ugrás a tartalomhoz

Archívum - Dec 24, 2013 - Fórum téma

PHP - Copy on write

inf · 2013. Dec. 24. (K), 17.09
Pepita hozzászólása
Blaze, elnézést kérek, de én akkor sem értek egyet a copy-on-write-al, és itt nem kívánom tovább vitatni, lévén - ismét jelzem - js a témakör.
 

preg_match + sortörés

vikgfk · 2013. Dec. 24. (K), 15.13
Sziasztok

A problémám a következő hogy egy <textarea> beviteli mezőt preg_match-el ellenőrzőm.
Ami ugyebár tökéletesen is működőid de pluszba hozzá kellene tennem a sortörés (enter) engedélyezését is.
De ezt úgy hogy ne befolyásolja a karakter szám megadását.
A preg_match-em így néz ki
$hirdetes_tartalom='/^[a-zA-Z0-9áéíóöőúüűÁÉÍÓÖŐÚÜŰ.\s\/-]{0,500}$/s';

Valakinek van rá ötlete arra hogy miképpen tudnám hozzáfűzni hogy lehessen sortörés a leírásban?
Meg ami érdekelne hogy egyáltalán mi a sortörés jele?
 

Boldog Karácsonyt, WL!

Pepita · 2013. Dec. 24. (K), 01.24
Sziasztok!

(Először is bocsi, de nekem még mindig nagybetű a Karácsony, és az is marad.)

Köszönöm, hogy van a WL;
köszönöm minden moderátornak, hogy odafigyel, miket firkálok (és javít, ha eldurran az agyam :));
köszönöm jelenleg egyedül Ádámnak, hogy ha netán "összecsapok valami zagyvaságot", akkor minden erejét bevetve próbál belőle cikket faragni;
köszönök minden választ, amit eddigi kérdéseimre kaptam;
köszönök minden kérdést, amire válaszolni tudtam;
köszönöm az érdekes és hasznos, magyar cikkeket;
köszönöm a többi hasznos tartalmat;
köszönöm az összes itt kialakult konstruktív vitát, de még valahol a destruktívakat is;
köszönök minden egyebet, amit itt most elfelejtettem felsorolni.

Ha már Karácsony jön, akkor kérek is, de most nem a Jézuskától:
  • Több olyan jogú szerkesztőt, aki cikket, blogmarkot, stb-t bírálhat el, ez ne egyedül Ádám legyen;
  • Ezáltal sokkal gyorsabb és jobb "cikkátfutást" (így nekem is több kedvem lenne írni);
  • Valami tényleg jó alternatívát a cikkszerkesztéshez (HTML/CSS lista minimum);
  • Kikapcsolható Twitter-t;
  • Rendes (kis kijelzőn is jól megjelenő) mobil design-t;
  • Több gombot a hozzászólások szerkesztéséhez (inline-kód, felsorolások, kb. minden, ami a lehetőségek közt van);
  • Colorer-nél egy select-ből választhassak nyelvet, ne begépelni kelljen egy promt-ba;
  • És ami még majd eszembe jut, nem csak Karácsonykor... :)


Mivel nekem a WL a közösségi oldal, nem csak szakmai (nem mondom, hogy mást meg se nézek, de majdnem) és valahogy nagyon bírom is, így tiszta szívvel mondhatom:

Boldog Karácsonyt kívánok minden WL-Olvasónak!

Szeretettel:
Pepita.