ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 7, 2011 - Fórum téma

Text adatbázisból tömb

Hellhammer · 2011. Jún. 7. (K), 23.18
Üdv!

Nagy vonalakban a dolog, melyben segítséget kérnék:

Adott egy űrlap:

<form method="post" action="feldolgoz.php">első: <input type="text" name="elso" />
<form method="post" action="feldolgoz.php">sokadik: <input type="text" name="sokad" />
<input type="submit" value="Elküld"  />
Az elküldre kattintva: feldolgoz.php

$elso = $_POST['elso'];
$sokad = $_POST['sokad'];

$osszesitve = $elso."#".$sokad."#".$megegyvaltozo."#".$tobbivaltozo."+"
$f = fopen("adatbazisfajl.txt", 'a');
fputs($f, $osszesitve);
fclose ($f); 
Tehát: az űrlapról begyűjtött adatokat összefűzi #-ekkel, majd minden sor végére tesz egy +jelet, és hozzáfűzi a txt-hez. (a valóságban mások a karakterek, csak a lényeget próbálomleírni..)

Eddig működik is, a txt-ben létrejönnek a sorok.

A gondom a feldolgozással akadt:
Addig eljutottam, hogy fogjuk a fájlt, kiolvassuk belőle a tartalmat:

$f = fopen("adatbazisfajl.txt", "r");
$fajl = fgets($f);
fclose($f);
//majd explode() függvénnyel daraboljuk sorokra a +jeleknél:
$sorok = explode ("+",$fajl);
és így kaptam egy tömböt, melynek elemei azok a sorok, melyeket tovább darabolva megkapom az űrlapból nyert, és mentett adatokat...
Ebben kérnék némi útmutatást, hogy hogyan tovább? Előre is köszönöm!!

próbáltam továbbiakat is, darabolni a sorok tömb elemeit a #-nél, de minden esetben vagy semmi sem jelent meg echo() hatására vagy pedig azt írta ki a böngésző, hogy: "Resource id #3"
 

Sebesség: count vagy új mező?

therest · 2011. Jún. 7. (K), 15.08
Sziasztok ismét!

Ha adott két táblám, az egyik usereket tartalmaz, a másik pedig a userek által birtokolt objektumokat. A második tábla uid oszlopon keresztül van kapcsolva az első táblához. A userek adminisztrációjánál, szükséges, hogy az adatbázisból való lekérdezés során a birtokolt objektumok számát is megkapjam. Mi itt az elegánsabb, és gyorasbb megoldás?

1. A user táblába felvinni, egy oszlopot, ahol tárolom az aktuális user által birtokolt elemek számát. Ezt az egyszerűbb megvalósítani, a lekérdezés, is gyors gondolom, hiszen elég egyetlen táblához hozzápiszkálni, ugyanakkor plusz adat minden sorban.

2. A lekérdezésben joinnal, és counttal megoldani. Nyilván ez lassabb, de nincs plusz adat. Milyen PHP-n keresztüli query-vel lehetne ezt szépen lekérni?

Köszi!