ugrás a tartalomhoz

Archívum - Júl 3, 2012 - Fórum téma

TDD?

eddig bírtam szó nélkül · 2012. Júl. 3. (K), 20.34
Picit belenéztem a phpunit használatába.
Arra lennék kíváncsi, jó-e az elképzelésem róla?
A TDD (egészen nagy vonalakban, vázlatosan) valahogy úgy működik, hogy
1. megtervezem, hogy nagyjából milyen osztályokra bontom az alkalmazást
2. kitalálom az egyes osztályok interface-ét
3. ezen interface-ekhez megírom a teszteket
4. elkészítem az osztály kódját
5. futtatom a tesztet és addig javítom a kódot, míg nem lesz hibátlan valamennyi
?

Ebből nekem hiányzik a privát/protected metódusok működésének tesztelése. Unit teszt esetén ez szükséges egyáltalán? (érzésem szerint nem, hiszen ha az adott interface/API publikus alkatrészei helyesen működnek, az csak úgy lehet, ha a nem publikus részek is megfelelően üzemelnek)

Bónusz kérdés (költői! ;-) ) : létezik élő ember, aki képes egy komolyabb rendszerre átfogó tesztet írni úgy, hogy közben a határidőket is be tudja tartani? :-)
----------------------------------
Félreértések elkerülése végett: a saját elképzeléseimet foglaltam össze (ebben a pillanatban botlottam egy angol nyelvű cikkbe, ahol közelítőleg ezt írták... szóval valószínűleg így működik, de nem onnan másoltam :-) )
 

Adatküldés overlay ablakban

pilot · 2012. Júl. 3. (K), 11.25
Sziasztok!

Egy overlay ablakban szeretnék adatokat megjeleníteni. Egészen pontosan a következőt szeretném megvalósítani:
egy adatbázisból adatsorokat olvasok be. Az adatsorokban nevek vannak, továbbá a nevekhez tartozó egyéb adatok. A neveket link formájában jelenítem meg a weblapon. Ha egy ilyen linkre kattintok, akkor egy overlay ablakban meg kellene jelenítenem az adott névhez tartozó további adatokat.
Ehhez kérném a segítségeteket, mert a Javascript-hez egyáltalán nem értek.
Itt az overlay ablak kódja, amely a fent említett problémára vonatkozólag sajna semmilyen kódot nem tartalmaz.


<script type="text/javascript">
function overlay() {
	el = document.getElementById("overlay");
	el.style.visibility = (el.style.visibility == "visible") ? "hidden" : "visible";
}
</SCRIPT>

$kapcsolat=mysql_connect("localhost","root","kecskesajt")or die (print "HIBA!".mysql_error());  
mysql_select_db("redflight", $kapcsolat);
mysql_query("SET NAMES UTF8");
$parancs="SELECT * FROM album";
$eredmeny=mysql_query($parancs, $kapcsolat);


while ($sor=mysql_fetch_array($eredmeny)){
	echo "<a href='#' onclick='overlay()'>".$sor[name]."</a><BR>";}


echo '<div id="overlay">';
echo '<div>';
echo 'itt kellene megjeleníteni a további adatokat';          
echo "Click here to [<a href='#' onclick='overlay()'>close</a>]";
          
echo '</div>';
echo '</div>';

echo '</body></html>';
 

NodeJs szolgáltató

inf · 2012. Júl. 3. (K), 00.24
Sziasztok!

Első körben javasolnám, hogy csináljunk egy külön nodeJs rovatot, mert bár ez is javascript, de nem kliens oldali, mint a (html, css, javascript, ajax) cím mutatja.

Visszatérve az eredeti témához, abban szeretném a segítségetek kérni, hogy milyen szolgáltatót válasszak nodejs-hez?

http://www.heroku.com/
Találtunk egy ilyen oldalt (egyelőre nem volt időm közelebbről megnézni), ami ígéretesnek tűnik. Esetleg tudtok ajánlani alternatívákat, amiket összehasonlíthatnék ezzel?

Még AWS-en gondolkodunk, de nem biztos, hogy foglalkozni szeretnénk a rendszergazdai részével, inkább a kódolásra fordítanánk több időt helyette. (Ami még kellene a projektekhez az noSQL adatbázis, szóval azok kiesnek, ahol nincs ilyen.)

Előre is köszi az értő hozzászólásokat, szép napot mindenkinek! :-)