ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 2011 - Fórum téma

február 22

DOM-ban elemek formon kívül

vtsoftware · 2011. Feb. 22. (K), 19.37
Üdv mindenkinek.

Egy elég fura problémával futottam szembe.
Előfordulhat hogy valami eszméletlen egyszerű dolgon akadok meg, de nem igazán tudom hogy-s-mint keressem...

Adott egy oldal, amin az összes link, form jQuery-n át AJAX-al frissíti az oldal tartalmát...
Ez eddig rendben, a gond az hogy némely a betöltött tartalomban levő űrlap egyes elemei a formon kívülre kerülnek.

Pl.:
Ez egy alap űrlap:
<form>
<input type="text"...>
<textarea name="bla"...></textarea>
<input... még pár mező...
<select name="sel" multiple="multiple" size="10">
...
</select>
<input type="submit">
</form>
Ez rendben is van.

DOM-ban viszont:
<form>
<input type="text"...>
<textarea name="bla"...></textarea>
<input... még pár mező...
</form>
<select name="sel" multiple="multiple" size="10">
...
</select>
<input type="submit">
Így már viszont nem klappol mert a submit gomb is kívül esik a formon. Erre még megoldás lenne ha id-t adok a formnak és a submit helyett button onclick eseményében .submit()-el elküldöm, de kiesik a select is.
Így pedig már hibás az egész...
Próbáltam hogy a select után tettem input mezőt, akkor sem jó, amit tudtam próbáltam, sikertelenül.

Valakinek van-e ötlete hogy lehetne ezt helyrerázni?
Előre is köszönöm...
 

XLS(excel) file olvasása cms rendszerbe

areteosz · 2011. Feb. 22. (K), 16.04
Van egy honlapom amire telepítettem a php-fusion cms-t. Van egy xls(excel) file-om amit azt szeretném, hogy a fórum egyik témályában lehetne használni de csak az egyik kockája legyen szerkeszthető, de ez ellenére a többi kocka tartalma változzon a megadott számolásnak megfelelően Köszönöm!
 

jquery kerdes

lacaaa · 2011. Feb. 22. (K), 14.56
sziasztok az lenne a kerdesem hogy van php oldal amibe vannak menuk es ha rakattintok a menu re akkor meghiv egy window.open eljarats es nyit egy uj popup ablakot amibe vannak adatok.
Az oldal jquery vel van lekezelve es amiutan megnyitsa a popup ablakot a jquery nem mukodik a megnyotott pupup ablakon belul az uj ablakon belul nem tudok egy obiektumra sem hivatkozni jquery vel.

valaki megtudna e mondani hogy mi lehet a gond miert nem mukodik a jquery lekerdezes az uj popup ablakon belul?

a valaszt elore si koszonom.
 

img cache és a 304

zzrek · 2011. Feb. 22. (K), 13.49
Sziasztok!

Gondoltam, megpróbálom optimalizálni az alkalmazásomat, és most a firebugban a Net fület kezdtem el nézegetni.

Észrevettem, hogy a képek bár (többnyire) be vannak gyorstárazva, de azért a net fülön látható mindegyiknél egy bejegyzés, hogy "304 Not Modified". Ez azt jelenti, hogy ilyenkor is megy kérés a szerver felé minden alkalommal?
Arra gondoltam, hogy nem vacakolok css sprite technikával, hiszen a képek úgyis gyorstárazva lesznek -- de ha még gyorstárazva is elmegy egy kérés a szerver felé képenként, akkor megfontolandó, hogy mégis sprite-olni kellene.

A sprite mellett szól az is, hogy még sűrű használat esetén is egy-egy kép mellett "200 OK" státuszt látok. Ez azt jelenti, hogy letöltötte a képet, ugye? Ezt miért nem gyorstárazta vajon? (ugyanolyan frekventáltan használt képről van szó, mint a többiről, amik viszont 304-es bejegyzéssel jelentek meg) Lehet valahogy biztosítani, hogy ezek is gyorstárazva legyenek?
Mi az esélye annak, hogyha a sprite technika miatt 1 nagy képet használok, akkor az is így fog járni és újra betöltődik néha (pedig nem is módosítom)? Ha ezt nem tudom biztosan, akkor ez a sprite ellen szól, hiszen nem lenne jó, ha a nagy képet is sokszor elkezdené betöltögetni.

Azt is észrevettem, hogyha ide-oda változtatgatom az src tagot, akkor is lesz mindig 304-es státuszú "forgalom". Ha ez tényleg egy kérés a szerver felé, akkor itt is sprite-ot érdemes használni.

Hogy is van ez pontosan? Mit javasoltok?
Köszönöm!
 

MySql, PHP, Integer

kemm40 · 2011. Feb. 22. (K), 10.34
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy megoldható-e, hogy amikor PHP-n keresztül MySql-ben szám típusú értékeket kérek le, akkor azok valóban számként jelenjenek meg, ne pedig stringként?
(az alapértelmezett módon kapcsolódok a MySql-hez, ott is minden az alapértelmezett beállításokkal fut, a kérdés pont arra vonatkozik, hogy mit állítsak át, hogy valamilyen szinten a típusra is figyeljen oda a PHP/MySql?)

Előre is köszönöm! :)
 

február 22

JSON? vagy mást ajánlanál?

szp.zoltan · 2011. Feb. 21. (H), 23.38
Hellósztok!
Egy alkalmazást fejlesztek Ajax-al, jquery-t használok, a háttérben PHP. Minél szebb megoldással szeretném az adatokat utaztatni dinamikusan, de a válaszban két fajta adat érkezne - emiatt kérek segítséget.
A válasz két része lenne: egy FEJLÉC szerűség és maga a VÁLASZ.

A FEJLÉC igazából adatokat tartalmaz a válaszról. Például:
TYPE - válasz típusa, lehet: HTML, JAVASCRIPT, stb.
TARGET - ha html kód érkezik, akkor az itt megadott elembe írja be.
A fejlécben utaznának még más adatok is. Például:
TITLE - ha firssíteni kell az oldal <title>-t
FOCUS - betöltés után a kurzor az itt megadott mezőben legyen (pl: "FOCUS":"#input")
newMessages - új üzenetek száma - frissíti az oldalon az értéket
newNotices - új értesítések száma - frissíti az oldalon az értéket
stb.

Az általam VÁLASZnak nevezett rész pedig maga a HTML kód, amit be kell illeszteni vagy JavaScript, amit le kell futtatni.

JSON-ra gondoltam, a FEJLÉC adatainak tökéletes. De akkor a HTML kódot is bele kell erőszakolnom a JSON szerkezetbe, és elég vaskos kódok is utazhatnak majd ilyen módon.
Ti milyen megoldást javasolnátok?
 

Legördülő lista feltöltése MYSQL táblából

antimgs · 2011. Feb. 21. (H), 21.48
Sziasztok!

A segítségeteket kérem abban, hogy hogyan lehet egyszerűen feltölteni adatokkal egy legördülő listát.
Adott egy tábla:kozterulet és ennek van több rekordja ezekkel az értékekkel szeretném feltölteni egy combo-boxot.és ezt az értékeket szeretném majd tovább felhasználni.

A tábla tartalmát le tudom kérdezni és ki tudom íratni, de a többire nem találtam kezdőszintű válaszokat.
Egy nyivántartást akarok majd belőle kihozni ahol csak választani kell az adatbevitel legnagyobb részében.
Egy használható példa.php-t szeretnék kapni.

A válaszokat Köszönöm.
 

Prototype Lightbox!

pinguka · 2011. Feb. 21. (H), 15.16
Hali!

Az lenne a kérdésem, hogy tudnám megoldani azt hogy amikor betöltődik az oldal
egyből jöjjön fel egy lighbox a megadott képpel.

Hogy tudnám esetleg szimulálni azt, hogy meg lett nyomva a link?

<a href="megjelenitendo_kep_url" rel="ligtbox[#]"></a>
Előre is köszi!
 

lenyilo lista kerdes

lacaaa · 2011. Feb. 21. (H), 08.34
Sziasztok lenne egy olyan kerdesem hogy csinaltam egy oldara egy olyan lapozast hogy lenyilo listabol valasza ki a felhasznalo az oldalt amire szeretne lepni es mikor kivalassza a listabol mondjuk a 2 oldalt es atlepett a 2 oldalra a lenyilo listaba az ertek viszavalt automatikusan az 1 oldalra. Azt szeretnem megoldani hogyha atlapozok a 2 oldlara kkor a listaba az ertek 2 maradjon a lapozas utan is.

Hogyan lehetne megoldani jquery vel vagy javascript el hogy ez igy mukodjon esteleg php vel lenne egyszerubb lekezelni?

Az emlitett oldal php es jquery alltal hasznalt ajax hivasokkal mukodik.
 

február 20

PHP alapú naptár probléma

jusztinn · 2011. Feb. 20. (V), 20.59
Sziasztok!
Találtam, majd egy kicsit javítottam a következő PHP alapú naptáron:
[colorer=css]
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html>
<head>
<style>
.table {
width: 152px;
height: auto;
margin: 0px;
padding: 0px;
text-align: center;
font-family: Arial, Helvetica, sans-serif;
font-size: 11px;
font-style: normal;
line-height: normal;
color: #CCC;
text-decoration: none;
font-weight: normal;
font-variant: normal;
text-transform: none;
}
.honap_nev {
font-family: Arial, Helvetica, sans-serif;
font-size: 12px;
font-style: normal;
line-height: normal;
font-weight: bolder;
font-variant: normal;
text-transform: none;
color: #CCC;
text-decoration: none;
}
.napok {
font-family: Arial, Helvetica, sans-serif;
font-size: 11px;
font-style: normal;
line-height: normal;
color: #CCC;
text-decoration: none;
font-weight: bolder;
font-variant: normal;
text-transform: none;
text-align: center;
}
.esemény
{
font-family: Arial, Helvetica, sans-serif;
font-size: 11px;
font-style: normal;
line-height: normal;
font-weight: bolder;
font-variant: normal;
text-transform: none;
color: #F00;
text-decoration: none;
text-align: center;
padding: 0px;
}
.ma {
font-family: Arial, Helvetica, sans-serif;
font-size: 11px;
font-style: normal;
line-height: normal;
color: #CCC;
text-decoration: none;
font-weight: bolder;
font-variant: normal;
text-transform: none;
padding-top: 0px;
padding-right: 0px;
padding-bottom: 0px;
padding-left: 0px;
border: thin solid #CCC;
}

a span {
display: none;
}
a:hover {
position: relative;
}
a:hover span {
display: block;
position: absolute;
}
a:hover span {
top: 10px;
center: 0;
color: #CCCCCC;
text-decoration: none;
border: 2px solid #CCC;
background-color: #1a1a1a;
height: auto;
width: 180px;
paddin