ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 10, 2011 - Fórum téma

Osztálybetöltési sorrend autoloader nélkül wildcard szabályokkal

janoszen · 2011. Feb. 10. (Cs), 22.30
Sziasztok!

Előre bocsájtom, hogy a projekt és ezzel a kérdés is meglehetősen kísérleti jellegű és önkényesen szűkre szabott peremfeltételekkel rendelkezik.

A kísérlet tárgya egy PHP-ban írt, FastCGI-t beszélni képes daemon. (Természetesen közelről sincs készen.) A probléma az osztály betöltéssel van, ugyanis azt a feltételt szabtam, hogy lehetőség szerint töltsön be minden osztályt, fájlt, stb. előre, tehát az autoloading kiesik a játékból.

Teremteni szeretnék egy lehetőséget, hogy ilyen szabályokat lehessen mondani:

\ClassLoader::import('PHP\Lang\*');
Ezzel viszont az a probléma, hogy a * miatt betöltött fájlban is lehet ugyanilyen szabály. Hogyan tudnám megoldani, hogy a kötelező sorrendek be legyenek tartva a betöltésnél? (pl. szülőosztály betöltése)

Ötletek, amiket Tyr43ltől kaptam a probléma megoldására:

  • Reflectionnel nézzük végig betöltéskor az osztályt, hogy milyen függőségei vannak. Így csak az indulást lesz lassú.
  • Induláskor húzzunk fel egy autoloadert a dependenciák feloldására.


A projekt SVN repója itt található: http://svn.janoszen.com/repos/fw/trunk/framework/
A generált doksik pedig itt: http://svn.janoszen.com/docs/fw/framework/
(A kód egyelőre működésképtelen, proof-of-concept gyártása van folyamatban, pár demó kódot gyártottam benne.)

Köszönöm a segítséget.
 

Kiíratott tábla táblázatba tételénél hiba

mauladam · 2011. Feb. 10. (Cs), 21.55
Sziasztok

Valami hiba van a táblázatba rendezésnél.

A kód:

<?php

$kapcsolat = mysql_connect('localhost','felh','jelszo');
$adatbazis = mysql_select_db('dbnev', $kapcsolat);  
    $result = mysql_query("SELECT ('id','nev','felhasznalonev','jelszo','email','bemutatkozas') from users", $kapcsolat);
print"<table>";
	while ($sor = mysql_fetch_object($result)) {  
print"<tr>";      
print_r($sor); 
print"<td></td><td></td><td></td><td></td><td></td><td></td>";
print"</tr>";    
	}  
print"</table>";

?>
Kösz a segítséget!
 

Kiíratott tábla táblázatba tételénél hiba

mauladam · 2011. Feb. 10. (Cs), 21.55
Sziasztok

Valami hiba van a táblázatba rendezésnél.

A kód:

<?php

$kapcsolat = mysql_connect('localhost','felh','jelszo');
$adatbazis = mysql_select_db('dbnev', $kapcsolat);  
    $result = mysql_query("SELECT ('id','nev','felhasznalonev','jelszo','email','bemutatkozas') from users", $kapcsolat);
print"<table>";
	while ($sor = mysql_fetch_object($result)) {  
print"<tr>";      
print_r($sor); 
print"<td></td><td></td><td></td><td></td><td></td><td></td>";
print"</tr>";    
	}  
print"</table>";

?>
Kösz a segítséget!
 

Hiba az admin regisztrációban

mauladam · 2011. Feb. 10. (Cs), 18.39
Sziasztok az lenne a problémám, hogy valami gond van az adminregisztrációt végző php fájllal.
Nem ír ki hibaüzenetet, csak azt hogy ez az oldal amit meg akart nyitni jelenleg nem elérhető...

Ezt akkor irja mikor megnyomom a submit gombot a html ürlapon.

A php fájl kódja:
[colorer=php]

<?php

function unletezik($un){
$eredmenyun= mysql_query("select COUNT(*) from admins WHERE felhasznalonev='$un'") or die(mysql_error());
return mysql_result($eredmenyun , 0);
}

function emletezik($em){
$eredmenyem= mysql_query("select COUNT(*) from admins WHERE email='$em'") or die(mysql_error());
return mysql_result($eredmenyem , 0);
}

$kapcsolat= mysql_connect("localhost", "felh", "jelszo");
$adatbazis= mysql_select_db("dbnev", $kapcsolat);
$errors= array();

if (empty($_POST['nev']) || empty($_POST['felhasznalonev']) || empty($_POST['jelszo']) || empty($_POST['jelszo2']) || empty($_POST['email']){
$errors[]= "Minden mezőt ki kell tölteni! <br />";
}
if ($_POST['jelszo'] !== $_POST['jelszo2']){
$errors[]= "A két jelszó nem egyezik! <br />";
}
if (unletezik($felhasznalonev) > 0){
$errors[]= "Már létezik ilyen felhasználónév! <br />";
}
if (emletezik($email) > 0){
$errors[]= "Már létezik ilyen e-mail cím <br />";
}
if(count($errors) == 0) {
$nev= mysql_real_escape_string($_POST['nev']);
$felhasznalonev= mysql_real_escape_string($_POST['felhasznalonev']);
$jelszo= mysql_real_escape_string($_POST['jelszo']);
$email= mysql_real_escape_string($_POST['email']);

$sql= "INSERT INTO admins (nev,felhasznalonev,jelszo,email) VALUES('$nev','$felhasznalonev','$jelszo','$email')";
mysql_query($sql,$kapcsolat) or die(mysql_error() . "<br> SQL: " . $sql);

mysql_close($kapcsolat);
print "Sikeresen regisztráltál egy új admint! Az új admin felhasználóneve: ".$_POST['felhasznalonev']."

User Control Panel készítés

mauladam · 2011. Feb. 10. (Cs), 16.18
Sziasztok

Van egy beléptető rendszerem,

egy users tábla ezekkel a mezőkkel: nev,felhasznalonev,jelszo,email,bemutatkozas

egy admins tábla ezekkel a mezőkkel:
nev,felhasznalonev,jelszo,email

ez rendben van. Működik így.

Ahoz kéne egy kis segítség hogy hogyan tudom megcsinálni hogy egy linkre kattintva kiíródjon a teljes users tábla, mindegyik sor mellett egy checkbox-al, és egy szerkesztés linkkel.

A tábla kiírás alján a checkboxok alatt egy submit button value:Kijelöltek törlése.

és amelyik ki van jelölve azt kitörölje a táblábol,
amelyik sor melletti szerkesztés gombra kattintunk annak az adatai egy ürlapba az eddig tárolt adatokat külön beviteli mezőbe tárolja
kb mint a regisztráció.
Alul egy Adatlap szerkesztése gombbal.

Kösz a válaszokat.
 

Előzetes JavaS képbetöltés: Firefoxban nem jó

haho · 2011. Feb. 10. (Cs), 05.59
Sziasztok!
Egy filmes weboldalon dolgozom, amely a szűk, de lényeges szöveges adatok mellett főként a filmes fotókra épül.

Amikor egy felhasználó megnyitja egy film adatlapját akkor a filmhez tartozó képek előre betöltődnek (new Image()), majd a program onnan jeleníti meg őket kicsibe, illetve ha a felhasználó egy kis képre rákattint, akkor megnyílik egy képgaléria, amely szintén az előre betöltött fotókat használja.

A probléma:

ELŐZMÉNY: amikor még nem készült el a program azon része, amely előre betölti a fotókat, akkor mind az 5 (tudjuk melyikek ezek) böngésző nagyon lassan váltotta a fotókat a képgalériában.
MAGA A PROBLÉMÁM: miután a képeket most már előre betöltöm Explorerben, Operában, Chromban és Safariban is igaz, hogy akár előre vagy hátra lépkedek a képek között, akár bekapcsolom a diavetítést a képek egy pillanat alatt megjelennek és nem kell rájuk várni.

DE FIREFOXBAN PONT UGYANOLYAN LASSAN TÖLTENEK BE (CSERÉLŐDNEK) MINT MIELŐTT MÉG NEM TÖLTÖTTEM BE ŐKET ELŐRE! (Ott olyan mintha nem is töltődnének be előre.)
EZ EGY ISMERT PROBLÉMA FIREFOXBAN? Találkozott már valaki hasonlóval? Vagy van valaki akinek a képek előzetes betöltése után a Firefox is rendben megjeleníti a fotókat?

Nem vagyok profi és a képgalériát magam írtam. Lehet a kóddal is probléma, bár azt nem hiszem, hogy valami alapvető hiba lenne vele, akkor talán én is rájöttem volna. Annyit tudok még hozzá tenni a dologhoz - hátha ez számít Firefoxban - hogy a képek előzetes betöltése egy iframben történik.