ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 2011 - Fórum téma

február 14

Reguláris kifejezés

w3net · 2011. Feb. 14. (H), 18.58
JavaScript-ben írtam ezt a működő PCRE kifejezést.

// JS code
var aMatches = sInput.match(/\[(code|em)\](.|\n|\r)*?(\[\/\1\])/ig);
PHP-ben valahogy máshogy kellene. Nem nagyon akar működni.
Valaki átírná nekem PHP-re? Eddig jutottam. a g kapcsolót nem ismerte, ezért kihagytam. Olyan lefagyás féle lett belőle. Egyébként a reguláris kifejezéssel egy karakterláncbban ki akarom keresni az összes [em]..[/em] és .. sztringet.

preg_match_all("/\[(code|em)\](.|\n|\r)*?(\[\/\1\])/i", $sInput, $matches);
Előre is köszi. Remélem valaki felvilágosít, hogy mi a baj ill. mik a különbözőségeg JS és PHP regexp között. Elméletileg midegyik Perl compatibilis, akkor hol a gubanc? Elöre is köszönöm.
 

Lapozo sáv!!!

kriszrap · 2011. Feb. 14. (H), 16.47
Sziasztok lenne egy kis problémám hogy van egy lapozo sávom :D
és igy irja ki a 4 es lapon vok:
1,2,3,4,5,6,7

de én igy szeretném hogy ki irja
..3,4,5,6..

itt a sáv php kódja:
function foot_linkek($honalp_cime, $tomb_szama, $oldalankenti_db, $kezdes, $act_oldal){  
//Változó definiálása    
        // Az alsó kinálati sáv kiíratása
  if ($tomb_szama > $oldalankenti_db) {  
            $k = $tomb_szama;  
            $kimenet .= " ";  
             for ($k; $k > 0 ; $k=$k-$oldalankenti_db) {  
             $szam=$szam+1;
             $szam3 = $szam-1; //$_GET['lapok'] 0 nál kezdje

if ($szam == $act_oldal)
             {
                 $kimenet .="<b>".$szam."</b>&nbsp;";
             }
            else
             {  
            $kimenet .= '<a class="a" href="'.$link.'?lapok='.$szam3.'" style="text-decoration: none;">'.$szam.' </a>';
   
            }
         }
}
return $kimenet;      
}
 

form post, teljes oldal betöltése nélkül

cserkesz1 · 2011. Feb. 14. (H), 10.14
Sziasztok,

Az alábbi diven belüli form-ot szeretném postol-ni mysql-be, úgy hogy csak a div frissüljön küldés után, ne az egész oldal. Tudnátok segíteni?


Kód:
<div class"jobboldal">
                  <form action="<?php echo $PHP_SELF; ?>" method="post">
                     Keresztneved: <input type="text"  name="firstname" />
                    <input type="submit" />
                 </form>[/code]
 </div>

		<?php
	    if(isset($_POST['firstname'])){

		$con = mysql_connect("localhost","....",".....");
		if (!$con)
			{
			die('Could not connect: ' . mysql_error());
			}

			mysql_select_db(".......", $con);

			$sql="INSERT INTO persons (keresztnev)
			VALUES
			('$_POST[firstname]')";
			if (!mysql_query($sql,$con))
			{
			die('Error: ' . mysql_error());
			}
			mysql_close($con);
		}
	 
	 ?>
 

február 13

Error 404 átirányítás

morocztamas · 2011. Feb. 13. (V), 13.04
Hogyan oldjam meg, hogy átirányításkor megadja a következő oldalon, hogy honnan jött a látogató?
<?php
$language = substr($_SERVER['HTTP_ACCEPT_LANGUAGE'], 0, 2);
$file=$_SERVER['HTTP_REFERER'];
if($language=='hu')
{
  header('location:http://realgameguides.com/?view=error404&lang=hu&file='.$file);
  exit;
}
else
{
  header('location:http://realgameguides.com/?view=error404&lang=en&file='.$file);
  exit;
}
?>
Ennyi kész is van, csak a $file helyére nem rak semmi. Tudom, hogy az aposztófok közé kéne besuvasztani a $file-t, de sajna úgy nem műkszik. Mi a megoldás? Példa.

Rossz példa. Az kell nekem, hogy mit írtak be, tehát, hogy így legyen az uri: http://realgameguides.com/?view=error404&lang=en&file=http://realgameguides.com/példa.
 

február 12

Mi a hiba a kódban? DIV görgetése egérgörgővel Firefox alatt....

haho · 2011. Feb. 12. (Szo), 07.43
Megoldottam a weblapomon egy div görgetését gördítősávval ahol a csúszkával is lehet görgetni a tartalmat és a csúszka feletti és alatti képekkel is az onMouseOver eseményre.
Egy dolog maradt csak hátra: ezt a dobozkát az egérgörgővel mozgatni. Ehhez semmi ötletem, kiinduló alapom nem volt.

Majd egy internetes fórumon találtam egy kódrészletet és nagyon megörültem neki. Aki közzé tette ő is bevallotta, hogy még hiányos de alapvetően a görgetés működik. Ezzel nincs is baj a részleteket én már megoldottam volna...

de hiába örültem, hogy működik a görgetés safari, opera, explorer és chrome alatt, mert firefoxban nem ment. Aztán megörültem mert láttam a neten, hogy a firefoxban másként kell beállítani több mindent is. De a kódot nézve ott ezek is megvannak oldva, de firefoxban mégsem működik.

Itt a kód: mi lehet a baj?

február 11

Nativ osztályok bővitése

Karvaly84 · 2011. Feb. 11. (P), 20.30
Hello guruk! Aszt hiszem ez a legjobb hely hogy feltegyem a kérdésemet!

Mondjuk, hogy kezdő vagyok a témában, nekem túl bonyolult a cikk, de a szerző vagy más olvasó lehet tudna nekem segíteni.

példának egy konkrét problémámat vetem fel.

a Event constructor-t szeretném úgy módosítani, hogy amikor az létre hoz egy új event objektumot akkor automatikusan ellenőrizze le, hogy a objektumnak van e 'target' tulajdonsága, és ha nincs akkor keresse meg a srcElement-et és másolja bele a target-be. Persze ezt úgy akarom, hogy beavatkozás nélkül történjen meg, lehetséges ez valahogy hogy a nativ osztályokat valahogy ki bővíteni egy olyan kóddal ami automatikusan lefut létrehozás után vagy a legvégén?

Hálás lennék ha valaki segítene ebben itt vagy mailben: karvaly007[kukac]gmail[pont]com cimen.

Előre is köszönöm. és ha már volt akkor elnézést.
 

E-mailek biztonságban

Kérésre törölve 18. · 2011. Feb. 11. (P), 13.09
Sziasztok!


Van megvásárolt domainom. Minden megvan tehát ahhoz, hogy normális webcímem legyen és normális e-mail címem.

De elgondolkodtam: ha az e-mailjaim a tárhelyszolgáltatónál landolnak - tudom, fő a bizalom, na de manapság, na meg a lehetőség benne van - akkor ha akarja, elolvashatja a levelezést, ami nem lenne szerencsés.

Tudom, sokan úgy gondolják, kit érdekel, miért foglalkoznának vele.

De ha pár ezer előfizetője van egy szolgáltatónak, akkor ez nem olyan nehéz és ha mondjuk valamiért felkelti az egyik ügyfél az érdeklődését és nem áll erkölcsileg a helyzet magaslatán, beleolvashat céges levelekbe, amivel akár vissza is lehet élni.

Kérem, hogy azok, akik egy legyintéssel elintézik a dolgot, ne fárasszák magukat írással, mert ők azok, akik a legjobban kétségbe esnek, ha megtörténik a baj.

Engem csak az érdekel, hogyan lehet ezt technikailag elkerülni.

1. Saját szerver, saját helyen, 24 órás üzemelés mellett. Ez MÉG drága és nem is kényelmes.

2. Szerver bérlés: ez megfizethető, de jóval drágább, mint a 3. variáció és azért ez már nem olyan biztos, hiszen ott van fizikailag a gép.

3. Nem foglalkozni semmivel, a többség úgyis megússza, a tárhelyszolgáltatónál tartani a céges, időnként üzleti titkokat is tartalmazó leveleket.

Egyik se tetszik.

Az tetszene, ha a google-s e-mailt használhatnám, mert a google annyira nagy és angol anyanyelvű cég, hogy ott tényleg kicsi a valószínűsége, hogy nézegetnék a magyar nyelvű mailjaimat.

Viszont nem akarom, hogy az ügyfelek gmailos címet lássanak, mert az gagyi és nem azért fizettem tárhelyet.

Valahogy meg lehetne csinálni, hogy a céges mailra írnak, de az átirányítódik a gmailosra úgy, hogy fizikailag sosem landol és megy át a tárhelyszolgáltatómon, és amikor válaszolok, akkor megint a céges mailt lássák?
 

február 11

Osztálybetöltési sorrend autoloader nélkül wildcard szabályokkal

janoszen · 2011. Feb. 10. (Cs), 22.30
Sziasztok!

Előre bocsájtom, hogy a projekt és ezzel a kérdés is meglehetősen kísérleti jellegű és önkényesen szűkre szabott peremfeltételekkel rendelkezik.

A kísérlet tárgya egy PHP-ban írt, FastCGI-t beszélni képes daemon. (Természetesen közelről sincs készen.) A probléma az osztály betöltéssel van, ugyanis azt a feltételt szabtam, hogy lehetőség szerint töltsön be minden osztályt, fájlt, stb. előre, tehát az autoloading kiesik a játékból.

Teremteni szeretnék egy lehetőséget, hogy ilyen szabályokat lehessen mondani:

\ClassLoader::import('PHP\Lang\*');
Ezzel viszont az a probléma, hogy a * miatt betöltött fájlban is lehet ugyanilyen szabály. Hogyan tudnám megoldani, hogy a kötelező sorrendek be legyenek tartva a betöltésnél? (pl. szülőosztály betöltése)

Ötletek, amiket Tyr43ltől kaptam a probléma megoldására:

  • Reflectionnel nézzük végig betöltéskor az osztályt, hogy milyen függőségei vannak. Így csak az indulást lesz lassú.
  • Induláskor húzzunk fel egy autoloadert a dependenciák feloldására.


A projekt SVN repója itt található: http://svn.janoszen.com/repos/fw/trunk/framework/
A generált doksik pedig itt: http://svn.janoszen.com/docs/fw/framework/
(A kód egyelőre működésképtelen, proof-of-concept gyártása van folyamatban, pár demó kódot gyártottam benne.)

Köszönöm a segítséget.
 

Kiíratott tábla táblázatba tételénél hiba

mauladam · 2011. Feb. 10. (Cs), 21.55
Sziasztok

Valami hiba van a táblázatba rendezésnél.

A kód:

<?php

$kapcsolat = mysql_connect('localhost','felh','jelszo');
$adatbazis = mysql_select_db('dbnev', $kapcsolat);  
    $result = mysql_query("SELECT ('id','nev','felhasznalonev','jelszo','email','bemutatkozas') from users", $kapcsolat);
print"<table>";
	while ($sor = mysql_fetch_object($result)) {  
print"<tr>";      
print_r($sor); 
print"<td></td><td></td><td></td><td></td><td></td><td></td>";
print"</tr>";    
	}  
print"</table>";

?>
Kösz a segítséget!
 

Kiíratott tábla táblázatba tételénél hiba

mauladam · 2011. Feb. 10. (Cs), 21.55
Sziasztok

Valami hiba van a táblázatba rendezésnél.

A kód:

<?php

$kapcsolat = mysql_connect('localhost','felh','jelszo');
$adatbazis = mysql_select_db('dbnev', $kapcsolat);  
    $result = mysql_query("SELECT ('id','nev','felhasznalonev','jelszo','email','bemutatkozas') from users", $kapcsolat);
print"<table>";
	while ($sor = mysql_fetch_object($result)) {  
print"<tr>";      
print_r($sor); 
print"<td></td><td></td><td></td><td></td><td></td><td></td>";
print"</tr>";    
	}  
print"</table>";

?>
Kösz a segítséget!