ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 19, 2011 - Fórum téma

Yii framework - relations probléma

react · 2011. Jún. 19. (V), 14.47
Yii-ben kezdtem fejleszteni, de elakadtam a relationök megadásánál.

átirányitás nem megy:(

kriszrap · 2011. Jún. 19. (V), 13.36
Szisztok!!!
van a kliens oldal
ott van egy ilyen kód:

<ul class="connect">
<?php include "counter.php"; ?>
</ul>

counter.php-be van egy ajax frissités

ajax frissités része (ajax motort vagy hogy hivják ami működteti a frissítést most nem írom le sztem nem lényeg)

<?php
include "config.php";
// cookie 30 percig bent lehet a felhasználó:)
if ($_COOKIE["ellenorzo"] != "bentvan") 
   {
   print'<meta http-equiv="refresh" content="1;URL=logout.php">';// itt a  bibi a mozilla nem akarja át irányitani:( 
   }
?>
Mi lehet a hiba hogy nem head részbe van a "<?php include "counter.php"; ?>" szerintetek??
 

PHP OOP

nistvan · 2011. Jún. 19. (V), 11.20
Sziasztok!

A PHP OOP-val most ismerkedek, de előzőleg már volt dolgom az OOP programozással más nyelveknél. Így a nagyon alap dolgok mennek. Sajnos még két hétig nem tudok olyan gép elé ülni, melyen ki is tudom próbálni a tanultakat, most azonban egy olyan kérdésbe futottam, amit tisztázni kell, mert egyébként a későbbiekben félrevezethet.

Tehát a kérdésem. Tegyük fel, hogy egy bejelentkező felületet akarok megvalósítani, ahol a belépett tagot egy Member objektumban tárolom. Ez az objektum létrejön a sikeres bejelentkezést követően, majd a header segítségével átirányítom a látogatót a kezdőlapra (vagy bárhova). Kérdésem, hogy itt valamilyen módon elérhető az adott Member objektum? Vagy milyen módon lehet azt később felhasználni? Esetleg ti az ilyen lehetőségeket hogy oldjátok meg?

Egy másik kérdés pedig, hogy van egy fórum, benne hozzászólások, téma nincs benne az egyszerűség kedvéért. Fórum objektum tartalmaz több hozzászólás objektumot. Ezt PHP-ban miként lehet tárolni (mint javaban pl az arraylist)?

Tehát engem főként az objektumok hatásköre, elérhetősége érdekelne egy tapasztalt PHP OOP szemszögéből :)

Köszi szépen,
nistv4n