ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 2011 - Fórum téma

június 25

float hiba

ottucsakj · 2011. Jún. 25. (Szo), 11.14
Sziasztok
Adott egy oldal. Chrome, Firefox és Opera alatt nekem működik, viszont IE 8 alatt a floatolt divek kiszaladnak a szülő objektumukból. Meg tudná valaki mondani, hogy mi a hiba és, hogy mit kéne tennem, hogy működjön?
Köszi,
Ottucsakj
 

számolóka

kadars · 2011. Jún. 25. (Szo), 07.36
Egy kis segítséget szeretnék kérni!
Készítettem flashben egy egyszerű "számolókát": létrehoztam egy legördülő menüt. Ebbe beírtam az adatokat (pia, leves, előétel, stb...), majd értékeket adtam neki: 25, 30, 35.... Ez alá kirajzoltam egy ablakot, amelyben meg kell jelenjen a kiválasztott elem értéke - tehát ára.
Készítettem egy input text ablakot, amibe majd jön beírva, hogy a kiválasztott valamiből (például piából...), hányat kérek.
És van egy negyedik ablak, amelyben meg kellene jelenjen az eredmény, tehát a két szám szorzata.
Tehát ha a legördülő menüben kiválasztom a piát, akkor a kettes ablakban megjelenik ennek az ára - vagyis a 25. Majd ha a hármas ablakba beírok egy 2-est, akkor egy gombnyomásra a négyes számú ablakban megjelenik a két szám szorzata, vagyis az 50.
Most pedig a kérdésem: hogyan kell deklarálni a változókat?
 

június 25

Tárhely domain beszerzés

Hellhammer · 2011. Jún. 24. (P), 23.56
Üdv!

Előre jelezném: a téma ezen részéhez majdnem teljesen laikus vagyok még.

Kérdésem az lenne, hogy Ti, tájékozottabbak, mit (link, cég, stb..) ajánlanátok nekem, ha: amit szeretnék: egy www.valami.hu domain, nem túl nagy, akár elég párszáz mega, kb. 1giga tárhely, ami megbízható és korrekt; tudása php5 mysql, semmi egyéb extra kívánság.
Elsősorban szempont, hogy mivel nem profitszerzési céllal kell, azért nem akarnám a legdrágább megoldást választani, a másik dolog, persze ha van korrekt ilyen: gugliztam cégeket, és van, ahol domaint adnak csak, van, ahol tárhelyet, de kell hozzá domain, én inkább egy kényelmesebb, 'regisztrálok-utalom a pénzt-és megvan egyben' megoldást favorizálnék.

Javaslatokat, tanácsokat szívesen fogadnék, hogy hogyan, mibe érdemes belevágnom.

/azért kérdezem, mert csomó helyen láttam pl ezt az én szememmel teljesen jónak tűnő 000-kezdetű dolgot, én nem látok semmi gyanúsat, itt és más helyeken meg olvasom, hogy 'kerüldelmessziről', nem szeretnék ilyen át...ós, problémás dologba beleugrani, tényleg csak egy olcsó, közepes, korrekt céget szeretnék találni../




Felhívjuk a tisztelt olvasóközönség figyelmét, hogy ehhez a témához 2011. november 23-a után csak azok a tagok szólhatnak hozzá, akiknek legalább egy éves a regisztrációjuk és az elmúlt egy évben legalább 20 alkalommal hozzászóltak más témákhoz. - Janoszen
 

AJAX

titanium · 2011. Jún. 24. (P), 07.27
Sziasztok!

2 kéréssel fordulok hozzátok. Hogy tudnám megoldani, hogy:

1. Az oldalon lévő ONLINE regisztrált tagokat (mysql) felsoroljam?

2. valósidejű fórumot (=chat) hozzak létre, azaz a mysql-be írt üzenetet egyből lekérje a böngésző az oldal frissítése nélkül?
 

június 24

mp3

Numcsi · 2011. Jún. 23. (Cs), 22.49
Gyerekek tudtok olyanra megoldást, hogy van 1 flash MP3 lejátszó, és mivel PHP alapú az oldal természetesen frissít az egészet és JSel megoldható-e, hogy a fejlécet meghagyja ahol fut a flash. Tudom AJAX-al megoldható lenne, de AJAX nélkül.
 

meghatározott select és text típusú inputok reset-elése

bidala · 2011. Jún. 23. (Cs), 13.41
Sziasztok!

Adott egy űrlap amihez a felhasználók egy button segítségével további sorokat adhatnak hozzá, egy másik button segítségével pedig az utoljára hozzáadott sort törölhetik.

Azt szeretném elérni, hogy a hozzáadott sor kitöltött inputjai álljanak vissza default-ra (reset-elődjenek), ha a sort valamilyen oknál fogva eltávolítja a felhasználó. Hogy érthetőbb legyen itt a link az űrlaphoz űrlap megtekintése.

A két button-t (sor hozzáadása és eltávolítása) az alábbi script vezérli:
function WrapperScript () {
JQuery('#wrapper1 button').click(function(){
   for (var i=2;i<=20;i++)
   {
      var id='#S'+i;
      var setting = JQuery(id).css('display');
      if (setting=='none')
      {
         JQuery(id).css('display', 'block');
         break;
      }
   }
});
JQuery('#wrapper2 button').click(function(){
   for (var i=20;i>4;i--)
   {
      var id='#S'+i;
      var setting = JQuery(id).css('display');
      if (setting=='block')
      {
        JQuery(id).css('display', 'none');
        break;
      }
   }
});
}
Az igazság az, hogy nem vagyok otthon sem javascriptben sem PHP-ban. A fenti kód eredetije a form komponens tudásbázisában volt. A sor eltávolító gomb funkciót én adtam hozzá.

Ha valaki tud kérem segítsen nekem! Előre is köszönöm.
 

[törlésre jelölve] Webmester Keresetik

zsuzsax · 2011. Jún. 23. (Cs), 08.23
Kedves Zsuzsa!

Az álláshírdetéseket kérjük a Munka és állás rovatba beküldeni. A témát törlésre jelöltem.

ProClub

Sziasztok!

Egy több ezer oldalas weblap tulajdonosa vagyok, keresek valakit a felújításához és folyamatos üzemeltetéséhez. A lapot változatlanul magam szeretném bõvíteni a jelentkezõ segítségével. A lap kultúrális, szórakoztató, ismeretterjesztõ, minden korosztálynak szól, angol nyelvű. Visual basic, perl, java script találhatók az oldalon,HTML kódban van írva. Azért van szükségem egy webmesterre, mert a férjem meghalt, ő kódolta az oldalt, én nem értek a tecnikai részéhez.

Ha érdekel, itt jelentkezz, kérlek.

Köszönettel,
Zsuzsa
 

június 22

Tömb elemeiből linkek, miért különbözik?

Hellhammer · 2011. Jún. 22. (Sze), 16.00
Üdv!

"találjunk ki magunknak gyakorlófeladatot" státuszban: olyan képgalériát akartam csinálni, hogy látsz egy képet, fölötte linkek, hogy link1 link2 stb... rá kattintva a megjelenített kép változik.
A feladat sikerült, működik is, meg minden, de valamit nem értek:
Nem írom le az egészet, csak a lényeg: mappa tartalmának lekérése, majd átadása tömbbe: sorszám + fájlnév
Tehát:
1 DSC0166.jpg
2 Dsc0234.jpg
stb..
Magukat a linkeket úgy gondoltam, hogy:

echo '<a href="eleresi/ut/'.$tomb[1].'">'.$tomb[0].'</a>'.'-';
tehát úgy jelenik meg, hogy 1-2-3-4-5 ... és a számokra tudsz kattintani.

Ha viszont azt írom, hogy:

echo '<a href="eleresi/ut/'.$tomb[1].'">'.$tomb[1].'</a>'.'-';
Akkor úgy jelenik meg, hogy: DSC0321.jpg-DSC0121.jpg-stb , tehát magukat a fájlneveket írja ki linkké.

Nekem "ránézésre" a két megoldás nem különbözik egymástól elviekben, de mégis különböző módon jelenítette meg:
Az első eset:1-2-3 egyetlen hosszú sorban írta ki, és vízszintes scrollsávot adott.

Viszont a második esetben a böngésző ablakának szélességének megfelelően tördeli a "szöveget", 100 kép esetén teljes képernyőben 5sor, ha a firefox ablakát kisebbre méretezem, akkor szépen okosan több sorban jeleníti meg...

Valaki esetleg tudja, mitől van ez?
 

Bejelentkezési rendszer megvalósítása

rockybro · 2011. Jún. 22. (Sze), 13.43
Üdv!

Egy loginrendszeren dolgozom, amely az automatikus bejelentkezés funkcióval is fel lenne vértezve. Szeretném az egészet a lehető legoptimálisabban elkészíteni, azaz ne okozzon felesleges terhelést, de legyen kellően biztonságos. Ezzel kapcsolatban merültek fel megvalósításbeli kérdéseim.

1. Munkamenetkezelés: fájlokon vagy adatbázison alapuljon?
Több helyen találkoztam már azzal az ötlettel, hogy a PHP alapértelmezett fájlokon alapuló munkamenetkezelését átültetik adatbázisra.
(Van mondjuk egy sessions tábla, egy sor egy munkamenet adatait tartalmazza, az oszlopok pedig a munkamenet-változók plusz a session id. Így ha van a látogatónak session_id-je, akkor oldalletöltésenként legalább egy sql-lekérdezésre van szükség a munkamenethez tartozó adatok lekérdezése miatt; sőt ha az adatbázisban szeretnénk meghosszabbítani a munkamenet lejárati idejét, akkor 2 lekérdezésre is szükség lehet oldalletöltésenként.)
Ezt a két módszert (adatbázison illetve alapértelmezetten fájlokon alapuló) szeretném összehasonlítani, amire pedig konkrétan kíváncsi lennék:
(a) Melyik produkál gyorsabb sebességet, és ez hogy változik látogatottságtól függően (már ha változik)?
(b) Az adatbázis vagy a fájlkezelés(?) adja meg előbb magát, ha a terhelés növekedik? (nyilván nem néhány látogatóra gondolok)

2. Automatikus bejelentkezés: 1 cookie vagy 2 cookie?
Automatikus bejelentkezés nélkül könnyen elboldogultam: sikeres bejelentkezéskor indítottam egy sessiont, belepakoltam a szükséges adatokat a felhasználóról, plusz némi ellenőrző adatot (user agent + lejárat).
Amikor az automatikus bejelentkezésen törtem a fejem, az első ötletem az volt, hogy mért ne hosszabbítanám meg egyszerűen a session cookie lejáratát (ne a böngésző bezárásakor, hanem mondjuk x nap múlva járjon le), a munkamenet pedig ugyanazokat az adatokat tartalmazná, mint automatikus bejelentkezés nélkül. Ez nem tudom mennyire elegáns, megszokott megoldás, mondjátok meg Ti!

ul / li behúzás probléma

ensomhet · 2011. Jún. 22. (Sze), 13.05
Üdv mindenki!

Hosszas próbálgatás és google használat után sem sikerült megoldanom egy problémát. Személtetem:
http://debrock.hu/hirek/131/uj-szolgaltatas-a-rock-ness-ben
http://debrock.hu/hirek/81/iii-muszak-fanzine-no-18
Az első linknél olyan formában van az unordered listem, amilyenben szeretném, a másodiknál viszont a pirosan keretezett részben rácsúsznak a pöttyök a képre.

A rá vonatkozó css rész mindössze ennyi:

ul {
	list-style: disc outside;
	margin: 0;
	padding: 0 0 0.5em 16px;
}
Próbáltam inside + text-indent variációkat, padding állítást, de nem jutottam eredményre, mivel általában az első (jó) változat is elcsúszott jobbra. Vagy esetleg a képet kéne másképp odatenni? (most sima img elem, align=left, és inline van neki adva egy 10px jobb padding)

Bármi ötletet vagy linket szívesen fogadok, előre is köszönöm!