ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 28, 2011 - Fórum téma

Crossbrowser JS esemény hozzáadása (library nélkül)

Cooty13 · 2011. Jún. 28. (K), 23.06
Sziasztok!

Használtam már addEventListenert is meg az IE borzasztó buta attachEvent() függvényét is. Most szeretnék egy olyan egyszerű függvényt írni ami összekombinálja a kettőt, hogy ne kelljen minden egyes eseményvezérlő hozzáadásánál if()-ekkel piszmogni, meg lehessen ciklusban is használni.
Szóval a következő kódot írtam erre a problémára:

function bindEvent(obj,eventName,func,propagate){
    if(obj){
        if(obj.addEventListener()){
            obj.addEventListner(
                eventName,
                func,
                propagate
            )
        }
        else if(obj.attachEvent){
            obj.attachEvent(
                'on'+eventName,
                func
            )
        }
    return true;}
    else{
        return false;}
}

function myFunction(arg){
    alert(arg);
    if(console){
        console.log('No meghívódtam');
    }
}

bindEvent(document.getElementById('mybutton'),
          'click',
          function(){myFunction('Helló világ!'),
false
}
);
A következő kis demó oldalon meg is lehet tekinteni a HTML-el együtt.

A cél hogy a kód böngésző-konzisztens legyen tulajdonképpen teljesült is, ugyanis egyetlen egy böngészőben sem működik! :)
Én viszont azt szeretném, ha a mybutton gomb lenyomása meghívná a myFunction() függvényt az adott paraméterrel, azaz ki-alertezné, hogy "Helló világ!".

A Firebug dob ugyan hibaüzit (uncaught exception: [Exception... "Not enough arguments" nsresult: "0x80570001 (NS_ERROR_XPC_NOT_ENOUGH_ARGS)" location: "JS frame :: http://kismeszaros.hu/eventhandler_demo/script.js :: bindEvent :: line 3" data: no]), de ez nekem semmit sem mond! :(

Tudna valaki segíteni?

Vbs-JS öszzeadás,szorzás,osztás,kivonás

NosnOsnoS · 2011. Jún. 28. (K), 16.04
Halló!
Mielőtt valaki félre értené én NEM
számológépet szeretnék
Hanem olyan input boxot amibe ha valaki beír egy számot akkor azt automatikusan elosztja vagy szorozza vagy kivonja vagy összeadja 1énáltalam le fixált számmal.
előre is köszi mindent!
 

Keresőoptimalizálás, wordpress vs. biztonság

Hellhammer · 2011. Jún. 28. (K), 11.12
Üdv!

A minap összetalálkoztam egy 'érdekes' dologgal: van az ún. wordpress.com, ahol lehet blogolni.. egy ismerősömnek van egy erősen privátnak szánt blogja (nevezzük: nagyonegyedifelhasznalonev.wordpress.com); nem tudom, ki ismeri a rendszert: ha be akarsz lépni, akkor beugrik egy login-ablak, és csak a tulaj jóváhagyásával tudsz accountot szerezni, biztosítva ezzel azt, hogy csak az lássa, akinek szól..
Viszont: ha guglizol a nagyonegyedifelhasznalonev kulcsszóra, akkor megjelenített találatként kidobja a blogbejegyzéseket, és a tárolt változat-ra kattintva meg is kerülted a belépést..

Csak így elméleti szintem elgondolkodtam, hogyan lehet gugli-biztos privát oldalt csinálni?
Jó, nyilván, ha a címe mondjuk haz.doboz.hu lenne, akkor a goolge-nak eszébe nem jutna a maga napi 3 látogatójával az első kétmillió találat közé tenni, ez igaz..
De inkább prog szinten érdekelne a téma; esetleg, ha valaki foglalkozott már ilyesmivel, címszavakban leírná, mi a megoldás.. /nem, nem akarok blogmotort írni, csak tanulás szinten kezdett érdekelni a téma../
 

2 oszlopba rendezés

sEEcher · 2011. Jún. 28. (K), 10.56
Sziasztok!

Ha már volt téma az oldalon, akkor bocsi, hogy újat indítok, de nem találtam ilyesmit. A problémám a következő: Szeretném az oldalamon található hírek szövegét két oszlopba rendezni úgy, hogy a jobb oldali oszlop tetején egy kép legyen. Erre találtam a column-count CSS tulajdonságot, ami szépen két oszlopba rendezi, viszont a kép elhelyezésének problémáját nem tudom megoldani.

http://androbit.org/news.php?readmore=2435

Valami ilyesmi formában, csak a szövegnek is két oszlopban kellene lennie. Szerintem értitek, hogy mire gondolok.

A válaszotokat és a segítségeteket előre is köszönöm!