ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 4, 2011 - Fórum téma

gond egy li - div szerkezettel

Blackfriar · 2011. Feb. 4. (P), 22.45
Sziasztok !
Az alábbi szerkezettel nem boldogulok. Az utolsó li tartalma belecsúszik a div-be.
<ul>
	<li>blablabla</li>
	<li>
		<div style="float:left;margin-right:10px">blablabla:</div>
		<div style="float:left">
			blablabla<br />
			blablabla<br />
			blablabla
		</div>
	</li>
	<li>blablabla</li>
</ul>
A segítségeteket előre is köszönöm.
 

Nem felejtő PC

Kérésre törölve 18. · 2011. Feb. 4. (P), 14.45
Sziasztok!

Képzeljétek: valamikor leformáztam a gépemet, partíciókat is töröltem, újakat csináltam és valami mégis maradt. XP.

Mert az egyik program, aminek egy trial verzióját korábban telepítettem, ami lejárt és később megvettem (tényleg!), telepítettem a megvásároltat, ami úgy működik, hogy 30 napom van rá, hogy aktiváljam, tehát eleinte ugyan az a helyzet, mint a trial verziónál.

Viszont nálam nem így működött, hanem azonnal kérte az aktivációt. Ezt meg is adtam és rendben működik, mivel mint írtam legális, megvásárolt dolog.

Viszont az nagyon érdekelne, hogy az a korábbi trial verzió, ami most bezavart (mert azt írja, hogy lejárt a trial időszak) hova mentette ezt az infót, hiszen már mindent letöröltem.

A cég azt mondta, akitől a gépet vettem (nem noname gép), hogy nincs flash memória az alaplapon, ami megjegyezhette volna.

A szoftver cégtől viszont nem akarom megkérdezni, mert úgysem mondanák meg, nyilván.

Arra az XP által meghagyott 8 MB-os letörölhetetlen partíciós részre gyanakszom, ami kötelezően megmarad.

Bár úgy emlékszem a particionáláskor az is ugrott, csak amikor ismét létrehoztam a partíciókat, ennyit erre a területre tartott meg magának a Windows XP.

Tipp?
 

utf-8 és latin kódolás összeegyeztetése

norby1 · 2011. Feb. 4. (P), 12.42
Sziasztok!

A következő a problémám:
Adatbázismezők kódolása: utf-8
Kliens oldalaké: ISO 8859-1

Ha az input mezőkbe pl. "ő" betűt írok, akkor az adatbázisba &#337; -ként jelenik meg:/
(textarea mezőkkel nincs gond.) Egy megkezdett projektet folytatok, és pár napig nincs lehetőségem a gazdáját megkérdezni, hogy miként egyeztette össze a kódolásokat. (Én biztos nem kevertem volna a két kódolást.)
Szerintetek így utólag, a teljes újraírás nélkül miként lehetne orvosolni ezt a problémát?
 

Mennyire egészséges? jQuery php class

Tanul0 · 2011. Feb. 4. (P), 12.21
Úgy gondoltam, megkönnyíteném a saját dolgomat és írok egy osztályt az ajax kérések egyszerűsítésére. A kérdésem az lenne, hogy mennyire egészséges ilyen formában megvalósítani.

A kód:
[colorer=php]
class jQueryAjaxSubmits{
function jQueryAjaxPostInit($data, $url, $formname="Ajax", $setTimeout="2000", $ResponseFunc){
$s='<script type="text/javascript">
$(document).ready(function() {
'.$formname.'Form();
function '.$formname.'Form() {
$("#waitpopup").remove();
$("#'.$formname.'Form").submit(function(){
'.$this->jQueryAjaxWaitPopUp().'
setTimeout(request, '.$setTimeout.');
});
'.$this->jQueryAjaxRequest($url, $data).'
}
}
);
function ClosePopup(){
$("#waitpopup").remove();
}
</script>';
return $s;
}
function jQueryAjaxWaitPopUp(){
$s="var popupdiv='<div id=\"waitpopup\" style=\"display:none;\">'
+'<div id=\"popupwait\">'
+'<p>Please wait...</p>