett van egy kolcsonzés gomb
- ha lenyomom a kolcsonzés gombot, akkor abban a sorban tárolt értékeket szeretném átvinni a kolcsonzés.php oldalra, ahol a text mezobe automatikusan berakja az egyes adatokat

Koszi szépen elore is
 

december 6

Ajax PHP tömb

aky22 · 2013. Dec. 6. (P), 14.23
Hello!

A következő problémával fordulok felétek. Adott egy ajax kérés. Ebben egy változót adok át a php programnak, amit beállít a
$_SESSION['model_id']
következő elemének az értékére. Ez egy 2 dimenziós tömb. A lényeg annyi, hogy akár hogy trükközöm, az előzőleg beállított elemek elvesznek. Ez mitől lehet és hogy lehet kiküszöbölni? Köszi előre is.
 

december 6

Blogmarkok, Munka és állás

Pepita · 2013. Dec. 5. (Cs), 22.20
A blogmarkok rövid leírással rendelkező felhívások máshol megjelent tartalmakra. A címüknek a hivatkozott oldal nyelvén kell íródniuk, bár nem kell feltétlenül a hivatkozott oldalon használt címet alkalmazni. A leírásuk mindenképpen magyar nyelvű, lehetőleg objektív megjegyzés; olyan hosszúságú, hogy az egy tooltip területén teljes egészében megjeleníthető legyen. A beküldő saját véleményét a blogmark megjelenése után hozzászólásként kifejtheti, és így eszmecserét kezdeményezhet. A blogmarkok lehetőleg, bár nem feltétlenül aktuális tartalmakra mutatnak.

Adatbázis-kezelő nagy mennyiségű (statisztikai adat) tárolásához

webproghu · 2013. Dec. 5. (Cs), 15.59
Sziasztok!

Adatbázis-kezelő rendszert keresek nagy mennyiségű statisztikai adat tárolásához, hátha tud valaki ajánlani valamit, van tapasztalata a témában.

Összeszedtem pár pontban a követelményeket:
- alkalmas nagy mennyiségű adat tárolására, illetve nagy mennyiségű adat esetén is megbízhatóan működik
- gyors írás
- olvasás sebessége nem annyira fontos, de lehetőleg ne legyen túl lassú
- memóriában lehetőleg ne tárolja az adatokat, csak diszken
- lehetőleg jól skálázható
- lehetőleg létezzen hozzá natív PHP extension

Előre is köszönök minden tippet, segítséget!