ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 21, 2011 - Fórum téma

JSON? vagy mást ajánlanál?

szp.zoltan · 2011. Feb. 21. (H), 23.38
Hellósztok!
Egy alkalmazást fejlesztek Ajax-al, jquery-t használok, a háttérben PHP. Minél szebb megoldással szeretném az adatokat utaztatni dinamikusan, de a válaszban két fajta adat érkezne - emiatt kérek segítséget.
A válasz két része lenne: egy FEJLÉC szerűség és maga a VÁLASZ.

A FEJLÉC igazából adatokat tartalmaz a válaszról. Például:
TYPE - válasz típusa, lehet: HTML, JAVASCRIPT, stb.
TARGET - ha html kód érkezik, akkor az itt megadott elembe írja be.
A fejlécben utaznának még más adatok is. Például:
TITLE - ha firssíteni kell az oldal <title>-t
FOCUS - betöltés után a kurzor az itt megadott mezőben legyen (pl: "FOCUS":"#input")
newMessages - új üzenetek száma - frissíti az oldalon az értéket
newNotices - új értesítések száma - frissíti az oldalon az értéket
stb.

Az általam VÁLASZnak nevezett rész pedig maga a HTML kód, amit be kell illeszteni vagy JavaScript, amit le kell futtatni.

JSON-ra gondoltam, a FEJLÉC adatainak tökéletes. De akkor a HTML kódot is bele kell erőszakolnom a JSON szerkezetbe, és elég vaskos kódok is utazhatnak majd ilyen módon.
Ti milyen megoldást javasolnátok?
 

Legördülő lista feltöltése MYSQL táblából

antimgs · 2011. Feb. 21. (H), 21.48
Sziasztok!

A segítségeteket kérem abban, hogy hogyan lehet egyszerűen feltölteni adatokkal egy legördülő listát.
Adott egy tábla:kozterulet és ennek van több rekordja ezekkel az értékekkel szeretném feltölteni egy combo-boxot.és ezt az értékeket szeretném majd tovább felhasználni.

A tábla tartalmát le tudom kérdezni és ki tudom íratni, de a többire nem találtam kezdőszintű válaszokat.
Egy nyivántartást akarok majd belőle kihozni ahol csak választani kell az adatbevitel legnagyobb részében.
Egy használható példa.php-t szeretnék kapni.

A válaszokat Köszönöm.
 

Prototype Lightbox!

pinguka · 2011. Feb. 21. (H), 15.16
Hali!

Az lenne a kérdésem, hogy tudnám megoldani azt hogy amikor betöltődik az oldal
egyből jöjjön fel egy lighbox a megadott képpel.

Hogy tudnám esetleg szimulálni azt, hogy meg lett nyomva a link?

<a href="megjelenitendo_kep_url" rel="ligtbox[#]"></a>
Előre is köszi!
 

lenyilo lista kerdes

lacaaa · 2011. Feb. 21. (H), 08.34
Sziasztok lenne egy olyan kerdesem hogy csinaltam egy oldara egy olyan lapozast hogy lenyilo listabol valasza ki a felhasznalo az oldalt amire szeretne lepni es mikor kivalassza a listabol mondjuk a 2 oldalt es atlepett a 2 oldalra a lenyilo listaba az ertek viszavalt automatikusan az 1 oldalra. Azt szeretnem megoldani hogyha atlapozok a 2 oldlara kkor a listaba az ertek 2 maradjon a lapozas utan is.

Hogyan lehetne megoldani jquery vel vagy javascript el hogy ez igy mukodjon esteleg php vel lenne egyszerubb lekezelni?

Az emlitett oldal php es jquery alltal hasznalt ajax hivasokkal mukodik.