ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 2011 - Fórum téma

február 4

Nem felejtő PC

Kérésre törölve 18. · 2011. Feb. 4. (P), 14.45
Sziasztok!

Képzeljétek: valamikor leformáztam a gépemet, partíciókat is töröltem, újakat csináltam és valami mégis maradt. XP.

Mert az egyik program, aminek egy trial verzióját korábban telepítettem, ami lejárt és később megvettem (tényleg!), telepítettem a megvásároltat, ami úgy működik, hogy 30 napom van rá, hogy aktiváljam, tehát eleinte ugyan az a helyzet, mint a trial verziónál.

Viszont nálam nem így működött, hanem azonnal kérte az aktivációt. Ezt meg is adtam és rendben működik, mivel mint írtam legális, megvásárolt dolog.

Viszont az nagyon érdekelne, hogy az a korábbi trial verzió, ami most bezavart (mert azt írja, hogy lejárt a trial időszak) hova mentette ezt az infót, hiszen már mindent letöröltem.

A cég azt mondta, akitől a gépet vettem (nem noname gép), hogy nincs flash memória az alaplapon, ami megjegyezhette volna.

A szoftver cégtől viszont nem akarom megkérdezni, mert úgysem mondanák meg, nyilván.

Arra az XP által meghagyott 8 MB-os letörölhetetlen partíciós részre gyanakszom, ami kötelezően megmarad.

Bár úgy emlékszem a particionáláskor az is ugrott, csak amikor ismét létrehoztam a partíciókat, ennyit erre a területre tartott meg magának a Windows XP.

Tipp?
 

utf-8 és latin kódolás összeegyeztetése

norby1 · 2011. Feb. 4. (P), 12.42
Sziasztok!

A következő a problémám:
Adatbázismezők kódolása: utf-8
Kliens oldalaké: ISO 8859-1

Ha az input mezőkbe pl. "ő" betűt írok, akkor az adatbázisba ő -ként jelenik meg:/
(textarea mezőkkel nincs gond.) Egy megkezdett projektet folytatok, és pár napig nincs lehetőségem a gazdáját megkérdezni, hogy miként egyeztette össze a kódolásokat. (Én biztos nem kevertem volna a két kódolást.)
Szerintetek így utólag, a teljes újraírás nélkül miként lehetne orvosolni ezt a problémát?
 

Mennyire egészséges? jQuery php class

Tanul0 · 2011. Feb. 4. (P), 12.21
Úgy gondoltam, megkönnyíteném a saját dolgomat és írok egy osztályt az ajax kérések egyszerűsítésére. A kérdésem az lenne, hogy mennyire egészséges ilyen formában megvalósítani.

A kód:
[colorer=php]
class jQueryAjaxSubmits{
function jQueryAjaxPostInit($data, $url, $formname="Ajax", $setTimeout="2000", $ResponseFunc){
$s='<script type="text/javascript">
$(document).ready(function() {
'.$formname.'Form();
function '.$formname.'Form() {
$("#waitpopup").remove();
$("#'.$formname.'Form").submit(function(){
'.$this->jQueryAjaxWaitPopUp().'
setTimeout(request, '.$setTimeout.');
});
'.$this->jQueryAjaxRequest($url, $data).'
}
}
);
function ClosePopup(){
$("#waitpopup").remove();
}
</script>';
return $s;
}
function jQueryAjaxWaitPopUp(){
$s="var popupdiv='<div id=\"waitpopup\" style=\"display:none;\">'
+'<div id=\"popupwait\">'
+'<p>Please wait...</p>

február 3

Codeigniter 2.0 textarea duplázza a sortöréseket

scidar · 2011. Feb. 3. (Cs), 10.20
Sziasztok!

Az új codeigniterben (2.0) kezdtem most el fejleszteni egy projectet és azt vettem észre, hogy a textarea mező duplázza a sortöréseket.
Kicsit leegyszerűsítettem a kódom és már most kiiktattam a form helpert is. Így néz ki a html:

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">

<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">

<head>
	<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />

	<title>title</title>
</head>

<body>
    <form action="http://localhost/teszt/teszt" method="post" accept-charset="utf-8">
        <textarea rows="10" cols="50" id="leiras" name="leiras" class="text"><?php echo $leiras; ?></textarea>
        <input type="submit" name="submit" value="submit" class="" />
    </form>
</body>
A controllerben var_dumppal íratom ki a post adatot:

echo "<pre>";
var_dump($_POST['leiras']);
echo "</pre>";
A beviteli mezőbe egyszerűen csak két betűt írok egymás alá enterrel elválasztva és ennek ez az eredménye a viewben:
string 'a


b' (length=5)
Ha pedig nem a codeigniterből hanem csak egy sima php fájlból futtatom a forráskódot akkor ez az eredmény:
string 'a

b' (length=4)
Ha a codeigniterben másodszor megnyomom a submit gombot akkor megduplázza a sortörések számát, így a két betű mindig egyre távolabb kerül egymástól. A második submit-ra a length értéke már 8, majd 14, stb...
Sima php fájlként futtatva a kódot tökéletes minden.
Nincs valakinek ötlete, hogy mi a fene okozhatja ezt? (Win7 / wampserver)
 

február 2

Több wordpress ugyanazon tárhelyen

Termes · 2011. Feb. 2. (Sze), 14.55
Sziasztok.

A kérdésem, hogy számít-e, hogy hány wordpress blog fut ugyanazon a tárhelyen?

Példa: van egy tárhelyem, hozzárendelve 11 domain. A 11-ből 6 domain használ wordpress motort. Az utóbbi időben néhány, nagyobb forgalmú domainen a wp lelassul, illetve memóriahiány miatti problémára hivatkozik, illetve borzasztó lassú a betöltődési ideje. Igaz, átlagosan 30-35 plugint használ, de ezek mind szükségesek a működéshez, semmi csicsó, plusz minden féle optimizáló, cache plugint is használok, hátha segít, de nem.

Ha lecsökkentem a wp-ek számát a tárhelyemen, akkor lehet gyorsabb a többi, vagy más a gond?

Köszönöm a válaszokat!


Üdv:
T
 

Joomla - saját php függvény hívása

inf · 2011. Feb. 2. (Sze), 12.33
Üdv.

Van egy proj-om, ahol csinálnom kell ezt meg azt egy joomlás rendszerben. Konkrétan egy webservice-ből kell frissítenem egy adatbázist egyrészt cronnal vagy jcronnal időzítve, másrészt meg bizonyos műveleteknél szintén kell kéréseket intéznem a service-hez. Hogyan tudom ezt megtenni? Arra lennék kíváncsi, hogy hogyan tudok saját függvényeket hívni joomlából, illetve meglevő cuccokat kiegészíteni saját függvény hívásokkal. Nem tudom hogyan épül fel ez a rendszer, sosem foglalkoztam vele, ha esetleg valami gyorstalpaló alap leírásotok van hozzá, az is sokat segítene.

Köszi :-)
 

PHP hibaüzenetek elrejtése Joomla alatt

gidion100 · 2011. Feb. 2. (Sze), 07.47
Az lenne a kérdésem hogy a joomla-t használok fejlesztői környezetként és a freeweb-en ki írja a hibákat amik nem tartoznának a honlap használóira igazán.
Hogy lehet meg oldani hogy ezt ne írja ki a képernyőre nekik?
<?php
// Turn off display_errors
ini_set('display_errors', 0);
// Turn off all error reporting
error_reporting(0);
?>
Ezt találtam de nem tudtam rá jönni hova kell be raknom vagy hogy kell-e mind kettő.

Előre is köszönöm a válaszotokat.
 

február 2

Login hiba

ZFYL · 2011. Feb. 1. (K), 23.15
<?php

include_once "inc/mscon.php";
mysql_select_db("zfyl_db". $ddcon);
$my_n_and=mysql_query("SELECT `pas` FROM `p_ad_n` WHERE `nik`=`".$_POST["nik"]."`", $ddcon);
if(!$my_n_and){
die("megint me a mysql nem működik");
}
$row = mysql_fetch_row($result);

if($_POST["pas"]=$row[0]){
echo "Your pass". $row["pas"] ;
}else
{
echo "megint";
}
mysql_close($ddcon);
?>

ez a kód nem működik! Elégé leegyszerűsítettem. Na az a baja hogy az elsö mysql_query nem tetcik neki. Aki tudja mi a baja enek a scriptemnek írja ide.

ez meg a registrációs kód. Kel hogy megértsűk a rendszert

<?php
include_once "inc/mscon.php";

$na=$_POST["nik"];
$p98=$_POST["pas"];


//Create table
mysql_select_db("db_zfyl", $ddcon);
$sql="CREATE TABLE `p_ad_n`
(
nik varchar(32),
pas varchar(36),
)";
if(!$sql){
die("nemjó");
}
mysql_query($sql, $ddcon);
mysql_query("INSERT INTO `p_ad_n`
(nik, pas)
VALUES (`".$na."`, `".$p98."`)",$ddcon);


mysql_close($ddcon);
echo "You succefully created the account. Your NICK NAME: ".$na." PASSWORD: ".$p98."";

?>
 

Touch screen PHP alkalmazas keyboard a kepernyon

richie85 · 2011. Feb. 1. (K), 22.46
Sziasztok,
igazabol nem tudom, hogy megfelelo helyre irom-e ezt a kerdesem, de valaki meg tudja esetleg nekem mondani, hogy TOUCH SCREEN monitorra, a bongeszon belul, amiben php alkalmazasok futnak, hogyan tehetnek keyboard-ot?
A valszokat elore is koszonom!
Richie
 

WAMP szerveren nem mukodik rendesen a PHP

Inc33 · 2011. Feb. 1. (K), 21.16
Sikeresen telepitettem a WAMP szervert hiba nelkul, viszont amikor nekifogtam tesztelni a PHP-t eszrevettem, hogy bizonyos dolgok nem mukodnek ugy ahogy kellene mukodjenek (pl. ha <?php helyett csak <?-t irok, nem ismeri fel hogy php kodrol van szo).

Ez nem zavart annyira, de egy masik komolyabb hiba az, hogy a kovetkezo kod sem fut le helyesen:

PHP Forras Kod:
<html>
<?php
$verzio = 'v1.0';
?>
<title>PHP oldal <?php $verzio ?> </title>
</html>


HTML Forras Kod (lefutas utan):
<html>
<title>PHP oldal </title>
</html>


es nem pedig

<html>
<title>PHP oldal v1.0 </title>
</html>


ha viszont a PHP forras kodot atirom

<html>
<?php
$verzio = 'v1.0';
?>
<title>PHP oldal <?php print $verzio ?> </title>
</html>


akkor helyesen mukodik, de tudtommal az elozo is ugyanugy kellene mukodjon...

A WAMP-ot probaltam letorolni es ujra telepiteni, de minden ugyanaz maradt.
A tapasztaltak utan, szerintem meg mas hiba is van es jobb lenne, hogy megoldjam minthogy elkeruljem...

Elore is koszonok minden segitseget!