ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 2011 - Fórum téma

június 13

Kisérletező kedvű Wordpress tesztelőket keresek

janoszen · 2011. Jún. 13. (H), 21.09
Sziasztok!

Nemrég publikáltam az egyelőre még kezdeti fázisban levő Whitelabel Wordpress projektemet a GitHubon. A cél egy olyan frontend / plugin halmaz létrehozása volt, amely elfedi azt, hogy alatta egy Wordpress fut, elsődlegesen azért, mert időnként bizonyos megrendelők nem szeretik, ha kilátszik a működés.

A projekt jelenleg még meglehetősen kezdeti fázisban van, mert az egyik saját oldalamhoz készült és abból takarítottam ki a fölöslegeket. Ennek ellenére szeretnék meghívni mindenkit, aki érez magában affinitást a kódolvasásra, illetve a későbbiekben a tesztelésre, hogy csatlakozzon küldje be az ötleteit, javaslatait.

Köszönöm a segítséget!

János
 

Weboldal felépítés segítség

iddqd · 2011. Jún. 13. (H), 17.47
Sziasztok! Kezdő, "hobbi" weboldal készítő vagyok némi alapokkal, tanulási fázisban. :)
Egy kis segítségre lenne szükségem! Szivességből családnak szeretnék egy komplikáltabb oldalt készíteni. Ez egy utazással, programokkal foglalkozó oldal, ( kisvállalkozás ),
és olyan opciókat szeretnék bele: regisztráció, folyamatos hirek/cikkek miegymás megjelenitése a főoldalon, kommentelési lehetőségek, foto galéria és pár aloldal, és a veluk kapcsolatban álló szállások bemutatása. Tehát egy folyamatosan után szerkesztendő tartalommal müködne.
Erre gondolom egy sima statikus html oldal nem túl célszerű, adatbáziskezelés kellene. ( php,mysql ?? )
Szóval a kérésem az lenne, ha valaki leírná nekem csak nagyvonalakban, ennek a célszerű felépítését, mire van hozzá szükségem, mikbe ássam bele magam, hogy induljak el rajta, hogy is néz ki az egész. Ezért nagyon hálás lennék. A "részleteket" majd én bepotolom idő mint a tenger rá! :D
Előre is köszi a segítséget!
 

MySQL eredmény sorokból HTML table egymás utáni oszlopokban sorokból oszlopok

randomly · 2011. Jún. 13. (H), 09.58
Helló!

Képtelen vagyok kitalálni hogyan kell ezt csinálni.
Kapok egy 2 soros eredményt a MySQL-ben.
NévAdat1Adat2
első25
második46


De megjeleníteni így szeretném.
Névelsőmásodik
Adat124
Adat256


Szóval nem tudok rájönni, hogyan szokás ezt csinálni. Olyan összehasonlítás félét szeretnék de nem vízszintes sorokkal hanem függőlegesen, 4 - 5 oszlop plusz a tulajdonság oszloppal kezdés.

Köszönöm az iránymutatást előre is.
 

Szerver architektúra tervezés

szabo.b.gabor · 2011. Jún. 13. (H), 08.03
Sziasztok!

volt nemrégiben (mondjuk az elmúlt fél évben) egy igen jó cikkre link a weblaboron :) el is mentettem, de nyomi voltam és elveszett..

szóval kb arról szólt, hogy hogyan csináljunk php alkalmazást ami bírja a terhelést, adatbázis oldalról megközelítve. volt benne némi szerzver architektúra kialakításról is szó (fizikai gépeken 1 webszerver, 1 mysql vs különválasztani a mysql részeket teljesen), egy kicsi proxy. aztán alkalmazás szinten írást és olvasást végző szkriptek különválasztása. írás master szerverre, olvasás a másolatokról. valamint még volt szó benne az adatbázis felosztásáról is (jól elkülöníthető táblákat külön adatbázisba).

ilyesmik.

nem tudjátok esetleg a linkjét ennek a cikknek. vagy ilyen témában pár link jól jönne.

köszönöm.
 

június 12

Dropdown menü

pinkpop · 2011. Jún. 12. (V), 16.07
Sziasztok!
Szeretnék egy vízszintes dropdown menüt.Először is leszögeznék pár dolgot.
-Az oldalam egy blogszolgáltatónál van: http://pinkpopsugar.blogspot.com/
-Nagyon kezdő vagyok,próbálom megérteni a dolgokat de nem megy csak nagyon részletes leírással.(hova rakjam a kódokat, mit írjak be mi helyére, hova kerüljenek az oldal linkjei. stb...)
Olyan menüt szeretnék mint pl. itt van : http://neon.hu/
A fejlécem alá szeretném.Persze van egy kis hiba mivel van egy menüsor alatta.(ha megoldható azt kéne átalakítani, de ha kell szívesen kitörlöm, utasításra csinálok másikat.(automatikus modul a blogspotnál.)
Szóval az a nagy problémám, hogy fogalmam sincs mit, hogyan csináljak.Ha valaki akar nekem segíteni akkor írhat emailben is, (pinkpopsugar##kukac##freemail.hu) de ide is írhat.
Ha valaki hajlandó segíteni úgymond akkor szívesen elmondok mindent:)
 

június 12

Grafikon elemző

inf · 2011. Jún. 11. (Szo), 22.55
Üdv.

Szeretnék csinálni egy alkalmazást, ami olyan grafikonok elemzésével foglalkozik, mint ami alább is látható.

Ezekről annyit kell tudni, hogy egy bizonyos anyagnak az ellenállását mérik az idő függvényében. A mérés közben 9000 pontot vesznek fel 15 perc alatt. Az ellenállás eléggé ugrál, amint látható, a kékkel jelölt rész a középvonal: 10÷20 pont mozgóátlaga. Ahol a szürke rész tömörebb, ott fut majd az alsó és felső kontúr vonal, csak egyelőre még nem gondoltam át, hogy azoknak hogyan fogom majd kiszámolni a pontjait.

Bármilyen ötletet, tapasztalatot, vagy akármit szívesen várok az ilyen adatok feldolgozásával, a görbék rajzolásával, tömörítésével, a zajszűréssel, stb... kapcsolatban. Nyilván vannak itt nálam matematikailag jóval képzettebb emberek, kíváncsi vagyok, hogy hogyan kell nekiindulni profi módon egy ilyen problémának.

Ami eddig eszembejutott:

- Ugye itt végülis arról van szó, hogy a mérés során kapunk egy jelet meg egy jó adag rárakódott zajt. Ha nem lenne zaj, akkor is lennének szürke sávok az anyag rugalmassága miatt. A zaj azt okozza, hogy az alsó meg felső szürke részek nem annyira tömöttek, sok a kiugrás, meg hogy a mozgóátlag is ugrik néha piciket. Zajszűréssel kapcsolatban lehetne simogatni a kapott görbéket, de úgy rengeteg információ elveszne. Én arra gondoltam, hogy mivel egy mérés nem mérés, ezért úgyis több mérés fog tartozni egy beállításhoz, és több párhuzamost fel lehetne használni valamilyen úton módon a jel erősítésére és a zaj csökkentésére. Nyilván ennek megvan a matematikai háttere, aminek még nem néztem utána.

- Arra is gondoltam, hogy tömörítés céljából meg lehetne próbálni Bezier görbékkel leírni az adatokat.

Tömb elemeinek csoportosítása

vtsoftware · 2011. Jún. 11. (Szo), 21.47
Üdvözletem mindenkinek!

Egy tömb elemeit szeretném csoportosítani.

Jelenleg a kódom:
$ci=1;
for($i=0;$i < count($tomb)-1;$i++) {
  $ci=1;
  if ($last != $it) {
    $oszlopok[$i][0]=$it;
    $oszlopok[$i][1]=$ci;
    $last=$it;
  } else {
    $ci=$ci+1;
    $oszlopok[$i-1][1]=$ci;
  }
}
Adott egy tömb:
$tomb=array("autó", "autó", "motor", "autó", "autó");
Kiírja: (var_export)
array (
  0 => 
  array (
    0 => 'autó',
    1 => 2,
  ),
  2 => 
  array (
    0 => 'motor',
    1 => 1,
  ),
  3 => 
  array (
    0 => 'autó',
    1 => 2,
  ),
)
Ha viszont a tömb:
$tomb=array("motor", "autó", "autó", "autó", "motor");
Kiírja: (var_export)
array (
  0 => 
  array (
    0 => 'motor',
    1 => 1,
  ),
  1 => 
  array (
    0 => 'autó',
    1 => 2,
  ),
  2 => 
  array (
    1 => 2,
  ),
  4 => 
  array (
    0 => 'motor',
    1 => 1,
  ),
)
Itt a bökkenő, valamiért nem 3 autót ír hanem kettőt és ott egy "üres" elem is.
Valaki ha tudna segíteni helyrehozni a bakit, nagyon hálás lennék...

Előre is köszönöm
 

cookie letárolás

sEEcher · 2011. Jún. 11. (Szo), 13.33
Sziasztok!

A következő problémában szeretném a segítségeteket kérni. A weboldalam egy bizonyos szolgáltatása egy alkönyvtárból fut (nem én akartam így, de a portálmotorban ez volt, én meg kezdő voltam). Egy cookie-ban van letárolva az aktuális URL, viszont ha ez az alkönyvtárban található oldal végzi ezt a cookie-zást (a saját url-jéről), akkor a _COOKIE nem látja annak cookie-ját. Nem annyira értek ehhez, de sejtésem szerint az alkönyvtárban lévő oldal nem oda rakja a cookie-ját, ahová a "főkönytárban" található oldalak. Ergo azt szeretném megoldani, hogy az alkönyvtárban található oldal által készített cookie-t is elérje a _COOKIE. Próbáltam már a setcookie-ban a path-et is megadni, de az sem vezetett eredményre.

Előre is köszönöm a segítségeteket!
 

Hibakezelés (try-catch, throw new Exception) -konstrukotrban/destruktorban

H.Z. v2 · 2011. Jún. 11. (Szo), 10.19
Kezdek kiakadni a PHP-re, de nagyon:

Egy külön file-ból betöltött osztály konstruktorában felfedezett hibát szeretnék jelezni egy throw new Exception-nel az objektumot létrehozni akaró programrésznek.
Egyszerűen nem törődik vele, fut tovább, mintha mi sem történt volna...

class DB {
protected $l;
  function __construct(){
    ...
    try {
     $this->l=new Logger("logdir/log.txt");
     $this->l->put("uzenet");
    } catch (Exception $e){
      ---hibaüzenet megjelenítése---
    }
}

class Logger {
  protected $logfile;
  function __construct($fil){ $this->logfile=$fil; }

  private function writeLog($uz){
    if(!$f=fopen($this->logfile,"a")){ throw new Exception("Hiba"); }
    ...
  }
  function put($uz){
    $this->writeLog($uz);
  }
}

Kb. így néz ki a problémás rész (remélem, nem írtam el semmit - az eredeti kódot kiherélni kissé macerásnak tűnik)
A DB konstruktorában a try-catch blokk nem képes elkapni a Loggerben kiváltott Exception-t.

Az tiszta, hogy átírhatom a programot úgy, hogy a konstruktorokban ne legyen hibakezelést igénylő művelet, de ez megint egy olyan dolog, hogy akkor minek a konstruktor, ha nem automatizálhatom a tennivalókat, rajta keresztül?
Másik variáció, hogy a hibakezelést igénylő műveletek hibaága egy die-ban kell, hogy végződjön, ami megintcsak nem tetszik, de kényszermegoldásként lehet, hogy ezt fogom használni.



+1, a fentitől független, de már a tapétát kaparom, annyira nem értem:
<?php
  if(!defined('XXXX')){ exit; }
  /*...
több soros, kikommentezett szakasz
*/
?>

Ennyi a file tartalma és azt bírja mondani, hogy "syntax error, unexpected T_CONSTANT_ENCAPSED_STRING in"
Ezek után töröltem a file-t, újra beírtam a kommentek nélkül, most jó...
Ciki, hogy eredetileg úgy hoztam létre, hogy egy működő php file-t lemásoltam, kikommenteztem a tartalmát és elé írtam a fenti if... sort.
 

június 10

Exe Html-be????

NosnOsnoS · 2011. Jún. 10. (P), 19.24
1Kérdés:
Lehet e beilleszteni exe kiterjesztésű filét 1html filéba?
és ha igen akkor,hogy?