ugrás a tartalomhoz

Archívum - Dec 2013 - Fórum téma

december 24

preg_match + sortörés

vikgfk · 2013. Dec. 24. (K), 15.13
Sziasztok

A problémám a következő hogy egy <textarea> beviteli mezőt preg_match-el ellenőrzőm.
Ami ugyebár tökéletesen is működőid de pluszba hozzá kellene tennem a sortörés (enter) engedélyezését is.
De ezt úgy hogy ne befolyásolja a karakter szám megadását.
A preg_match-em így néz ki
$hirdetes_tartalom='/^[a-zA-Z0-9áéíóöőúüűÁÉÍÓÖŐÚÜŰ.\s\/-]{0,500}$/s';

Valakinek van rá ötlete arra hogy miképpen tudnám hozzáfűzni hogy lehessen sortörés a leírásban?
Meg ami érdekelne hogy egyáltalán mi a sortörés jele?
 

Boldog Karácsonyt, WL!

Pepita · 2013. Dec. 24. (K), 01.24
Sziasztok!

(Először is bocsi, de nekem még mindig nagybetű a Karácsony, és az is marad.)

Köszönöm, hogy van a WL;
köszönöm minden moderátornak, hogy odafigyel, miket firkálok (és javít, ha eldurran az agyam :));
köszönöm jelenleg egyedül Ádámnak, hogy ha netán "összecsapok valami zagyvaságot", akkor minden erejét bevetve próbál belőle cikket faragni;
köszönök minden választ, amit eddigi kérdéseimre kaptam;
köszönök minden kérdést, amire válaszolni tudtam;
köszönöm az érdekes és hasznos, magyar cikkeket;
köszönöm a többi hasznos tartalmat;
köszönöm az összes itt kialakult konstruktív vitát, de még valahol a destruktívakat is;
köszönök minden egyebet, amit itt most elfelejtettem felsorolni.

Ha már Karácsony jön, akkor kérek is, de most nem a Jézuskától:
  • Több olyan jogú szerkesztőt, aki cikket, blogmarkot, stb-t bírálhat el, ez ne egyedül Ádám legyen;
  • Ezáltal sokkal gyorsabb és jobb "cikkátfutást" (így nekem is több kedvem lenne írni);
  • Valami tényleg jó alternatívát a cikkszerkesztéshez (HTML/CSS lista minimum);
  • Kikapcsolható Twitter-t;
  • Rendes (kis kijelzőn is jól megjelenő) mobil design-t;
  • Több gombot a hozzászólások szerkesztéséhez (inline-kód, felsorolások, kb. minden, ami a lehetőségek közt van);
  • Colorer-nél egy select-ből választhassak nyelvet, ne begépelni kelljen egy promt-ba;
  • És ami még majd eszembe jut, nem csak Karácsonykor... :)


Mivel nekem a WL a közösségi oldal, nem csak szakmai (nem mondom, hogy mást meg se nézek, de majdnem) és valahogy nagyon bírom is, így tiszta szívvel mondhatom:

Boldog Karácsonyt kívánok minden WL-Olvasónak!

Szeretettel:
Pepita.
 

december 23

Ér ez bármit is?

Chriksz · 2013. Dec. 23. (H), 16.51
Üdvözletem!
Van egy honlapom, ami pénz és idő hiányában hosszú távra jegelve lett. A jelenlegi állapota sajnos félkész, ha nem muszáj, egyelőre nem is szeretném továbbfejleszteni. A véleményeteket szeretném kérni, hogy szerintetek, pályakezdőként, jelenlegi állapotában használható-e, mint érdemleges referencia.

A honlap címe: addonline.hu

szerk.: Egy messze nem tökéletes darabka a forrásból:
https://github.com/Chriksz/CI_user_handler/
Segítségeteket előre is köszönöm!
 

unlink() - Permission denied.

mauladam · 2013. Dec. 23. (H), 01.00
Sziasztok!

Nem biztos, hogy jó helyre nyitottam a témát..

A problémám a következő:

localhoston fejlesztgetek egy weboldalt, de mikor törölni szeretnék egy fájlt
unlink($file);
A következő hibaüzenet fogad: Permission denied.

Már több módon is próbálkoztam, sehogy sem sikerült.
OS: Ubuntu
 

december 22

Ezt hogy lehet megcsinálni css-ben? háttér...

ejatek · 2013. Dec. 22. (V), 21.33
Előre is bocsi a fogalmazásért, de elég kezdő vagyok még weblapkészítésben csak 1hete tanulom hobbi szinten. Szeretnék egy weblapot csinálni, de nem találok megfelelő sablont, így magam írok mindent. Azt szeretném, hogy berakok egy képet háttérnek (idáig megy) és hogy a háttér azokon a területeken is látszódjon ahol a tartalom van pl az írás. Mivel a kép belezavarna az olvasásba szeretném, hogy azokon a területeken áttetszőbb legyen a háttér. Láttam már ilyet máshol is. Mondjuk legyen a div-nél fehérített, de látszódjon mi van a képen. Ezt hogy lehetne megoldani css-ben?
 

Parse error: syntax error, unexpected '"'

mauladam · 2013. Dec. 22. (V), 19.02
Sziasztok!

Sajnos már mindent átnéztem, de nem tudok rájönni a hiba okára.
Hiba: Parse error: syntax error, unexpected '"'

Kód:

$file = $folder_pages.$folder_titles.$epage."_titles.php";
unlink($file);
fopen($file, "w");
fwrite($file, "<?php\n\n");
$sql = "SELECT * FROM ".$mysql_table_pages." WHERE id = '".$epage."'";
$query = mysql_query($sql);
if(mysql_num_rows($query) == 1){
        unlink($file);
	$lang_prefix = explode(",", $row["available_languages"]);
	fwrite($file, "<?php\n\n");
	fwrite($file, "$$titles = array();\n");
	for($i = 0; $i<count($lang_prefix); $i++){
	        fwrite($file, "$$titles[".$lang_prefix[$i]."] = '".$_POST["title_".$lang_prefix[$i]]."';\n");
	}
        fwrite($file, "\n\n?>");
	fclose($file);
}

$folder_pages = "pages/";
$folder_titles = "titles/";
$epage = 5 /* Nem mindig 5 | Ez egy id ami sessionben utazott át az előző oldalról. */
/* Az available
_languages nevü mező ilyenekt tárol pl.: hu,eng */
A sor amire az errort írja:
fwrite($file, "$$titles[".$lang_prefix[$i]."] = '".$_POST["title_".$lang_prefix[$i]]."';\n");
Köszönöm a segítséget!
 

Parse error: syntax error, unexpected '"'

mauladam · 2013. Dec. 22. (V), 19.02
Sziasztok!

Sajnos már mindent átnéztem, de nem tudok rájönni a hiba okára.
Hiba: Parse error: syntax error, unexpected '"'

Kód:

$file = $folder_pages.$folder_titles.$epage."_titles.php";
unlink($file);
fopen($file, "w");
fwrite($file, "<?php\n\n");
$sql = "SELECT * FROM ".$mysql_table_pages." WHERE id = '".$epage."'";
$query = mysql_query($sql);
if(mysql_num_rows($query) == 1){
        unlink($file);
	$lang_prefix = explode(",", $row["available_languages"]);
	fwrite($file, "<?php\n\n");
	fwrite($file, "$$titles = array();\n");
	for($i = 0; $i<count($lang_prefix); $i++){
	        fwrite($file, "$$titles[".$lang_prefix[$i]."] = '".$_POST["title_".$lang_prefix[$i]]."';\n");
	}
        fwrite($file, "\n\n?>");
	fclose($file);
}

$folder_pages = "pages/";
$folder_titles = "titles/";
$epage = 5 /* Nem mindig 5 | Ez egy id ami sessionben utazott át az előző oldalról. */
/* Az available
_languages nevü mező ilyenekt tárol pl.: hu,eng */
Köszönöm a segítséget!
 

legördülő lista elemének kiválasztása utáni események

Kela · 2013. Dec. 22. (V), 15.36
Sziasztok!

Nagyon nagyon kezdő vagyok js-ben és kellene egy kis segítség. Van egy legördülő listám months névvel. Azt szeretném, hogy amíg a felhasználó nem választ belőle elemet ne legyen látható az alatta lévő form. Ha rákattint a listából egy elemre akkor előjön a következő form, amit days-nek neveztem el. A bibi csak ott van, hogy a days form az adatokat lekérdezésből kapja.
Tehát index.php-t megnyitja a felhasználó, előtte van egy legördülő lista, kiválasztja a januárt. Majd adott feltételek után egy lekérdezéssel lekér adatokat az adatbázisból amelyeket checkboxal jelenítek meg, belőlük lehet majd választani.
Hogy lehet megcsinálni azt hogy ez egyetlen egy .php fájlban, oldalfrissítés nélkül jelenjen meg?

Előre is köszönöm!
 

Évek, napok feltöltése MySQL adatbázisba

Kela · 2013. Dec. 22. (V), 14.51
Sziasztok!

Egy időpont foglalási rendszeren dolgozok, több fajta megvalósítás van a fejemben, de nekiestem az egyiknek és máris egy problémába ütköztem.
Lenne egy táblám amibe a következőket kellene eltárolnom: year(int), month(int), day(int), dayname(varchar), color(bool).

A problémám az lenne, hogy hogyan tudom feltölteni a táblám year, month, day, dayname attribútumait? Pl. a 2014-es év kellene január 1-jétől egészen december 31-ig, de fontos lenne, hogy a hivatalos naptár kerüljön fel, szóval hogy ne nekem kelljen egyesével feltöltenem kézzel. Elég csak a 2014-es év. Erre van valamilyen függvény? Értelemszerűen:
year -> 2014
month -> 1
day -> 1
dayname -> wednesday (vagy a legjobb lenne magyarul)
(a color mező alapértelmezett 1-es)

Ezt hogy lehetne legegyszerűbben megvalósítani?
Köszi a válaszokat!
 

december 21

Változó méretarányú háttérkép

toldigabor · 2013. Dec. 21. (Szo), 21.42
Lehet egy div-nek olyan háttérképet beállítani, ami befedi a div-et és a méretének változtatásával változik méretaránytalanul a háttérkép is?