ugrás a tartalomhoz

Archívum - Júl 19, 2012 - Fórum téma

Lekérdezésnél eggyel kevesebb találatot mutat

olehid · 2012. Júl. 19. (Cs), 17.57

if(count($_POST) > 0) 
  {
	if(!empty($_POST["kereses"]))
               {$feltetelek[] = "`Nev`"." LIKE '%".$_POST["kereses"]."%'";};
	if(!empty($_POST["email"]))
               {$feltetelek[] = "`Email`"." LIKE '%".$_POST["email"]."%'";};
	if(!empty($_POST["tszam"]))
		{$feltetelek[] = "`Tszam`"." LIKE '%".$_POST["tszam"]."%'";};
	if(!empty($_POST["datum"]))
		{$feltetelek[] = "`Datum`"." LIKE '%".$_POST["datum"]."%'";};
		};
	$eredmenyek = mysql_query("SELECT * FROM adatok WHERE ".implode(" AND   ",$feltetelek)." ;  ");
	$t = sizeof(mysql_fetch_array($eredmenyek));
	if($t != 1)
	{
	echo "<table border='1'><tr>";
				for($i = 0; $i < mysql_num_fields($eredmenyek); $i++)
					{
						echo "<th>".mysql_field_name($eredmenyek, $i)."</th>\n";
					}
				echo "</tr>";
				while($row = mysql_fetch_array($eredmenyek))
				{
					echo "<tr>";
					for($i = 0; $i < mysql_num_fields($eredmenyek); $i++)
					{
						echo "<td>". $row[$i] ."</td>\n";
					}
					echo "</tr>\n";
				}
				echo "</table>";
				
	mysql_close($link);
	}
 

Ruby on Rails

supi007 · 2012. Júl. 19. (Cs), 13.35
Hello Mindenki!

Szeretnék Ruby-t tanulni autodidakta módon, de nem tudom hogy álljak neki. Programozni egy kicsit tudok. Ami most a nagyobb problémát okozza, hogy egy Windows 7-es gépet nem tudok rávenni, hogy értse meg a ruby code-omat. Letöltöttem a ruby oldaláról a ruby-t. Rákattintottam kettőt a telepítő fájlra és most annyit elértem, hogy tudok nyitni egy parancssort, ahonnan hiába futtatom a code-omat, nem történik semmi.

Naívan abból indultam ki, mint a powershell-nél, hogy kapok egy ablakot és vidáman írhatom a kódot, azát rögtön utána futtathatom is. Ezek szerint ez nem így van. A kérdés: hogy akkor hogy van?

A válaszokat előre is köszönöm.

supi007
 

POST adat küldése HTTPS-nek, hogyan?

forumferenc · 2012. Júl. 19. (Cs), 12.57
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet https weboldalnak post adatot küldeni, hogy az fel is dolgozza?

Egy egyszerű példa mondjuk ami 2db adatot küld, megfelelne.

Köszönöm.
 

Keresés mysql view-ban

iddqd · 2012. Júl. 19. (Cs), 12.13
Sziasztok,

Lenne egy kérdésem hozzátok. Van 3 különböző táblám egy csoportban ( tagok adatai,
tagok előfizetései, tagok képei ). Ezek összességéből kb 9 oszlop az ami adja a lekérdezéseim ( amik erre vonatkoznak ) 80% -át. Ezért készítettem ezeknek egy view táblát, megspórolva a join -okat, ami tartalmazza a 3 tábla szükséges sorait plusz 1-2 származtatott adatot. Viszont nem az egész táblát hívom le, a lekérdezéseknek is van 1 - 2 feltétele, szűrni kell a találatokat város szerint, előfizetés típusa szerint stb. Szinte mindegyik mező alapján érkezne feltétel.
Mennyire alkalmas a view -erre? Illetve mennyire jó egyáltalán ez az elképzelés?
Esetleg érdemesebb lenne minden feltételnek megfelelően egy view -t készíteni?
Köszi.
Üdv!
 

Window "size-change" elkapás jqueryvel

Creative · 2012. Júl. 19. (Cs), 09.39
Üdv!

Nos a cím lehet kissé megtévesztő, ezért bele is vágok a közepébe, hogy érthetővé válljon.
Adva vagyon egy függvény, mely a weboldal láblécét igazítja dinamikusan a böngészőablak aljához, ha a generált tartalom kissebb, mint a böngészőablak magassága. Vagyis többek közt ezt is csinálja... a lényeges, hogy méretváltáskor (húzogatom egérrel) lefutnak a függvények, azonban ha a címsoron lévő teljes méretre klikkelek, a script nem észleli ezt a változást, így nem fut le a függvény.

TR tag eltér a többitől?

eddig bírtam szó nélkül · 2012. Júl. 19. (Cs), 06.34
Nem értem (bocs ha valamit elrontok, emlékezetből írom)

Stylesheeten:

#tablaid tr:hover { background-color: blue; }
#tablaid tr { background-color: gray; }
Nem csinál semmit.

#tablaid tr:hover>td { background-color: blue; }
#tablaid tr>td { background-color: gray; }
Ez majdnem jó, de nem a sort színezi, hanem az egyes cellákat.
Tegnap éjjel egy órán át túrtam a netet, de csak workaroundokat találtam, magyarázatot arra, hogy miért nem megy, nem igazán...
Meg tudná valaki magyarázni?
Hogy a háttér színezése nem látszik, még bele is törődnék, ráfogva, hogy a TD-k eltakarják. De az a baj, hogy a margin, padding, border stb. sem működnek rajta, ha jól látom.