ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 1, 2011 - Fórum téma

htaccess mod_rewrite

toriad · 2011. Jún. 1. (Sze), 18.03
Sziasztok,

a problémám az lenne, hogy nem tudom hogyan kérjek le egy változót a megváltozott url-be.
Odáig eljutottam, hogy a www.oldal.hu/download.php?id=3 -ból csináltam egy www.oldal.hu/letoltes/3 urlt, viszont én azt szeretném ha így nézne ki az url: www.oldal.hu/letoltes/3-letoltes-neve .
Tehát szerepeljen a letöltés azonosítója után a letöltés neve is.
Ezt hogy tudom lekérni/megjeleníteni?

A segítséget előre is köszönöm.
 

Karakter kódolási probléma

banfa · 2011. Jún. 1. (Sze), 16.30
Sziasztok,

van egy oldalam, ami utf8 kódolású. Ez használ egy mysql adatbázist, ahol mind az adatbázis, mind pedig a táblázat utf8_hungarian_ci kódolású. A teszt adatokat a phpmyadmin-al vittem fel a táblázatba.
Amikor lekérdezést csinálok, akkor az ékezetes jelek helyett csak ? jelenik meg.
Ha a html-ből kiveszem a karakter kódolást, akkor a lekérdezéskor a kiolvasott adatok jók, viszont akkor a html-ben szereplő ékezetes karakterek nem jelennek meg.

Mi lehet a gond?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv
Péter
 

Bejelentkező ablak

wifi196 · 2011. Jún. 1. (Sze), 15.51
sziasztok

ezt szeretném megcsinálni amit a képen láttok
tehát ha ráviszed a kurzort a linkre (vagy rákattintasz) akkor elöjönne alatta egy ilyen panel ahol betudna jelentkezni
kérdésem hogy lehetne megcsinálni?
válaszokat elöre is köszi :)
 

Átirányítás...

NosnOsnoS · 2011. Jún. 1. (Sze), 15.51
Hali!
Ennek annyi a lényege,hogyha megnyit 1 honlapot akkor azt meghatározott idő után továbbítja 1 másik honlapra!
 

XSL-FO-ból PDF, ékezetes karakterek

sxt87 · 2011. Jún. 1. (Sze), 15.46
Üdv.!

Azzal a problémával találtam magam szembe, hogy Windows alatt Cygwin-el (xsltproc) sikeresen át tudom konvertálni a docbook fájlaimat XSL-FO formátumba (.fo).

Majd a XSL-FO fájlokat az Apache FOP v1.0-ás programjával át szeretném gyűrni PDF-be.

Ez is szépen megy, egy dolgot leszámítva, az ékezetes betűk helyett: '#' van.

Tud valaki segíteni a probléma megoldásában? Köszönöm!
 

Url ékezetek elhagyása

Bodi · 2011. Jún. 1. (Sze), 11.55
Üdv!

Próbáltam az url-ben elhagyni az ékezeteket az alább módon:
$chars = array( 'á'=>'a', 'é'=>'e', '-'=>'-', 'ö'=>'o', 'ő'=>'o', 'ü'=>'u', 'ű'=>'u', 'ú'=>'u', 'ó'=>'o', ' '=>'-', 'í'=>'i', );]
valami.hu/kategória/alkatrész (jelenleg ezt kapom vissza)

valami.hu/kategoria/alkatresz (ezt szeretném)

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!
 

PHP mozgókép létrehozása

morocztamas · 2011. Jún. 1. (Sze), 11.14
Az lenne a kérdésem, hogy hogyan hozhatok létre PHP-val mozgóképet? Ugyebár hitelesítőkhöz kellene, mert nem elégszem meg a sima képpel, de a flashnek meg nem akarok még neki esni, és alapból érdekel a php-val mozgóképet téma.

(Ilyenre példát az Onbuxon láttam bejelentkezéskor.)