ugrás a tartalomhoz

Archívum - Júl 2012 - Fórum téma

július 29

select ablak magassága

Blackfriar · 2012. Júl. 29. (V), 11.26
Sziasztok !
Örömmel olvasom itt a fórumon a bonyolultabbnál bonyolultabb problémák megoldásait.
Én valamiért leragadtam az egyszerű, ámde számomra megoldhatatlanoknál. :-))

Nos azt szeretném elérni, hogy a
<select size="5">
ablak minden böngészőben azonos magasságú legyen.
(IE alatt a legkisebb, Opera esetén a legnagyobb, FF és Chrome esetén majdnem egyforma)
Egyszerű feladvány, tehát a megoldásnak is egyszerűnek kell lennie. :-))
Már az is eszembe jutott, lehet, nem is select-tel kéne megoldani a feladatot.
 

július 27

python unittestgui?

eddig bírtam szó nélkül · 2012. Júl. 27. (P), 20.34
Mit kell a unittestgui-nak megadni paraméterként, hogy megtalálja a futtatandó tesztet?
Bármivel próbálkoztam, mindenre ImportError: no module named xxxxx volt a válasz.
Ha a tesztet közvetlenül futtatom pythonból, akkor lefut.
Van egy TestValami.py nevű fájlom:

# -*- coding: utf-8 -*-
from pp import *
import unittest


class TestValami(unittest.TestCase):
    def setUp(self):
        print "Setting up..."
        self.ojjektum=Valami()

    def test_tesztelendo(self):
        self.assertEqual(self.ojjektum.tesztelendo(10),5)
        self.assertEqual(self.ojjektum.tesztelendo(11),5.5)

if __name__ == '__main__':
        unittest.main()
Próbáltam "unittestgui TestValami"-vel az aktuális könyvtárból, próbáltam áttenni másik könyvtárba(unitprojekt), a könyvtárba betenni mellé az importált pp.py-t és egy __init__.py-t, majd az eredeti könyvtárból "unittestgui unitprojekt", "unittestgui unitprojekt.TestValami" formában futtatni, de mindenre a fenti hibát kapom. Doksi és a gúgli nem segít, szóval valamit csúnyán "benéztem", de vajon mit?
 

CSS3 könyv

psita · 2012. Júl. 27. (P), 19.59
Tudtok CSS3-hoz könyveket ajánlani (lehetőleg angol nyelvű). Eddig már foglalkoztam CSS-sel. Olyan könyvre, könyvekre lenne szükségem amik szinte teljes mértékben megtanítattják velem a CSS-t és azt, hogy hogy lehet a leghatékonyabban megírni egy adott stylet.
A válaszokat előre is köszönöm!
 

július 26

Eladó az ingyen.xxx

bobby3x · 2012. Júl. 26. (Cs), 15.51
Eladó az ingyen.xxx domain név. Hosszútávú, komoly terveim voltak vele, de még 2012-ben meg kell válnom tőle. A domain névért legalább egy 7 számjegyű összeget várok magyar forintban. Csere nem érdekel. Korrekt üzletember vagyok – csak biztonsági okokból használom ezt a bobby3x álnevet. Komolytalan érdeklődök ne zavarjanak! E-mail címem bobby3x##kukac##freemail.hu – köszönöm a figyelmet.
 

javascriptes rangsorolás

rob66 · 2012. Júl. 26. (Cs), 14.58
Sziasztok!

Találtam a neten egy rangsoroló alkalmazást, amely csillagokat használ.Sajnos csak az a része működik, hogy megjeleníti a csillagokat egy alapbeállításként megadott rangsorolással, amit rákattintva meg tudunk változtatni. Mivel nem értek a js-hez, ehhez a megváltoztatott értékhez nem tudok „hozzáférni” és így elmenteni. Ebben kérném szíves segítségeteket.

rating.php

[colorer=php]
class Rating {

var $starCount = 5;
var $picPath = 'elemek/img/';
var $picWidth = 16;
var $scriptPath = 'elemek/rating.js';
var $divClass = 'RatingContainer';

function Rating($name) {
$this->__construct($name);
}

function __construct($name) {
$this->name = $name;
$this->value = null;
}

function setValue($float) {
$this->value = (float)$float;
}

function showHTML() {
global $random;
return '<script type="text/javascript" src="' . $this->scriptPath . '"></script>
<input type="hidden" name="' . $this->name . '" id="' . $this->name .'" value="' . $this->value . '">
<div class="' . $this->divClass . '" id="' . $this->name . 'divid" style="width:' . $this->picWidth*$this->starCount . '"></div>
<script type="text/javascript">var object_' . $this->name .' = new Rating("' . $this->name . '","' . $this->starCount . '","' . $this->picPath .

július 25

MVC pattern – desktopra és webre (a'la dr. House :-) )

eddig bírtam szó nélkül · 2012. Júl. 25. (Sze), 18.10
Jött egy (szokás szerint) "zseniális" ötletem: szeretném ugyanazt az applikációt párhuzamosan webre és desktopra is elkészíteni.

Valahol elveszthettem a fonalat az MVC tanulmányozásában, mert eredetileg úgy gondoltam, a modell és a kontroller nagyjából azonos lehetne, csak a view az, amit cserélni kell mögötte.
De minél tovább gondolkodom rajta, annál inkább oda lyukadok ki, hogy egyedül a modell, ami közös lehet, ezt akár 1:1-ben fel tudom használni, a view egy része is megírható úgy, hogy csak a megjelenítő eszközt cserélgetem (mondjuk elkészít egy XML-t, amiből aztán ha web, akkor a böngésző állítja elő a HTML-t XSLT segítségével, ha meg desktop pl. gtk-ra vagy qt-re alapozott megjelenítéssel, akkor megírom a szükséges kódot, ami az XML-ben kapott adatokat az adott rendszeren megjeleníti).
De a kontroller?
Jól érzem, hogy itt még annyira sem lehet újrahasznosítani a webre írt kódot desktopon/desktopra írt kontrollert weben, amennyire a view esetében?
Weben mondjuk az URL... khm... előre elnézést, ha marhaságot írok, szóval az URL routing lenne a fő feladata. Desktopon ilyesmi nem jellemző, ott leginkább a GUI-t kezelő rendszer üzeneteinek a feldolgozása lenne a feladata, ami viszont teljes mértékben eltér a webes technológiáktól. (nincs URL, nincs session kezelés stb.)

---------------
dr. House csak úgy jön ide, hogy végeredményben "hangosan" gondolkodom, hátha valaki hozzászólásától beindul az agyam maradéka. :-)
 

július 24

MYSQL expertet keresek SURGOS! FIZETOS MELO! ISS

alex1980 · 2012. Júl. 24. (K), 10.56
Sziasztok!

Surgosen keresek valakit aki tudna segiteni.

Roviden, toroltem par teszt tablet mysql adminnal.
Utolag feltetelezem, h lehet veletlen drop table helyett drop database volt, de nem tudom h mi tortenhetett .. csak utolag lett gyanus.

A lenyeg h nemtudok belepni az adatbazisba(acces denied) + a kliens oldala se tud csatlakozni az atadbazishoz s nem jeleniti meg a stored adatokat (a kliens oldala php).

Lehet eluszott minden, de ha megprobalnal segiteni kerlek irj.
Koszi!
 

július 23

jquery most én vagyok ennyire hülye?

Pallosi Péter · 2012. Júl. 23. (H), 19.50
Üdv!
Most tényleg ennyire hülye vagyok,de sehogy nem értem meg a jquery vagy ennek van valami előfeltétele,mármint a jquery tanulásának mert úgy tudom,hogy javascripthez kapcsolódik..Egyszerűen nem értem meg az egészet,de gondolom nem olyan nehéz a dolog,de nem értem egyáltalán....Könyv amiből tanulok Jquery receptek..és 40.oldalon vagyok,de semmit se tudok belőle...Valaki valamit tudna mondani,hogy érdemes tanulni ezt?
 

Cikkek kategóriánként

Pepita · 2012. Júl. 23. (H), 01.38
Nagyon tetszik Hídvégi Gábor összeállítása, ezzel kapcsolatban lenne pár észrevételem:
  • HTML Kezdő kategóriában a Javaslatok felhasználók regisztrálásához c. cikk szerintem Programozás vagy Adatbázis (Kezdő) kategóriába való (ahol szintén ott van, de feleslegesen van két helyen).
  • Nincs a HTML Kezdő kategóriában valóban erről szóló cikk. Ez gondolom azért van, mert nincs ilyen cikk a WL-en. (Én nem találtam, de Gábor biztos beírta volna, ha lenne.)
  • Ha nincs belső cikk, nem lehetne esetleg külső cikkre mutató linket odatenni? (Nem tudom ez mennyire felelne meg a WL üzemeltetőinek.) Ma egy témában ezért nem tudtam ajánlani a gyűjteményt, pedig szerettem volna, mert hasznos.
  • Esetleg fentiekre megoldást jelenthetne az is, ha Nagy Gusztáv könyvéből kivonatos cikkeket lehetne csinálni, ki tudná pótolni az ilyen hiányokat. Természetesen az lenne a legjobb, ha ő írná meg, de az is elégséges, ha hozzájárul és valaki más megcsinálja. Elvileg én tudnék rá némi időt áldozni 1-2 héten belül, de nemigazán tartom jó ötletnek, legfeljebb "copy/paste módszerrel" és 100x odaírva, hogy ő az eredeti szerző.
  • Programozás Kezdőben szerintem Perl alapjai-ból elég lenne az első cikkre link, azt kell kezdeni olvasni, a következőkre pedig ott a cikkben a felsorolás.
  • CSS Kezdőben CSS alapjai-ból szintén csak első, esetleg ezeknél a címhez hozzá lehetne tenni, hogy sorozat pl.: "CSS alapjai (sorozat)".

Részemről ennyi lenne, szerintetek? Mindenki véleménye érdekelne.
 

július 22

#1036 - Table 'kategoriak' is read only

simisoma · 2012. Júl. 22. (V), 20.01
Sziasztok!

Telepítettem MAC gépre az xampp -ot eddig PC -n fejlesztettem, nem volt ezzel gond, de most amikor be akarok szúrni egy-egy szort mindíg kiírja, hogy csak olvasási jogom van.
Hogy tudom ezt átállítani?

Adatbázis: MySql

Hiba: #1036 - Table 'kategoriak' is read only

Köszönöm!